Skip Navigation
 
Krótko o nas:

Scenę Piętro wyżej powołał w 2005 roku Staromiejski Dom Kultury w Warszawie od zawsze przychylny temu nurtowi piosenki literackiej. Od zarania prowadzi ją Marek Bartkowicz. Do maja 2012 roku Scena Piętro Wyżej działała w Sali Kameralnej SDK przy Rynku Starego Miasta 2. Obecnie zapraszamy do Piwnicy na Wójtowskiej - Zakroczymska 11 (wejście od Wójtowskiej, na warszawskim Nowym Mieście).
Scena ma w dorobku poza występami zaproszonych artystów również własne zrealizowane projekty: „Koncert Umarłych Poetów”, „Szemrany plan Warszawy”, „Aniołowo koło Darwinowa” inne koncerty a także realizacje wydanych przez SDK płyt: „Piosenki sercem pisane” (pokłosie wieloletnich „Walentynek” z piosenką literacką w SDK) i „Szemrany plan Warszawy” (ukłon wobec przedwojennej piosenki literackiej).
Nazwę sceny, poza tym, że przez lata mieściła się na pierwszym piętrze SDK, tłumaczy piosenka przewodnia kabaretu „Piętro Wyżej” (posłuchaj!), wspólnej inicjatywy Marka Bartkowicza i Andrzeja Ozgi.
Tak czy siak w ramach Sceny organizujemy wieczory z piosenką poetycką, literacką, wrażliwą, śmieszną, smutną, drażliwą, ostrą, łagodną, a w każdym razie niebanalną i niegłupią.

Najbliższe koncerty i spektakle » ARCHIWUM KONCERTÓW I SPEKTAKLI

Recital Jana Jakuba Należytego 4 grudnia o 19.00

Jan Jakub Należyty - aktor estrady, piosenkarz, dramaturg. Autor piosenek i ich wykonawca. W jego autorski piosenkach słychać wpływy francuskich bardów, jednak J.J. Należyty wytworzył własny oryginalny styl, gorzkiej satyry, satyry lirycznej satyry skażonej   literackością i rozumem.   Jako autor tekstów współpracuje z Teatrem STU w Krakowie, Teatrem Muzycznym w Łodzi. Śpiewa recitale autorskie oraz złożone z piosenek francuskich, w szczególności z piosenek J. Brela i G. Brassensa.

Jan Jakub Należyty – śpiew
Dorota Wasilewska - fortepian, śpiew
Paweł Goleń – kontrabas, gitara, śpiew
Sławomir Ratajczyk - akordeon

Przed recitalem Jana Jakuba Należytego wystąpią laureaci odbywającego się dzień wcześniej w SDK finału Mazowieckiego Konkursu Piosenki Kabaretowej im. Jeremiego Przybory.

Bilety w cenie 20 zł do nabycia na godzinę przed koncertem w kasie MCKiS (Elektoralna 12)
Telefoniczna rezerwacja biletów pod nr 22-831-23-75 lub 22-831-17-15
 
UWAGA! Zarezerwowane bilety należy wykupić nie później niż na 15 minut przed rozpoczęciem koncertu.
RÓWNIE WAŻNE! - Ze względu na ograniczoną ilość miejsc rezygnację z zarezerwowanych biletów prosimy zgłaszać jak najszybciej pod tym samym numerem telefonu

plakat konkursu

 
 
« powrót|drukuj

.::Odwiedziło nas: 3142 gości::.