Skip Navigation
 
Krótko o nas:

Scenę Piętro wyżej powołał w 2005 roku Staromiejski Dom Kultury w Warszawie od zawsze przychylny temu nurtowi piosenki literackiej. Od zarania prowadzi ją Marek Bartkowicz. Do maja 2012 roku Scena Piętro Wyżej działała w Sali Kameralnej SDK przy Rynku Starego Miasta 2. Obecnie zapraszamy do Piwnicy na Wójtowskiej - Zakroczymska 11 (wejście od Wójtowskiej, na warszawskim Nowym Mieście).
Scena ma w dorobku poza występami zaproszonych artystów również własne zrealizowane projekty: „Koncert Umarłych Poetów”, „Szemrany plan Warszawy”, „Aniołowo koło Darwinowa” inne koncerty a także realizacje wydanych przez SDK płyt: „Piosenki sercem pisane” (pokłosie wieloletnich „Walentynek” z piosenką literacką w SDK) i „Szemrany plan Warszawy” (ukłon wobec przedwojennej piosenki literackiej).
Nazwę sceny, poza tym, że przez lata mieściła się na pierwszym piętrze SDK, tłumaczy piosenka przewodnia kabaretu „Piętro Wyżej” (posłuchaj!), wspólnej inicjatywy Marka Bartkowicza i Andrzeja Ozgi.
Tak czy siak w ramach Sceny organizujemy wieczory z piosenką poetycką, literacką, wrażliwą, śmieszną, smutną, drażliwą, ostrą, łagodną, a w każdym razie niebanalną i niegłupią.

Najbliższe koncerty i spektakle » ARCHIWUM KONCERTÓW I SPEKTAKLI

Małgorzata Zwierzchowska i Olek Grotowski 3 grudnia na SPW

Małgorzata Wierzchowska i Olek Grotowski będą u nas gościć w ramach Konkursu Piosenki Kabaretowej imienia Jeremiego Przybory. Zagrają w SDK podczas koncertu finałowego 3 grudnia. Koncert rozpocznie się o 17.00. Zaśpiewają piosenki do tekstów Andrzeja Waligórskiego.

Najpierw jednak wystąpią finaliści Konkursu:
Dorota Sacewicz
Dagny Cipora
Katarzyna Nowak
Katarzyna Ptasińska
Alicja Gałązka
Joanna Pawlik
Monika Bestecka
Olga Barej
Joanna Stangreciak
Sylwia Przetak
Anna Adamiak
usłyszymy w ich wykonaniu piosenki do tekstów Jeremiego  Przybory, Wojciecha Młynarskiego, Agnieszki Osieckiej, Marcina Sosnowskiego, Mariana Hemara, Andrzeja Własta i Nicka Cave'a.

Olek Grotowski i Małgorzata Zwierzchowska śpiewają razem od lat osiemdziesiątych. Wykonują piosenki o charakterze kabaretowym i poetyckim.  Olek Grotowski komponuje muzykę do tekstów znakomitego satyryka, radiowca i poety Andrzeja Waligórskiego. Od kilku lat, piosenki są również tworzone do tekstów Artura Andrusa. Duet wydał kilka płyt- wszystkie koncertowe, nagrane w większości w kultowej Piwnicy pod Harendą w Warszawie. Oto tytuły płyt: „ Zachwycenie” 1991, „Export-import - Ballady Andrzeja Waligórskiego” 1991, „ Wybór” 1994, „Transatlantyki” 1996, „Największe hity” 1997, „Uśmiech Giocondy” 2000, „Moment (2005)”, „Wampirek” (2006). Koncertują na terenie całego kraju, oraz za granicą, można ich często usłyszeć w radiowych programach, zwłaszcza w Powtórce z Rozrywki, która nadawana jest w programie III Polskiego Radia. Nagrali kilkanaście programów telewizyjnych.

UWAGA!!! Tym razem wstęp za zaproszeniami, które będą do pobrania w sekretariacie SDK w godzinach 9.00-21.00 od 29 listopada. 

 

Olek Grotowski

Małgorzeta Wierzchowska

plakat konkursu

 
 
« powrót|drukuj

.::Odwiedziło nas: 2965 gości::.