Skip Navigation
 
Krótko o nas:

Scenę Piętro wyżej powołał w 2005 roku Staromiejski Dom Kultury w Warszawie od zawsze przychylny temu nurtowi piosenki literackiej. Od zarania prowadzi ją Marek Bartkowicz. Do maja 2012 roku Scena Piętro Wyżej działała w Sali Kameralnej SDK przy Rynku Starego Miasta 2. Obecnie zapraszamy do Piwnicy na Wójtowskiej - Zakroczymska 11 (wejście od Wójtowskiej, na warszawskim Nowym Mieście).
Scena ma w dorobku poza występami zaproszonych artystów również własne zrealizowane projekty: „Koncert Umarłych Poetów”, „Szemrany plan Warszawy”, „Aniołowo koło Darwinowa” inne koncerty a także realizacje wydanych przez SDK płyt: „Piosenki sercem pisane” (pokłosie wieloletnich „Walentynek” z piosenką literacką w SDK) i „Szemrany plan Warszawy” (ukłon wobec przedwojennej piosenki literackiej).
Nazwę sceny, poza tym, że przez lata mieściła się na pierwszym piętrze SDK, tłumaczy piosenka przewodnia kabaretu „Piętro Wyżej” (posłuchaj!), wspólnej inicjatywy Marka Bartkowicza i Andrzeja Ozgi.
Tak czy siak w ramach Sceny organizujemy wieczory z piosenką poetycką, literacką, wrażliwą, śmieszną, smutną, drażliwą, ostrą, łagodną, a w każdym razie niebanalną i niegłupią.

Najbliższe koncerty i spektakle » ARCHIWUM KONCERTÓW I SPEKTAKLI

“BRASSENS 90/30” - 25 listopada o godz. 19.30

Koncert w ramach Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Autorskiej - OPPA'2011.

“BRASSENS 90/30” - w hołdzie legendarnemu bardowi - koncert poświęcony życiu i twórczości Georgesa Brassensa, którego 90 rocznicę urodzin i 30 rocznicę śmierci obchodzimy w tym roku. Program złożony jest w 90 % z nowych tłumaczeń piosenek Brassensa, których autorami są: Antoni Gustowski, René Koelblen, Andrzej Kulesza, Jerzy Menel i Stanisław Waszak.

Wystąpią:
Dominika Świątek,
Piotr Bakal,
Aleksander Trąbczyński
i Stanisław Waszak
oraz Krystyna Czubówna, która przedstawi słowo  o artyście.

Akompaniują:
Aleksander Ujazdowski (gitara),
Rafał Grząka (akordeon),
Wojciech Gumiński
(kontrabas)

Georges Brassens, najwybitniejszy francuski bard, urodził się 22 października 1921 roku w Sete nad Morzem Śródziemnym. Od 1940 roku mieszkał w Paryżu, gdzie początkowo próbował swych sił jako dziennikarz, poeta i autor piosenek - jednak bez większego sukcesu. Dopiero w wieku 31 lat rozpoczęła się jego wielka kariera, kiedy to dzięki staraniom swych przyjaciół wystąpił w słynnym paryskim kabarecie prowadzonym na Montmartre przez Patachou. Od tego momentu rozpoczęły się dla Georgesa Brassensa lata coraz większych sukcesów, wzrastającej popularności i uznania krytyki. Aktywnie występował na estradzie aż do marca 1977 roku. Umarł na raka w wieku 60 lat - 29 października 1981 r. w miejscowości Saint-Gely-du-Fesc koło Montpelier. Georges Brassens pisał i śpiewał piosenki niepokorne wobec społeczeństwa i jego instytucji, w tym instytucji małżeństwa. Hipokryzji i fałszywej moralności przeciwstawiał szczerość indywidualnego wyboru i prawdziwe uczucia. Szokował - zwłaszcza mieszczańską publiczność - doborem tematów swych piosenek i używanymi w nich słowami. Niezwykle wysoki poziom literacki jego utworów uhonorowany został w 1967 r. przyjęciem go w poczet członków Akademii Francuskiej i tytułem poety narodowego.

Bilety w cenie 20 zł do nabycia na godzinę przed koncertem.
Telefoniczna rezerwacja biletów pod nr 22-831-23-75 lub 22-831-17-15
UWAGA! Zarezerwowane bilety należy wykupić nie później niż na 15 minut przed rozpoczęciem koncertu.
RÓWNIE WAŻNE! - Ze względu na ograniczoną ilość miejsc rezygnację z zarezerwowanych biletów prosimy zgłaszać jak najszybciej pod tym samym numerem telefonu

Plakat OPPA2011

 
 
« powrót|drukuj

.::Odwiedziło nas: 3216 gości::.