Skip Navigation
 
Krótko o nas:

Scenę Piętro wyżej powołał w 2005 roku Staromiejski Dom Kultury w Warszawie od zawsze przychylny temu nurtowi piosenki literackiej. Od zarania prowadzi ją Marek Bartkowicz. Do maja 2012 roku Scena Piętro Wyżej działała w Sali Kameralnej SDK przy Rynku Starego Miasta 2. Obecnie zapraszamy do Piwnicy na Wójtowskiej - Zakroczymska 11 (wejście od Wójtowskiej, na warszawskim Nowym Mieście).
Scena ma w dorobku poza występami zaproszonych artystów również własne zrealizowane projekty: „Koncert Umarłych Poetów”, „Szemrany plan Warszawy”, „Aniołowo koło Darwinowa” inne koncerty a także realizacje wydanych przez SDK płyt: „Piosenki sercem pisane” (pokłosie wieloletnich „Walentynek” z piosenką literacką w SDK) i „Szemrany plan Warszawy” (ukłon wobec przedwojennej piosenki literackiej).
Nazwę sceny, poza tym, że przez lata mieściła się na pierwszym piętrze SDK, tłumaczy piosenka przewodnia kabaretu „Piętro Wyżej” (posłuchaj!), wspólnej inicjatywy Marka Bartkowicza i Andrzeja Ozgi.
Tak czy siak w ramach Sceny organizujemy wieczory z piosenką poetycką, literacką, wrażliwą, śmieszną, smutną, drażliwą, ostrą, łagodną, a w każdym razie niebanalną i niegłupią.

Najbliższe koncerty i spektakle » ARCHIWUM KONCERTÓW I SPEKTAKLI

RECITAL ANDRZEJA OZGI - 22 WRZEŚNIA o 19.00

Andrzej Ozga - śpiew
Robert Obcowski - fortepian

Andrzej Ozga – aktor, reżyser, autor i tłumacz.  Twórca ponad pięciuset piosenek, w tym wielu autorskich, w większości o zabarwieniu satyrycznym, zawsze jednak zaangażowanych i wykonywanych z pasją i humorem. Jego twórczość i występy wpisują się w nurt kabaretowo literackiej tradycji  stworzony  przez takich  artystów  jak Fred Buscaglione, .Charles Trenet, Wladimir Wysocki, Jonasz Kofta, czy Wojciech Młynarski, których z resztą autor  płyty uważa za swoich mistrzów. „Po tym wieczorze obok Wysockiego, Brechta, Brela i Młynarskiego wymieniał będę  nazwisko Ozga” –  napisał krytyk - Robert Różycki, po premierze autorskiego recitalu Andrzeja Ozgi  „Do Arkadii” na 17-ym Przeglądzie Piosenki Autorskiej we Wrocławiu.
Andrzej Ozga znany jest bywalcom Sceny Piętro Wyżej również jako współtwórca wraz z Markiem Bartkowiczem programów „Koncert Umarłych Poetów”,„Aniołowo koło Darwinowa czy „Wylatują nad miasto poeci”, w których występował prezentując swe autorskie piosenki. W zeszłym roku ukazała się długo oczekiwana płyta CD "Andrzej Ozga z.o.o.".

www.andrzejozga.pl

http://www.andrzejozga.blogspot.com/

http://www.facebook.com/andrzej.ozga.5

 

fot. Patrycja Kosela

fot. Patrycja Kosela

fot. Piotr Kosela

 
 
« powrót|drukuj

.::Odwiedziło nas: 2889 gości::.