Skip Navigation
 
Krótko o nas:

Scenę Piętro wyżej powołał w 2005 roku Staromiejski Dom Kultury w Warszawie od zawsze przychylny temu nurtowi piosenki literackiej. Od zarania prowadzi ją Marek Bartkowicz. Do maja 2012 roku Scena Piętro Wyżej działała w Sali Kameralnej SDK przy Rynku Starego Miasta 2. Obecnie zapraszamy do Piwnicy na Wójtowskiej - Zakroczymska 11 (wejście od Wójtowskiej, na warszawskim Nowym Mieście).
Scena ma w dorobku poza występami zaproszonych artystów również własne zrealizowane projekty: „Koncert Umarłych Poetów”, „Szemrany plan Warszawy”, „Aniołowo koło Darwinowa” inne koncerty a także realizacje wydanych przez SDK płyt: „Piosenki sercem pisane” (pokłosie wieloletnich „Walentynek” z piosenką literacką w SDK) i „Szemrany plan Warszawy” (ukłon wobec przedwojennej piosenki literackiej).
Nazwę sceny, poza tym, że przez lata mieściła się na pierwszym piętrze SDK, tłumaczy piosenka przewodnia kabaretu „Piętro Wyżej” (posłuchaj!), wspólnej inicjatywy Marka Bartkowicza i Andrzeja Ozgi.
Tak czy siak w ramach Sceny organizujemy wieczory z piosenką poetycką, literacką, wrażliwą, śmieszną, smutną, drażliwą, ostrą, łagodną, a w każdym razie niebanalną i niegłupią.

Najbliższe koncerty i spektakle » ARCHIWUM KONCERTÓW I SPEKTAKLI

Recital Mirosława Czyżykiewicza 22 października o 19.00

 

Wystąpią

Mirosław Czyżykiewicz - gitara, śpiew
Hadrian Tabęcki - fortepian

Mirek Czyżykiewicz – poeta, pieśniarz, malarz, kompozytor, bard.  
   www.czyzykiewicz.com

Hadrian Filip Tabęcki – kompozytor, aranżer, wybitny muzyk, producent muzyczny, reżyser i scenarzysta.
Rozpoczęli współpracę w roku 1997, podczas nagrań  płyty „AVE” dla programu Trzeciego Polskiego Radia, która ukazała się w 1999 roku pod szyldem Trójki i EMI POMATON POLSKA. Hadrian Filip Tabęcki w późniejszym czasie został kierownikiem muzycznym, pianistą i założycielem zespołu „Kameleon”, który towarzyszy do dnia dzisiejszego Mirkowi Czyżykiewiczowi . W 2005 roku nagrali wspólnie płytę „Allez”. Hadrian Tabęcki i Mirek Czyżykiewicz  z udziałem Jacka Bończyka nagrali również program „RAJ” legendarnego trio : Gintrowski, Łapiński, Kaczmarski.

We wspólnym programie można usłyszeć piosenki z czterech autorskich płyt M. Czyżykiewicza: „Superata”, „Świat Widzialny”, „Ave”, „Allez”, a także nowych kompozycji.
Jest to zupełnie nowy, inny wymiar piosenek Mirka Czyżykiewicza.

Bilety w cenie 20 zł do nabycia na godzinę przed koncertem.
Telefoniczna rezerwacja biletów od 12 października pod nr 22-831-23-75 lub 22-831-17-15
UWAGA! Zarezerwowane bilety należy wykupić nie później niż na 15 minut przed rozpoczęciem koncertu.
RÓWNIE WAŻNE! - Ze względu na ograniczoną ilość miejsc rezygnację z zarezerwowanych biletów prosimy zgłaszać jak najszybciej pod tym samym numerem telefonu

fot. Patrycja Kosela

 
 
« powrót|drukuj

.::Odwiedziło nas: 2903 gości::.