Skip Navigation
 
Krótko o nas:

Scenę Piętro wyżej powołał w 2005 roku Staromiejski Dom Kultury w Warszawie od zawsze przychylny temu nurtowi piosenki literackiej. Od zarania prowadzi ją Marek Bartkowicz. Do maja 2012 roku Scena Piętro Wyżej działała w Sali Kameralnej SDK przy Rynku Starego Miasta 2. Obecnie zapraszamy do Piwnicy na Wójtowskiej - Zakroczymska 11 (wejście od Wójtowskiej, na warszawskim Nowym Mieście).
Scena ma w dorobku poza występami zaproszonych artystów również własne zrealizowane projekty: „Koncert Umarłych Poetów”, „Szemrany plan Warszawy”, „Aniołowo koło Darwinowa” inne koncerty a także realizacje wydanych przez SDK płyt: „Piosenki sercem pisane” (pokłosie wieloletnich „Walentynek” z piosenką literacką w SDK) i „Szemrany plan Warszawy” (ukłon wobec przedwojennej piosenki literackiej).
Nazwę sceny, poza tym, że przez lata mieściła się na pierwszym piętrze SDK, tłumaczy piosenka przewodnia kabaretu „Piętro Wyżej” (posłuchaj!), wspólnej inicjatywy Marka Bartkowicza i Andrzeja Ozgi.
Tak czy siak w ramach Sceny organizujemy wieczory z piosenką poetycką, literacką, wrażliwą, śmieszną, smutną, drażliwą, ostrą, łagodną, a w każdym razie niebanalną i niegłupią.

Najbliższe koncerty i spektakle » ARCHIWUM KONCERTÓW I SPEKTAKLI

DANIEL GAŁĄZKA Z ZESPOŁEM - 15 maja o 19.00

Daniel Gałązka - śpiew, gitara,
Marek Konatkowski - bas,
Artur Skrzypczak - perkusja,
Maciej Regulski - gitara solowa,
Piotr Brymas - autor tekstów

Ważniejsze osiągnięcia „artystyczne” Daniela Gałązki to nagrody na wielu festiwalach piosenki literackiej takich jak Augustowskie Noce z Ballad, gdańska „Bazuna”, Spotkania Młodych Kompozytorów „Smak”, na łódzkiej Yapie, Giełdzie piosenki poetyckiej „Wieczorne Nastroje'99” w Kwidzynie, a  także Nagrodę im. Wojtka Belona na Giełdzie Piosenki w Szklarskiej Porębie. Daniel Gałązka własną muzyką okrasza teksty polskich poetów. Znanych: Jonasza Kofty, księdza Jana Twardowskiego i mniej znanych: Piotra Brymasa i Grzegorza Kolasińskiego.
Więcej informacji na: www.dgzz.isak.pl

Bilety w cenie 20 zł do nabycia na godzinę przed koncertem.

Telefoniczna rezerwacja biletów pod nr 22-831-23-75 lub 22-831-17-15.
UWAGA!
Zarezerwowane bilety należy wykupić nie później niż na 15 minut przed rozpoczęciem koncertu.

RÓWNIE WAŻNE! - Ze względu na ograniczoną ilość miejsc rezygnację z zarezerwowanych biletów prosimy zgłaszać jak najszybciej pod tym samym numerem telefonu.

 

Daniel Gałzka

z zespołem

 
 
« powrót|drukuj

.::Odwiedziło nas: 2918 gości::.