Skip Navigation
 
Krótko o nas:

Scenę Piętro wyżej powołał w 2005 roku Staromiejski Dom Kultury w Warszawie od zawsze przychylny temu nurtowi piosenki literackiej. Od zarania prowadzi ją Marek Bartkowicz. Do maja 2012 roku Scena Piętro Wyżej działała w Sali Kameralnej SDK przy Rynku Starego Miasta 2. Obecnie zapraszamy do Piwnicy na Wójtowskiej - Zakroczymska 11 (wejście od Wójtowskiej, na warszawskim Nowym Mieście).
Scena ma w dorobku poza występami zaproszonych artystów również własne zrealizowane projekty: „Koncert Umarłych Poetów”, „Szemrany plan Warszawy”, „Aniołowo koło Darwinowa” inne koncerty a także realizacje wydanych przez SDK płyt: „Piosenki sercem pisane” (pokłosie wieloletnich „Walentynek” z piosenką literacką w SDK) i „Szemrany plan Warszawy” (ukłon wobec przedwojennej piosenki literackiej).
Nazwę sceny, poza tym, że przez lata mieściła się na pierwszym piętrze SDK, tłumaczy piosenka przewodnia kabaretu „Piętro Wyżej” (posłuchaj!), wspólnej inicjatywy Marka Bartkowicza i Andrzeja Ozgi.
Tak czy siak w ramach Sceny organizujemy wieczory z piosenką poetycką, literacką, wrażliwą, śmieszną, smutną, drażliwą, ostrą, łagodną, a w każdym razie niebanalną i niegłupią.

Najbliższe koncerty i spektakle » ARCHIWUM KONCERTÓW I SPEKTAKLI

AGNIESZKA GROCHOWICZ - 5 marca o 19.00

AGNIESZKA GROCHOWICZ | STUKU PUKU KONCERT
 
wystąpi
 
Agnieszka Grochowicz
 
oraz
Vitaliy Ivanov – saksofony,
Jarosław Olszewski – piano.
 
artystka, autorka trafnych i poruszających tekstów piosenek oraz
interesującej muzyki, nagrodzona za swoją działalność licznymi nagrodami na festiwalach piosenki artystycznej oraz prestiżowym Stypendium Twórczym Prezydenta Miasta Krakowa. Muzykę do tekstów Agnieszki Grochowicz napisali między innymi: Zygmunt Konieczny, Ewa Kornecka, Jerzy Satanowski, Mirosław Czyżykiewicz. Jej nagranie „Stuku Puku” będące wizytówką projektu „Stuku Puku Koncert” spotkało się z dużym zainteresowaniem. Poświęcono mu audycję Janusza Deblessema w Trójce, a także czas antenowy stacji takich jak Radio Kraków, Radio Koszalin, Radio Białystok, Antyradio, Radio Index, Radio Centrum, Studenckie Studio Radiowe Egida z Katowic. Autorski utwór „Kołysanka niestosowne sny” znalazł się na dwóch listach przebojów: na Alternatywnej Liście Przebojów Radia Kraków oraz Studenckiego Studia Radiowego Egida. Na obu osiągnął pierwsze miejsce.
STUKU PUKU – KONCERT
Stuku Puku: bicie serca, treści które dobijają się do nas czy chcemy tego czy nie, pukanie się w czoło. Człowiek mierzący się z otaczającą go rzeczywistością, ze Sobą, z Innymi, z własnymi i cudzymi historiami i histeriami. Dzień po dniu, noc po nocy. Raz wesoło, raz smutno. Na wariackich papierach, w oparach intuicji i losu, lecz zawsze świadomie, czująco i myśląco.
STUKU PUKU KONCERT to:
• Nie wychodzący naprzeciw obowiązującym modom undergroundowy projekt składający się z kilkunastu zapadających w pamięć piosenek, zawsze z tekstem Agnieszki Grochowicz,oraz z muzyką własną, bądź kompozytorów takich jak Ewa Kornecka, Janusz Grzywacz, Olek Brzeziński, Paweł Lucewicz czy Mirek Czyżykiewicz.
• Trafne, cięte ale i refleksyjne literackie teksty piosenek w znakomitej akustycznej oprawie muzycznej z elementami jazzu, bluesa, swingu i innych gatunków muzycznych, tworzącej nową oryginalną jakość.
• Dynamiczna, zaskakująca dramaturgia koncertu, gdzie obok siebie mają szansę zaistnieć utwory bardzo mocno skontrastowane pod względem dynamiki oraz tematyki.
• Eksperymenty z brzmieniem wokalu, od buntowniczego „mocnego uderzenia” do smooth-jazzowej liryki, co sprawia, że koncert sprawdza się zarówno w atmosferze klubów jazzowych, undergroundowych, tradycyjnych sal koncertowych, piwnicznych, kawiarnianych jak i teatralnych.
• Ładunek muzyczno-emocjonalny, który sprawia, że koncert odbierają entuzjastycznie nawet widzowie zagraniczni, którzy tekstów piosenek nie mają szansy zrozumieć z powodów oczywistych.
 
www.myspace.com/agnieszkagrochowicz
 

Bilety w cenie 20 zł do nabycia na godzinę przed koncertem.

Telefoniczna rezerwacja biletów pod nr 22-831-23-75 lub 22-831-17-15.
UWAGA!
Zarezerwowane bilety należy wykupić nie później niż na 15 minut przed rozpoczęciem koncertu.

RÓWNIE WAŻNE! - Ze względu na ograniczoną ilość miejsc rezygnację z zarezerwowanych biletów prosimy zgłaszać jak najszybciej pod tym samym numerem telefonu.

Agnieszka Grochowicz

 
 
« powrót|drukuj

.::Odwiedziło nas: 2892 gości::.