Skip Navigation
 
Krótko o nas:

Scenę Piętro wyżej powołał w 2005 roku Staromiejski Dom Kultury w Warszawie od zawsze przychylny temu nurtowi piosenki literackiej. Od zarania prowadzi ją Marek Bartkowicz. Do maja 2012 roku Scena Piętro Wyżej działała w Sali Kameralnej SDK przy Rynku Starego Miasta 2. Obecnie zapraszamy do Piwnicy na Wójtowskiej - Zakroczymska 11 (wejście od Wójtowskiej, na warszawskim Nowym Mieście).
Scena ma w dorobku poza występami zaproszonych artystów również własne zrealizowane projekty: „Koncert Umarłych Poetów”, „Szemrany plan Warszawy”, „Aniołowo koło Darwinowa” inne koncerty a także realizacje wydanych przez SDK płyt: „Piosenki sercem pisane” (pokłosie wieloletnich „Walentynek” z piosenką literacką w SDK) i „Szemrany plan Warszawy” (ukłon wobec przedwojennej piosenki literackiej).
Nazwę sceny, poza tym, że przez lata mieściła się na pierwszym piętrze SDK, tłumaczy piosenka przewodnia kabaretu „Piętro Wyżej” (posłuchaj!), wspólnej inicjatywy Marka Bartkowicza i Andrzeja Ozgi.
Tak czy siak w ramach Sceny organizujemy wieczory z piosenką poetycką, literacką, wrażliwą, śmieszną, smutną, drażliwą, ostrą, łagodną, a w każdym razie niebanalną i niegłupią.

Najbliższe koncerty i spektakle » ARCHIWUM KONCERTÓW I SPEKTAKLI

WALENTYNKI 2011 - 13 lutego o 19.00

„Ośmiu gości o miłości”

Doroczny już trzynasty walentynkowy koncert w Staromiejskim Domu Kultury. Dotychczas przez nasze Walentynki przewinęła się czołówka artystów nurtu piosenki literackiej. Z zasady ma być kolorowo: romantycznie śmiesznie, drażliwie, lirycznie, jak kto chce, byle na temat. Po siódmej edycji SDK wydał płytę „Piosenki sercem pisane”, na której śpiewają: Majka Fedorowicz, Basia Stępniak-Wilk, Margita Ślizowska, Andrzej Brzeski, Piotr Bukartyk, Mirek Czyżkiewicz., Marcin Lenc, Antoni Muracki, Andrzej Ozga, Krzysztof Nurkiewicz i gospodarz wieczorów Marek Bartkowicz.

W 13 walentynkach ośmiu tytułowych gości to:

Sergiusz Stańczuk – teksty, śpiew, gitara
Jacek Gutry – teksty, śpiew
Marek Bartkowicz – teksty, śpiew
Mateusz Wachowiak - akordeon
Konrad Wantrych - fortepian
Jan Herbst - gitary
Marcin Kiełbasa – gitary
Rafał Grząka - akordeon

Sergiusz Stańczuk – poeta, bard, jest laureatem wielu nagród na festiwalach i przeglądach piosenki poetyckiej: Giełda w Szklarskiej Porębie - dwukrotna Nagroda im. Wojtka Bellona za teksty piosenek; Bazuna – wielokrotne nagrody, także udział w jury; Złota Piątka na OPPIE, nagrody na Yapie w Łodzi, m.in. pierwsza nagroda w kategorii solistów w 2000 r., Wrzosowisko w Kędzierzynie Koźlu, także wielokrotny udział w jury, Spotkania Młodych Autorów i Kompozytorów SMAK - dwa razy druga nagroda, czyli Dębowy Szczebel do Kariery (druga w październiku 2005 r.); nagroda ZAIKS-u w 2003 r.; wyróżnienie na Olsztyńskich Spotkaniach Zamkowych Śpiewajmy Poezję, laureat Zajazdu Bardów 2008, ponadto dwukrotny udział w SFP w Krakowie. A tak przedstawia swoją twórczość i siebie: "...operuję właściwie trzema stylami czy klimatami. Do pierwszego zaliczam spokojne akustyczne balladki, drugi to również spokojne bluesiki stylizowane trochę na jazzowa nutę, a trzeci klimat to swoiste menelsko-alkoholowe wynurzenia z przymrużeniem oka”. Więcej informacji na: sergiuszstanczuk.isak.pl

Jacek Gutry – autor i wykonawca literackiej piosenki poetyckiej jak też kabaretowej laureat wielu nagród a w tym: Ogólnopolski Przegląd Piosenki Autorskiej OPPA 2007 i OPPA 2009 (Złota Piątka), Ogólnopolskie Spotkania z Piosenką Autorską Oranżeria 2010 (I miejsce), Ogrody Piosenek - Debiuty 2007 w Lublinie (I miejsce), Wiosenna Giełda Piosenki 2008 w Siedlcach (I miejsce), Ogólnopolski Konkurs Przybycie Bardów 2007 w Warszawie (I miejsce), Ogólnopolskie Spotkania z Piosenką Autorską Oranżeria 2007 (II miejsce), Ogólnopolskie Spotkania z Piosenką Kabaretową OSPA 2008 (III miejsce), Warszawska Palma 2009 - konkurs na tekst satyryczny, (I miejsce). 


Bilety w cenie 20 zł do nabycia na godzinę przed koncertem.

Telefoniczna rezerwacja biletów pod nr 22-831-23-75 lub 22-831-17-15.
UWAGA! Zarezerwowane bilety należy wykupić nie później niż na 15 minut przed rozpoczęciem koncertu.

RÓWNIE WAŻNE! - Ze względu na ograniczoną ilość miejsc rezygnację z zarezerwowanych biletów prosimy zgłaszać jak najszybciej pod tym samym numerem telefonu. 

 

Sergiusz Stańczuk

Jacek Gutry

 
 
« powrót|drukuj

.::Odwiedziło nas: 2857 gości::.