Skip Navigation
 
Krótko o nas:

Scenę Piętro wyżej powołał w 2005 roku Staromiejski Dom Kultury w Warszawie od zawsze przychylny temu nurtowi piosenki literackiej. Od zarania prowadzi ją Marek Bartkowicz. Do maja 2012 roku Scena Piętro Wyżej działała w Sali Kameralnej SDK przy Rynku Starego Miasta 2. Obecnie zapraszamy do Piwnicy na Wójtowskiej - Zakroczymska 11 (wejście od Wójtowskiej, na warszawskim Nowym Mieście).
Scena ma w dorobku poza występami zaproszonych artystów również własne zrealizowane projekty: „Koncert Umarłych Poetów”, „Szemrany plan Warszawy”, „Aniołowo koło Darwinowa” inne koncerty a także realizacje wydanych przez SDK płyt: „Piosenki sercem pisane” (pokłosie wieloletnich „Walentynek” z piosenką literacką w SDK) i „Szemrany plan Warszawy” (ukłon wobec przedwojennej piosenki literackiej).
Nazwę sceny, poza tym, że przez lata mieściła się na pierwszym piętrze SDK, tłumaczy piosenka przewodnia kabaretu „Piętro Wyżej” (posłuchaj!), wspólnej inicjatywy Marka Bartkowicza i Andrzeja Ozgi.
Tak czy siak w ramach Sceny organizujemy wieczory z piosenką poetycką, literacką, wrażliwą, śmieszną, smutną, drażliwą, ostrą, łagodną, a w każdym razie niebanalną i niegłupią.

Najbliższe koncerty i spektakle » ARCHIWUM KONCERTÓW I SPEKTAKLI

KONKURS PIOSENKI KABARETOWEJ imienia JEREMIEGO PPZRYBORY - DZIEŃ DRUGI - 5 grudnia o 19.00 w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki

5 grudnia o 19.00
Mazowieckie Centrum
Kultury i Sztuki
Warszawa, Elektoralna 12
„Balladyna’68 +”
Balladyna’68
Przybory i Wasowskiego
oraz koncert piosenki kabaretowej
wystapią:
 Katarzyna Kozak,
Agnieszka Fajlhauer,
Jadwiga Kuta,
Andrzej Ozga,
Andrzej Brzeski,
Robert Kowalski,
 Konrad Marszałek
i laureaci konkursu.

oraz

Tomasz Bajerski – fortepian
Rafał Grząka - akordeon
Robert Obcowski - fortepian.
Zbigniew Kucharski - bas
Grzegorz Prasol – perkusja
Jacek Szreniawa – gitara akustyczna
Janusz Lewandowski – kontrabas
I inni

Muzykał „Balladyna’ 68” duetu dwóch „starszych panów” – Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego – został wystawiony w telewizji przez Teatr Nieduży w marcu 1968 roku. W prapremierze udział wzięli: Barbara Wrzesińska, Alina Janowska, Wieńczysław Gliński, Jan Kobuszewski i jako Narrator osobiście Jeremi Przybora.
W „Balladynie’ 68” wystawionej przez Staromiejski Dom Kultury, wyreżyserowanej przez Marka Bartkowicza, ze scenografią i kostiumami Krzysztofa Baumillera i Misi Łukasik, pod kierownictwem muzycznym Tomasza Bajerskiego wystąpią aktorzy Teatru Muzycznego „Rampa”:  Agnieszka Fajlhauer (Alina), Katarzyna Kozak (Balladyna), Robert Kowalski  (Kirkor) i Konrad Marszałek (Kostryn). 

Uwaga, przedsprzedaż!

Bilety w cenie 20 zł będzie mozna kupić w przedsprzedaży w sekretariacie SDK (Rynek Starego Miasta 2) od 29 listopada do 3 grudnia,
oraz w miarę wolnych miejsc na godzinę przed koncertem w Mazowieckim Centrum Kultury.

 

 

Andrzej Ozga

Ekipa Balladyny68

Jadwiga Kuta

 
 
« powrót|drukuj

.::Odwiedziło nas: 2984 gości::.