Skip Navigation
 
Krótko o nas:

Scenę Piętro wyżej powołał w 2005 roku Staromiejski Dom Kultury w Warszawie od zawsze przychylny temu nurtowi piosenki literackiej. Od zarania prowadzi ją Marek Bartkowicz. Do maja 2012 roku Scena Piętro Wyżej działała w Sali Kameralnej SDK przy Rynku Starego Miasta 2. Obecnie zapraszamy do Piwnicy na Wójtowskiej - Zakroczymska 11 (wejście od Wójtowskiej, na warszawskim Nowym Mieście).
Scena ma w dorobku poza występami zaproszonych artystów również własne zrealizowane projekty: „Koncert Umarłych Poetów”, „Szemrany plan Warszawy”, „Aniołowo koło Darwinowa” inne koncerty a także realizacje wydanych przez SDK płyt: „Piosenki sercem pisane” (pokłosie wieloletnich „Walentynek” z piosenką literacką w SDK) i „Szemrany plan Warszawy” (ukłon wobec przedwojennej piosenki literackiej).
Nazwę sceny, poza tym, że przez lata mieściła się na pierwszym piętrze SDK, tłumaczy piosenka przewodnia kabaretu „Piętro Wyżej” (posłuchaj!), wspólnej inicjatywy Marka Bartkowicza i Andrzeja Ozgi.
Tak czy siak w ramach Sceny organizujemy wieczory z piosenką poetycką, literacką, wrażliwą, śmieszną, smutną, drażliwą, ostrą, łagodną, a w każdym razie niebanalną i niegłupią.

Najbliższe koncerty i spektakle » ARCHIWUM KONCERTÓW I SPEKTAKLI

Dominika Barabas w Piwnicy na Wójtowskiej- 2 lutego o 19.00

Dominika Barabas

Jako solistka zadebiutowała w 2008r. na festiwalu "Spotkania z Muzyka i Poezją" w Obornikach Śląskich. Odniosła wiele spektakularnych sukcesów i została laureatką licznych konkursów i festiwali. Najważniejsze to: I miejsce, nagroda im. Wojciecha Bellona, oraz nagroda dziennikarzy na 44 Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie, Grand Prix 26. Międzynarodowego Festiwalu Bardów OPPA w Warszawie, I miejsce na XXXV Ogólnopolskich Spotkaniach Zamkowych "Śpiewajmy Poezję" w Olsztynie, I miejsce na XIII Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku, I miejsce w XV konkursie "Pamiętajmy o Osieckiej".

Dominika Barabas – gitara, fortepian, śpiew, teksty i muzyka

Bilety w cenie 25 zł do nabycia na godzinę przed koncertem w kasie Piwnicy

Nowe zasady rezerwacji biletów (tutaj)

 

Dominika Barabas -płyta

Dominika Barabas

 
 
« powrót|drukuj

.::Odwiedziło nas: 2888 gości::.