Skip Navigation
 
Krótko o nas:

Scenę Piętro wyżej powołał w 2005 roku Staromiejski Dom Kultury w Warszawie od zawsze przychylny temu nurtowi piosenki literackiej. Od zarania prowadzi ją Marek Bartkowicz. Do maja 2012 roku Scena Piętro Wyżej działała w Sali Kameralnej SDK przy Rynku Starego Miasta 2. Obecnie zapraszamy do Piwnicy na Wójtowskiej - Zakroczymska 11 (wejście od Wójtowskiej, na warszawskim Nowym Mieście).
Scena ma w dorobku poza występami zaproszonych artystów również własne zrealizowane projekty: „Koncert Umarłych Poetów”, „Szemrany plan Warszawy”, „Aniołowo koło Darwinowa” inne koncerty a także realizacje wydanych przez SDK płyt: „Piosenki sercem pisane” (pokłosie wieloletnich „Walentynek” z piosenką literacką w SDK) i „Szemrany plan Warszawy” (ukłon wobec przedwojennej piosenki literackiej).
Nazwę sceny, poza tym, że przez lata mieściła się na pierwszym piętrze SDK, tłumaczy piosenka przewodnia kabaretu „Piętro Wyżej” (posłuchaj!), wspólnej inicjatywy Marka Bartkowicza i Andrzeja Ozgi.
Tak czy siak w ramach Sceny organizujemy wieczory z piosenką poetycką, literacką, wrażliwą, śmieszną, smutną, drażliwą, ostrą, łagodną, a w każdym razie niebanalną i niegłupią.

Najbliższe koncerty i spektakle » ARCHIWUM KONCERTÓW I SPEKTAKLI

GRZEGORZ TOMCZAK - 25 września o 19.00

GRZEGORZ TOMCZAK - poeta, kompozytor, bard, autor tekstów piosenek. To jedna z bardziej znanych postaci polskiej piosenki literackiej. W 1979 roku zdobył główną nagrodę  na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie. W 1981wystąpił na legendarnym Festiwalu Piosenki Prawdziwej "Zakazane piosenki" w Gdańsku. Od połowy lat osiemdziesiątych współpracował z wielkimi postaciami polskiej estrady - jego piosenki śpiewali m.in. Maryla Rodowicz, Andrzej Zaucha, Zbigniew Wodecki, Ryszard Rynkowski, Mr Zoob, Pod Budą. Pisał teksty do muzyki Zb. Górnego, J. Grzywacza, W. Nahornego, J. Strobla. W 1992 roku, w wydawnictwie C&T ukazał się tomik jego wierszy i piosenek. W 1999 roku, na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Autorskiej OPPA, artysta otrzymał nagrodę publiczności za piosenkę "Idąc, zawsze idź".

„Miłość to za mało” – to autorski recital, na który składają się piosenki z jego ostatniej płyty: „Miłość to za mało”, jak i poprzedniej: „Ja to mam szczęście”. Artysta proponuje podróż przez – symboliczną już – Krainę Łagodności. Gdzie miłość – miłość oznacza, prawda jest prawdą, a wszystko tętni życiem. Gdzie jest czas i miejsce na refleksję, uśmiech i dyskretną łezkę. Prowokujący nieco tytuł „Miłość to za mało” jest jednocześnie myślą przewodnią całego programu.

Wystąpią:
Grzegorz Tomczak - gitara, śpiew
Krzysztof Dys - fortepian

Bilety w cenie 20 zł do nabycia na godzinę przed koncertem.
 
Telefoniczna rezerwacja biletów pod nr 22-831-23-75 lub 22-831-17-15.
 
UWAGA! Zarezerwowane bilety należy wykupić nie później niż na 15 minut przed rozpoczęciem koncertu.
 
RÓWNIE WAŻNE! - Ze względu na ograniczoną ilość miejsc rezygnację z zarezerwowanych biletów prosimy zgłaszać jak najszybciej pod tym samym numerem telefonu. 

GRZEGORZ TOMCZAK

 
 
« powrót|drukuj

.::Odwiedziło nas: 2861 gości::.