Skip Navigation
 
Krótko o nas:

Scenę Piętro wyżej powołał w 2005 roku Staromiejski Dom Kultury w Warszawie od zawsze przychylny temu nurtowi piosenki literackiej. Od zarania prowadzi ją Marek Bartkowicz. Do maja 2012 roku Scena Piętro Wyżej działała w Sali Kameralnej SDK przy Rynku Starego Miasta 2. Obecnie zapraszamy do Piwnicy na Wójtowskiej - Zakroczymska 11 (wejście od Wójtowskiej, na warszawskim Nowym Mieście).
Scena ma w dorobku poza występami zaproszonych artystów również własne zrealizowane projekty: „Koncert Umarłych Poetów”, „Szemrany plan Warszawy”, „Aniołowo koło Darwinowa” inne koncerty a także realizacje wydanych przez SDK płyt: „Piosenki sercem pisane” (pokłosie wieloletnich „Walentynek” z piosenką literacką w SDK) i „Szemrany plan Warszawy” (ukłon wobec przedwojennej piosenki literackiej).
Nazwę sceny, poza tym, że przez lata mieściła się na pierwszym piętrze SDK, tłumaczy piosenka przewodnia kabaretu „Piętro Wyżej” (posłuchaj!), wspólnej inicjatywy Marka Bartkowicza i Andrzeja Ozgi.
Tak czy siak w ramach Sceny organizujemy wieczory z piosenką poetycką, literacką, wrażliwą, śmieszną, smutną, drażliwą, ostrą, łagodną, a w każdym razie niebanalną i niegłupią.

Najbliższe koncerty

WWW.SCENAPW.SDK.PL

 

Witamy na stronie "Sceny Piętro Wyżej" informującej o jej repertuarze bieżącym, jak też przeszłym i przyszłym. Zapewniamy, że bez wględu na panujące trendy i mody będziemy u nas prezentować najciekawsze zjawiska polskiej piosenki literackiej. Życzymy miłego zwiedzania strony i jej podstron, jak też PIWNICY NA WÓJTOWSKIEJ (ul. Zakroczymska 11, wejście od Wójtowskiej)

ZASADY REZERWACJI BILETÓW NA KONCERTY.  U nas wygląda to tak... (czytaj dalej)

strzałka wskazuje gdzie się znajdujemy

 

"Tańcz mnie po miłości kres" - dwudzieste walentynki z piosenką literacką - 16 lutego o 19.30 oraz 17 lutego o 17.00 i 19.30

Będą to już 20. organizowane przez nas walentynki z piosenka literacką w ramach Sceny Piętro Wyżej. Zatem coś jak aby jubileusz. Jak zawsze spotkamy się, by pośpiewać o miłości pokazując całą gamę jej odcieni. Jak widać po tytule wieczoru, mocno zaznaczy się w programie twórczość Leonarda Cohena. Roman Kołakowski i spółka zaprezentują nam utwory o miłości Pana Leonarda ze spektaklu "Słynny Niebieski Prochowiec" Teatru Piosenki Romana Kołakowskiego. Skoro ma nasz wieczór być kolorowy jak zawsze, zaprasza Państwa każdorazowy uczestnik (co dla różnorodności istotne) i pomysłodawca esdekowskich walentynek Marek Bartkowicz...
 

KALINA - spektakl z piosenkami Kaliny Jędrusik - 24 lutego o 19.00 w Piwnicy

Kalina Jedrusik Była pierwszą polską Marylin Monroe. Uwodziła. Spojrzeniem sarnich oczu, zmysłowymi ustami kuszącymi obietnicą pocałunków, smukłą talią, biustem...Miała opinię wampa. Uwielbiała prowokować. Szokowała. Całe życie jednak czarowała...miała szeroko otwarte serce i ramiona, duszę, i umysł, to była osoba, która wiedziała, że na tym świecie wszystko jest możliwe i niczego nie można nazwać: na pewno i ostatecznie. W przedstawieniu zobaczą Państwo Kalinę ...
 

ARCHIWUM KONCERTÓW

- czyli to, co było wcześniej...!
 
 
« powrót|drukuj

.::Odwiedziło nas: 324 gości::.