Skip Navigation
 
Krótko o nas:

Scenę Piętro wyżej powołał w 2005 roku Staromiejski Dom Kultury w Warszawie od zawsze przychylny temu nurtowi piosenki literackiej. Od zarania prowadzi ją Marek Bartkowicz. Do maja 2012 roku Scena Piętro Wyżej działała w Sali Kameralnej SDK przy Rynku Starego Miasta 2. Obecnie zapraszamy do Piwnicy na Wójtowskiej - Zakroczymska 11 (wejście od Wójtowskiej, na warszawskim Nowym Mieście).
Scena ma w dorobku poza występami zaproszonych artystów również własne zrealizowane projekty: „Koncert Umarłych Poetów”, „Szemrany plan Warszawy”, „Aniołowo koło Darwinowa” inne koncerty a także realizacje wydanych przez SDK płyt: „Piosenki sercem pisane” (pokłosie wieloletnich „Walentynek” z piosenką literacką w SDK) i „Szemrany plan Warszawy” (ukłon wobec przedwojennej piosenki literackiej).
Nazwę sceny, poza tym, że przez lata mieściła się na pierwszym piętrze SDK, tłumaczy piosenka przewodnia kabaretu „Piętro Wyżej” (posłuchaj!), wspólnej inicjatywy Marka Bartkowicza i Andrzeja Ozgi.
Tak czy siak w ramach Sceny organizujemy wieczory z piosenką poetycką, literacką, wrażliwą, śmieszną, smutną, drażliwą, ostrą, łagodną, a w każdym razie niebanalną i niegłupią.

Najbliższe koncerty i spektakle » ARCHIWUM KONCERTÓW I SPEKTAKLI

JADWIGA KUTA – „Pastelowy recital” - 29 maja o 19.00

Jadwiga Kuta – „Pastelowy recital”

Artystka wystąpi z towarzyszeniem Tadeusza Kuty i Jacka Szreniawy

Zapraszam serdecznie, gdyż talent interpretacyjny Jadwigi Kuty, gdy chodzi o piosenkę jest niezwykły, jedyny w swoim rodzaju, niepoddający się ocenie fachowców. Fachowcy bowiem wiedzą jedynie, jak się to robi (interpretuje, przekazuje emocje i uczucia, bawi i przestrasza). Jadwiga Kuta nie używa powszechnie stosowanych środków aktorskich, tych, których można się nauczyć. Do komunikacji z widzem, jak partnerem, używa siebie, nie środków, metod, warsztatu i całej tej technicznej reszty. Jedynym środkiem wyrazu jest jak sądzę zdanie: „patrzcie, oto ja”, nawet wtedy, gdy wciela się w postać od Jadwigi Kuty całkowicie odmienną. "Ja Jadwiga Kuta wam powiem, opowiem, przedstawię…" i się wciela. A robi to z niezwyczajnym w polskim aktorstwie poszanowaniem dla postaci, dla jej małości, wzniosłości, normalności.

Ponadto dużo festiwalowych nagród jako aktorka,
a jako wokalistka warto wspomnieć
II miejsce w Konkursie Aktorskiej Interpretacji Piosenki na tej gigantycznej wrocławskiej fecie, gdzie również otrzymała:
Nagrodę Dziennikarzy
Nagrodę Publicznośc,
Nagrodę Polskiego Radia

Ponadto  odznaka Ministra Kultury i Sztuki „Zasłużony Działacz Kultury”

O sobie napisała: Jadwiga Kuta - kobieta, 50+, żona, matka, aktorka, prowadzi dom, samochód, prywatny teatr od 20 lat, gotuje  z pasją, tak samo śpiewa, pisze piosenki ostatnio, piecze chleby dobrych życzeń, kocha obrazy Modiglianiego, jazz, swing, białe kwiaty, chmury, ciszę i półmrok, wspomina zapachami, kocha, tęskni, marzy, pragnie, jej ulubiony kolor to niebieski.

Bilety w cenie 20 zł do nabycia na godzinę przed koncertem.
 
Telefoniczna rezerwacja biletów pod nr 22-831-23-75 lub 22-831-17-15.
 
UWAGA! Zarezerwowane bilety należy wykupić nie później niż na 15 minut przed rozpoczęciem koncertu.
 
RÓWNIE WAŻNE! - Ze względu na ograniczoną ilość miejsc rezygnację z zarezerwowanych biletów prosimy zgłaszać jak najszybciej pod tym samym numerem telefonu. 
 
 
 

Jadwiga Kuta

 
 
« powrót|drukuj

.::Odwiedziło nas: 3163 gości::.