Skip Navigation
 
Krótko o nas:

Scenę Piętro wyżej powołał w 2005 roku Staromiejski Dom Kultury w Warszawie od zawsze przychylny temu nurtowi piosenki literackiej. Od zarania prowadzi ją Marek Bartkowicz. Do maja 2012 roku Scena Piętro Wyżej działała w Sali Kameralnej SDK przy Rynku Starego Miasta 2. Obecnie zapraszamy do Piwnicy na Wójtowskiej - Zakroczymska 11 (wejście od Wójtowskiej, na warszawskim Nowym Mieście).
Scena ma w dorobku poza występami zaproszonych artystów również własne zrealizowane projekty: „Koncert Umarłych Poetów”, „Szemrany plan Warszawy”, „Aniołowo koło Darwinowa” inne koncerty a także realizacje wydanych przez SDK płyt: „Piosenki sercem pisane” (pokłosie wieloletnich „Walentynek” z piosenką literacką w SDK) i „Szemrany plan Warszawy” (ukłon wobec przedwojennej piosenki literackiej).
Nazwę sceny, poza tym, że przez lata mieściła się na pierwszym piętrze SDK, tłumaczy piosenka przewodnia kabaretu „Piętro Wyżej” (posłuchaj!), wspólnej inicjatywy Marka Bartkowicza i Andrzeja Ozgi.
Tak czy siak w ramach Sceny organizujemy wieczory z piosenką poetycką, literacką, wrażliwą, śmieszną, smutną, drażliwą, ostrą, łagodną, a w każdym razie niebanalną i niegłupią.

Najbliższe koncerty i spektakle » ARCHIWUM KONCERTÓW I SPEKTAKLI

JAROSŁAW CHOJNACKI - recital, 15 maja o 20.00

„Między Niebem a Ziemią”
 
Jarosław Chojnacki uznany jest przez krytykę za jednego z najlepszych polskich wokalistów i interpretatorów piosenki literackiej. Swoją twórczością, stylem śpiewania i gry na gitarze stworzył odmienny nurt piosenki poetyckiej, nie mieszczący się w obecnych ramach tego gatunku. Artysta unika rozgłosu medialnego, skupiając swoją działalność na koncertach.
               Wziął udział w ponad dwudziestu konkursach i festiwalach, które w większości wygrał zdobywając nie tylko uznanie krytyki, ale co najważniejsze, publiczności.
               Stworzył muzykę do ponad trzydziestu utworów. Większość z nich to klasyczne wiersze takich autorów jak: Adam Asnyk, Stanisław Grochowiak, Tadeusz Miciński, Anna Achmatowa, Federico Garcia Lorca, Julian Tuwim, Krzysztof Karasek, Marek Grala, Grażyna Małkowska, Adrianna Szymańska, Wojciech Fułek, Krzysztof Cezary Buszman.
              Znajomość i przyjaźń z Krzysztofem Cezarym Buszmanem zaowocowała nagraniem płyty pt. „ ZABIJANIE CZASU ” wydaną przez Polskie Radio w 2003 roku. Na krążku znalazły się nie tylko utwory autorskie, ale również innych kompozytorów jak: Jerzy Satanowski, Włodzimierz Korcz, Krzesimir Dębski, Janusz Sent.
             Jan Jakub Kolski w 2000 roku angażuje Chojnackiego do nagrania piosenki do filmu „MAŁOPOLE CZYLI ŚWIAT”.
            Nagrał trzy teledyski do utworów, „Modlitwa w podróży”, „Bo zawsze przecież” i „Zabijanie czasu”. Teledyski prezentowane były w TV Polsat, TVP Polonia, TV4.
            Występował w projektach międzynarodowych takich jak : VIII FORUM KINA EUROPEJSKIEGO W ŁODZI, czy Festiwal Multimedialny MEDIAWAVE – ANOTHER CONNECTION.
  
więcej informacji na www.jaroslawchojnacki.art.pl
         
Bilety w cenie 20 zł do nabycia na godzinę przed koncertem.
 
Telefoniczna rezerwacja biletów pod nr 22-831-23-75 lub 22-831-17-15.
 
UWAGA! Zarezerwowane bilety należy wykupić nie później niż na 15 minut przed rozpoczęciem koncertu.
 
RÓWNIE WAŻNE! - Ze względu na ograniczoną ilość miejsc rezygnację z zarezerwowanych biletów prosimy zgłaszać jak najszybciej pod tym samym numerem telefonu.  
 

PLAKAT

Jarosław Chojnacki

Jarosław Chojnacki

 
 
« powrót|drukuj

.::Odwiedziło nas: 3168 gości::.