Skip Navigation
 
Krótko o nas:

Scenę Piętro wyżej powołał w 2005 roku Staromiejski Dom Kultury w Warszawie od zawsze przychylny temu nurtowi piosenki literackiej. Od zarania prowadzi ją Marek Bartkowicz. Do maja 2012 roku Scena Piętro Wyżej działała w Sali Kameralnej SDK przy Rynku Starego Miasta 2. Obecnie zapraszamy do Piwnicy na Wójtowskiej - Zakroczymska 11 (wejście od Wójtowskiej, na warszawskim Nowym Mieście).
Scena ma w dorobku poza występami zaproszonych artystów również własne zrealizowane projekty: „Koncert Umarłych Poetów”, „Szemrany plan Warszawy”, „Aniołowo koło Darwinowa” inne koncerty a także realizacje wydanych przez SDK płyt: „Piosenki sercem pisane” (pokłosie wieloletnich „Walentynek” z piosenką literacką w SDK) i „Szemrany plan Warszawy” (ukłon wobec przedwojennej piosenki literackiej).
Nazwę sceny, poza tym, że przez lata mieściła się na pierwszym piętrze SDK, tłumaczy piosenka przewodnia kabaretu „Piętro Wyżej” (posłuchaj!), wspólnej inicjatywy Marka Bartkowicza i Andrzeja Ozgi.
Tak czy siak w ramach Sceny organizujemy wieczory z piosenką poetycką, literacką, wrażliwą, śmieszną, smutną, drażliwą, ostrą, łagodną, a w każdym razie niebanalną i niegłupią.

Najbliższe koncerty i spektakle » ARCHIWUM KONCERTÓW I SPEKTAKLI

SERGIUSZ STAŃCZUK - recital. 20 marca o 19.00

Recital Sergiusza Stańczuka

„Niejasny plan dla Ciebie i mnie”

Sergiusz Stańczuk - teksty, gitara, śpiew
Bartek Skowroński - gitary
 
Sergiusz Stańczuk – poeta, bard, jest laureatem wielu nagród na festiwalach i przeglądach piosenki poetyckiej: Giełda w Szklarskiej Porębie - dwukrotna Nagroda im. Wojtka Bellona za teksty piosenek; Bazuna – wielokrotne nagrody, także udział w jury; Złota Piątka na OPPIE, nagrody na Yapie w Łodzi, m.in. pierwsza nagroda w kategorii solistów w 2000 r., Wrzosowisko w Kędzierzynie Koźlu, także wielokrotny udział w jury, Spotkania Młodych Autorów i Kompozytorów SMAK - dwa razy druga nagroda, czyli Dębowy Szczebel do Kariery (druga w październiku 2005 r.); nagroda ZAIKS-u w 2003 r.; wyróżnienie na Olsztyńskich Spotkaniach Zamkowych Śpiewajmy Poezję, laureat Zajazdu Bardów 2008.
 
Tak przedstawia swoją twórczość i siebie:
"...operuję właściwie trzema stylami czy klimatami. Do pierwszego zaliczam spokojne akustyczne balladki, drugi to również spokojne bluesiki stylizowane trochę na jazzowa nutę, a trzeci klimat to swoiste menelsko-alkoholowe wynurzenia z przymrużeniem oka”.
 
sergiuszstanczuk.isak.pl
 
Wystąpi w duecie z Bartkiem Skowrońskim, a więcej informacji o Bartku na jego stronie - www.bard.luzuj.com

Bilety w cenie 20 zł do nabycia na godzinę przed koncertem.

UWAGA! Zarezerwowane bilety należy wykupić nie później niż na 15 minut przed rozpoczęciem koncertu.

RÓWNIE WAŻNE! - Ze względu na ograniczoną ilość miejsc rezygnację z zarezerwowanych biletów prosimy zgłaszać jak najszybciej pod tym samym numerem telefonu.  
 
 
 

plakat

Sergiusz

Sergiusz z Bartkiem

 
 
« powrót|drukuj

.::Odwiedziło nas: 3179 gości::.