Skip Navigation
 
Krótko o nas:

Scenę Piętro wyżej powołał w 2005 roku Staromiejski Dom Kultury w Warszawie od zawsze przychylny temu nurtowi piosenki literackiej. Od zarania prowadzi ją Marek Bartkowicz. Do maja 2012 roku Scena Piętro Wyżej działała w Sali Kameralnej SDK przy Rynku Starego Miasta 2. Obecnie zapraszamy do Piwnicy na Wójtowskiej - Zakroczymska 11 (wejście od Wójtowskiej, na warszawskim Nowym Mieście).
Scena ma w dorobku poza występami zaproszonych artystów również własne zrealizowane projekty: „Koncert Umarłych Poetów”, „Szemrany plan Warszawy”, „Aniołowo koło Darwinowa” inne koncerty a także realizacje wydanych przez SDK płyt: „Piosenki sercem pisane” (pokłosie wieloletnich „Walentynek” z piosenką literacką w SDK) i „Szemrany plan Warszawy” (ukłon wobec przedwojennej piosenki literackiej).
Nazwę sceny, poza tym, że przez lata mieściła się na pierwszym piętrze SDK, tłumaczy piosenka przewodnia kabaretu „Piętro Wyżej” (posłuchaj!), wspólnej inicjatywy Marka Bartkowicza i Andrzeja Ozgi.
Tak czy siak w ramach Sceny organizujemy wieczory z piosenką poetycką, literacką, wrażliwą, śmieszną, smutną, drażliwą, ostrą, łagodną, a w każdym razie niebanalną i niegłupią.

Najbliższe koncerty i spektakle » ARCHIWUM KONCERTÓW I SPEKTAKLI

ANDRZEJ BRZESKI - 8 listopada o 19.00

Andrzej Brzeski napisał kultowe „Znowu jestem sama” dla Edyty Geppert, czy „Za pierwszą chmurą”, piosenkę, która zamyka ostatnią płytę Maryli Rodowicz - „Jest cudnie”. Przez 10 lat współpracował radiową Trójką (BAR, Powtórka z rozrywki) gdzie napisał ok. 500 piosenek a także monologów i mini-słuchowisk. Wtedy właśnie Maryla Rodowicz odkryła jego „Walca dla outsiderów”, który znalazł się na płycie „Złota Maryla”. Pod tym samym tytułem w 2002 r. ukazał się książkowy zbiór jego wierszy i piosenek. Po drodze były różne nagrody m.in. Grand Prix w konkursie na piosenkę o Warszawie („Tango dla dwóch”) i nagroda publiczności na Ogólnopolskim Przeglądzie Posenki Autorskiej w 2004 r. za „Tamte panienki”. Z recitalem pod powyższym tytułem występuje z powodzeniem (choć niezbyt często) w towarzystwie znakomitego muzyka Mirka Kozaka (akordeon, gitara akustyczna – 6-cio strunowa). Sam gra na 12-sto strunowej. Sporo strojenia, ale jakie brzmienie!!!

 

Bilety w cenie 15 zł do nabycia na godzinę przed koncertem.
Telefoniczna rezerwacja biletów pod nr 022-831-23-75 lub 022-831-17-15.

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc rezygnację z zarezerwowanych biletów prosimy zgłaszać jak najszybciej pod tym samym nr telefonu.|

 

UWAGA!!! Bilety zarezerwowane należy wykupić nie później niż na 15 minut przed koncertem.

 

PLAKAT

Andrzej Brzeski

 
 
« powrót|drukuj

.::Odwiedziło nas: 3201 gości::.