Skip Navigation
 
Krótko o nas:

Scenę Piętro wyżej powołał w 2005 roku Staromiejski Dom Kultury w Warszawie od zawsze przychylny temu nurtowi piosenki literackiej. Od zarania prowadzi ją Marek Bartkowicz. Do maja 2012 roku Scena Piętro Wyżej działała w Sali Kameralnej SDK przy Rynku Starego Miasta 2. Obecnie zapraszamy do Piwnicy na Wójtowskiej - Zakroczymska 11 (wejście od Wójtowskiej, na warszawskim Nowym Mieście).
Scena ma w dorobku poza występami zaproszonych artystów również własne zrealizowane projekty: „Koncert Umarłych Poetów”, „Szemrany plan Warszawy”, „Aniołowo koło Darwinowa” inne koncerty a także realizacje wydanych przez SDK płyt: „Piosenki sercem pisane” (pokłosie wieloletnich „Walentynek” z piosenką literacką w SDK) i „Szemrany plan Warszawy” (ukłon wobec przedwojennej piosenki literackiej).
Nazwę sceny, poza tym, że przez lata mieściła się na pierwszym piętrze SDK, tłumaczy piosenka przewodnia kabaretu „Piętro Wyżej” (posłuchaj!), wspólnej inicjatywy Marka Bartkowicza i Andrzeja Ozgi.
Tak czy siak w ramach Sceny organizujemy wieczory z piosenką poetycką, literacką, wrażliwą, śmieszną, smutną, drażliwą, ostrą, łagodną, a w każdym razie niebanalną i niegłupią.

Najbliższe koncerty i spektakle » ARCHIWUM KONCERTÓW I SPEKTAKLI

CZERWONY TULIPAN 10 października o 19.00

CZERWONY TULIPAN

Skład zespołu:
Stefan Brzozowski - śpiew, gitara akustyczna;
Ewa Cichocka - śpiew;
Krystyna Świątecka - śpiew;
Maciej Chwała - fortepian
Andrzej Dondalski - git. basowa.

Zespół „Czerwony Tulipan” istnieje już 24 lata (powstał w 1985 roku w Olsztynie). Tworzy i śpiewa piosenki "uczucia", czyli poetyckie i kabaretowe ... zawsze literackie lub jak nazywają je niektórzy "piosenki artystyczne". Współpracuje z "Kabaretową Sceną 3-ki" i należy do "Krainy Łagodności". Koncertuje w Polsce i Europie (Rosja, Niemcy, Francja, Szwecja, Austria, Węgry, Litwa). Był na koncertach w USA i w Kanadzie . Brał udział w wielu programach telewizyjnych i radiowych . Związany z Olsztynem, inicjuje koncerty, przeglądy, festiwale na terenie Warmii i Mazur. „Czerwony Tulipan” wydał 10 płyt oraz DVD zatytułowane "OBRAZY i obrazki" - koncert na zamku w Olsztynie ... (wydawnictwo nominowane w 2009 roku do nagrody "FRYDERYK 2009" w kategorii "poezja śpiewana").
Strona oficjalna:
www.czerwonytulipan.olsztyn.pl

Bilety w cenie 15 zł. do nabycia na godzinę przed koncertem.
Telefoniczna rezerwacja biletów pod nr 022-831-23-75 lub 022-831-17-15.

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc rezygnację z zarezerwowanych biletów prosimy zgłaszać jak najszybciej pod tym samym nr telefonu.|
 
UWAGA!!! Bilety zarezerwowane należy wykupić nie później niż 15 minut przed koncertem.


 

plakat

 
 
« powrót|drukuj

.::Odwiedziło nas: 2863 gości::.