Skip Navigation
 
Krótko o nas:

Scenę Piętro wyżej powołał w 2005 roku Staromiejski Dom Kultury w Warszawie od zawsze przychylny temu nurtowi piosenki literackiej. Od zarania prowadzi ją Marek Bartkowicz. Do maja 2012 roku Scena Piętro Wyżej działała w Sali Kameralnej SDK przy Rynku Starego Miasta 2. Obecnie zapraszamy do Piwnicy na Wójtowskiej - Zakroczymska 11 (wejście od Wójtowskiej, na warszawskim Nowym Mieście).
Scena ma w dorobku poza występami zaproszonych artystów również własne zrealizowane projekty: „Koncert Umarłych Poetów”, „Szemrany plan Warszawy”, „Aniołowo koło Darwinowa” inne koncerty a także realizacje wydanych przez SDK płyt: „Piosenki sercem pisane” (pokłosie wieloletnich „Walentynek” z piosenką literacką w SDK) i „Szemrany plan Warszawy” (ukłon wobec przedwojennej piosenki literackiej).
Nazwę sceny, poza tym, że przez lata mieściła się na pierwszym piętrze SDK, tłumaczy piosenka przewodnia kabaretu „Piętro Wyżej” (posłuchaj!), wspólnej inicjatywy Marka Bartkowicza i Andrzeja Ozgi.
Tak czy siak w ramach Sceny organizujemy wieczory z piosenką poetycką, literacką, wrażliwą, śmieszną, smutną, drażliwą, ostrą, łagodną, a w każdym razie niebanalną i niegłupią.

Najbliższe koncerty i spektakle » ARCHIWUM KONCERTÓW I SPEKTAKLI

Recital ANDRZEJA OZGI - 9 maja o 19.00

Andrzej Ozga - aktor, reżyser, piosenkarz, autor i satyryk specjalizujący się w piosence literackiej, oraz formach kabaretowych, teatralnych.  Trzykrotny laureat Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Dwukrotnie Przeglądu Piosenki Autorskiej w Warszawie. Jego piosenki śpiewają między innymi Edyta Geppert, Katarzyna Groniec, Ewa Błaszczyk, Michał Bajor. Na recital Andrzeja Ozgi składają się jego autorskie piosenki, w których w liryczno-sarkastyczny sposób, czepia się współczesnego świata, zawsze z poczuciem humoru, z doskonałym wyczuciem anegdoty.

 

Andrzej Ozga - śpiew

Robert Obcowski – fortepian

Grzegorz Prasol – perkusja

Zbigniew Kucharski – gitara basowa.

 

Polecam: www.andrzejozga.pl oraz więcej o Andrzeju...

 

Bilety w cenie 15 zł. do nabycia na godzinę przed koncertem.
Telefoniczna rezerwacja biletów pod nr 022-831-23-75 lub 022-831-17-15.

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc rezygnację z zarezerwowanych biletów prosimy zgłaszać jak najszybciej pod tym samym nr telefonu.|

 
UWAGA!!! Bilety zarezerwowane należy wykupić nie później niż na 15 minut przed rozpoczęciem koncertu.

 

PLAKAT

ANDRZEJ OZGA

 
 
« powrót|drukuj

.::Odwiedziło nas: 2978 gości::.