Skip Navigation
 
Krótko o nas:

Scenę Piętro wyżej powołał w 2005 roku Staromiejski Dom Kultury w Warszawie od zawsze przychylny temu nurtowi piosenki literackiej. Od zarania prowadzi ją Marek Bartkowicz. Do maja 2012 roku Scena Piętro Wyżej działała w Sali Kameralnej SDK przy Rynku Starego Miasta 2. Obecnie zapraszamy do Piwnicy na Wójtowskiej - Zakroczymska 11 (wejście od Wójtowskiej, na warszawskim Nowym Mieście).
Scena ma w dorobku poza występami zaproszonych artystów również własne zrealizowane projekty: „Koncert Umarłych Poetów”, „Szemrany plan Warszawy”, „Aniołowo koło Darwinowa” inne koncerty a także realizacje wydanych przez SDK płyt: „Piosenki sercem pisane” (pokłosie wieloletnich „Walentynek” z piosenką literacką w SDK) i „Szemrany plan Warszawy” (ukłon wobec przedwojennej piosenki literackiej).
Nazwę sceny, poza tym, że przez lata mieściła się na pierwszym piętrze SDK, tłumaczy piosenka przewodnia kabaretu „Piętro Wyżej” (posłuchaj!), wspólnej inicjatywy Marka Bartkowicza i Andrzeja Ozgi.
Tak czy siak w ramach Sceny organizujemy wieczory z piosenką poetycką, literacką, wrażliwą, śmieszną, smutną, drażliwą, ostrą, łagodną, a w każdym razie niebanalną i niegłupią.

Najbliższe koncerty i spektakle » ARCHIWUM KONCERTÓW I SPEKTAKLI

Recital BASI STĘPNIAK-WILK - 4 kwietnia o 19.00

4 kwietnia o 19.00

recital Basi Stępniak-Wilk
 
Jest laureatką wszystkich najważniejszych konkursów piosenki autorskiej i poezji śpiewanej (m.in.: I miejsce oraz nagroda im. W. Bellona za osobowość sceniczną na Studenckim Festiwalu Piosenki '95 w Krakowie, nagroda za teksty i II miejsce na Famie '95 w Świnoujściu, GRAND PRIX - Nagroda im. Jonasza Kofty na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Autorskiej OPPA'97 w Warszawie). W 1998 r. otrzymała Stypendium Twórcze Miasta Krakowa w dziedzinie sztuki estradowej. W maju '98 wydała pierwszą autorską płytę CD "O obrotach", prezentującą jej najcenniejsze kompozycje oraz wiersze. Koncert promocyjny płyty odbył się w Studiu Muzycznym im. A. Osieckiej w Programie 3. Polskiego Radia i był emitowany przez radiową "Trójkę". Dotychczas ukazały się jeszcze dwie autorskie płyty Basi: „Słodka chwila zmian” i „Obce kraje”, a jej piosenki znalazły się także na wielu składankach prezentujących piosenką literacką. 
 
Zagrają z Basią

Marek Bazela - fortepian
Michał Braszak - kontrabas
Gertruda Szymańska - instrumanty perkusyjne

Bilety do nabycia na godzinę przed koncertem.
Telefoniczna rezerwacja biletów pod nr 022-831-23-75 lub 022-831-17-15.
Ze względu na ograniczoną ilość miejsc rezygnację z zarezerwowanych biletów prosimy zgłaszać jak najszybciej pod tym samym nr telefonu.|
 
UWAGA!!! Bilety zarezerwowane należy wykupić nie później niż na pół godziny przed koncertem.

Basia

 
 
« powrót|drukuj

.::Odwiedziło nas: 3189 gości::.