Skip Navigation
 
Krótko o nas:

Scenę Piętro wyżej powołał w 2005 roku Staromiejski Dom Kultury w Warszawie od zawsze przychylny temu nurtowi piosenki literackiej. Od zarania prowadzi ją Marek Bartkowicz. Do maja 2012 roku Scena Piętro Wyżej działała w Sali Kameralnej SDK przy Rynku Starego Miasta 2. Obecnie zapraszamy do Piwnicy na Wójtowskiej - Zakroczymska 11 (wejście od Wójtowskiej, na warszawskim Nowym Mieście).
Scena ma w dorobku poza występami zaproszonych artystów również własne zrealizowane projekty: „Koncert Umarłych Poetów”, „Szemrany plan Warszawy”, „Aniołowo koło Darwinowa” inne koncerty a także realizacje wydanych przez SDK płyt: „Piosenki sercem pisane” (pokłosie wieloletnich „Walentynek” z piosenką literacką w SDK) i „Szemrany plan Warszawy” (ukłon wobec przedwojennej piosenki literackiej).
Nazwę sceny, poza tym, że przez lata mieściła się na pierwszym piętrze SDK, tłumaczy piosenka przewodnia kabaretu „Piętro Wyżej” (posłuchaj!), wspólnej inicjatywy Marka Bartkowicza i Andrzeja Ozgi.
Tak czy siak w ramach Sceny organizujemy wieczory z piosenką poetycką, literacką, wrażliwą, śmieszną, smutną, drażliwą, ostrą, łagodną, a w każdym razie niebanalną i niegłupią.

Najbliższe koncerty i spektakle » ARCHIWUM KONCERTÓW I SPEKTAKLI

JUSTYNA BACZ - "Brassens mon amour" - 7 marca o 19.00

Bedzie to koncert promujący najnowszą płytę Justyny Bacz pod tym samym tytułem. W programie  - utwory francuskiego mistrza piosenki - Georgesa Brassensa w przekładach Jerzego Menela i Justyny Bacz, Usłyszeć można będzie też kilka piosenek innych śpiewających autorów piosenki francuskiej. Wszystko przy lekko jazzowym akompaniamencie zespołu pod kierunkiem Piotra Olszewskiego autora aranżacji.

Piotr Olszewski – gitary, aranżacje
Klaudiusz Baran – akordeon
Mirosław Wiśniewski – kontrabas
Jacek Pelc – perkusja
Gościnnie: Stanisław Waszak

Justyna BACZ - laureatka festiwali piosenki francuskiej w Polsce – w Lubinie, Warszawie i Poznaniu, a także  we Francji, gdzie również często występuje. Za piosenkę ze swoim francuskim tekstem otrzymała II nagrodę na Festiwalu Piosenki w Châteauroux. Śpiewała w Teatrze Clavel i w Instytucie Polskim w Paryżu, występuje w Ośrodkach Kultury w regionie Centre, w wielu placówkach kulturalnych w Polsce: Domach Kultury, Instytutach Francuskich, Ośrodkach Alliance Française. Swoje recitale grała  w Teatrze Małym, Teatrze GO, w Staromiejskim Domu Kultury w Warszawie, na Scenie „Kanonicza” Teatru Ludowego w Krakowie.
Jest autorką niektórych przekładów i tekstów utworów, które ma w swoim repertuarze.
Na przełomie 2006 i 2007 r. ukazała się jej pierwsza pt. „Tête-à-tête”, a w grudniu 2008 album „Brassens mon amour” z piosenkami Georgesa Brassensa w polskich tłumaczeniach.
 
Bilety do nabycia na godzinę przed koncertem.
Telefoniczna rezerwacja biletów pod nr 022-831-23-75 lub 022-831-17-15.

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc rezygnację z zarezerwowanych biletów prosimy zgłaszać jak najszybciej pod tym samym nr telefonu.|
 
 
UWAGA!!! Bilety zarezerwowane należy wykupić nie później niż na pół godziny przed koncertem.

 

Justyna Bacz

 
 
« powrót|drukuj

.::Odwiedziło nas: 2909 gości::.