Skip Navigation
 
Krótko o nas:

Scenę Piętro wyżej powołał w 2005 roku Staromiejski Dom Kultury w Warszawie od zawsze przychylny temu nurtowi piosenki literackiej. Od zarania prowadzi ją Marek Bartkowicz. Do maja 2012 roku Scena Piętro Wyżej działała w Sali Kameralnej SDK przy Rynku Starego Miasta 2. Obecnie zapraszamy do Piwnicy na Wójtowskiej - Zakroczymska 11 (wejście od Wójtowskiej, na warszawskim Nowym Mieście).
Scena ma w dorobku poza występami zaproszonych artystów również własne zrealizowane projekty: „Koncert Umarłych Poetów”, „Szemrany plan Warszawy”, „Aniołowo koło Darwinowa” inne koncerty a także realizacje wydanych przez SDK płyt: „Piosenki sercem pisane” (pokłosie wieloletnich „Walentynek” z piosenką literacką w SDK) i „Szemrany plan Warszawy” (ukłon wobec przedwojennej piosenki literackiej).
Nazwę sceny, poza tym, że przez lata mieściła się na pierwszym piętrze SDK, tłumaczy piosenka przewodnia kabaretu „Piętro Wyżej” (posłuchaj!), wspólnej inicjatywy Marka Bartkowicza i Andrzeja Ozgi.
Tak czy siak w ramach Sceny organizujemy wieczory z piosenką poetycką, literacką, wrażliwą, śmieszną, smutną, drażliwą, ostrą, łagodną, a w każdym razie niebanalną i niegłupią.

Najbliższe koncerty i spektakle » ARCHIWUM KONCERTÓW I SPEKTAKLI

MARCIN LENC - recital 6 grudnia o 19.00

Wystąpią:
Marcin Lenc - gitara, śpiew
Katarzyna Szubartowska - instr. perkusyjne, śpiew
Krzysztof Gabłoński - gitara
Miron Łączyński - bas

Autor, kompozytor, wykonawca. W latach 1997-1998 laureat kilkunastu turniejów, konkursów i festiwali w tym Yapy, Bazuny i wielu innych. Otrzymał m.in. nagrodę Radia Dla Ciebie w konkursie „Szukamy Nowego Grzesiuka”. W 1999 r. założył zespół Marcin Lenc & Qviat Rycerstwa, z którym rok później nagrał nigdy nie wydaną płytę „Późne Dziecko”. Koncertuje z zespołem, a także z Krzysztofem Gabłońskim, Tomkiem Lewandowskim i Pawłem Szymańskim. Współpracował z Grażyną Łobaszewską i z kabaretem Długi, z którym wystąpił w serii programów telewizyjnych „Szkoła Użycia Kabaretu Długi”. W latach 2002 - 2003 wspólnie z Krzysztofem Gabłońskim założył zespół Bodyguard, którego pierwszy singiel „Ochroniarz” znalazł się na około 50 listach przebojów niezależnych i regionalnych stacji radiowych. Drugi singiel ukazał się w lipcu ubiegłego roku i przez długi czas cieszył się popularnością w Radiu Rytm Manhattan w Nowym Yorku. Po dwuletniej przerwie koncertowej powrócił na scenę wraz z balladową płytą „Zapach Deszczu”, która ukazała się w kwietniu 2007 roku. Repertuar Lenca obejmuje zarówno liryczne ballady, jak też piosenki satyryczne i kabaretowe.

Bilety w cenie 15 zł. do nabycia na godzinę przed koncertem.
Telefoniczna rezerwacja biletów pod nr 022-831-23-75 lub 022-831-17-15.

UWAGA! Zarezerwowane bilety należy wykupić nie później niż na 15 minut przed rozpoczęciem koncertu.
   
RÓWNIE WAŻNE! - Ze względu na ograniczoną ilość miejsc rezygnację z zarezerwowanych biletów prosimy zgłaszać jak najszybciej pod tym samym numerem telefonu.

 

 
 
« powrót|drukuj

.::Odwiedziło nas: 3140 gości::.