Skip Navigation
 
Krótko o nas:

Scenę Piętro wyżej powołał w 2005 roku Staromiejski Dom Kultury w Warszawie od zawsze przychylny temu nurtowi piosenki literackiej. Od zarania prowadzi ją Marek Bartkowicz. Do maja 2012 roku Scena Piętro Wyżej działała w Sali Kameralnej SDK przy Rynku Starego Miasta 2. Obecnie zapraszamy do Piwnicy na Wójtowskiej - Zakroczymska 11 (wejście od Wójtowskiej, na warszawskim Nowym Mieście).
Scena ma w dorobku poza występami zaproszonych artystów również własne zrealizowane projekty: „Koncert Umarłych Poetów”, „Szemrany plan Warszawy”, „Aniołowo koło Darwinowa” inne koncerty a także realizacje wydanych przez SDK płyt: „Piosenki sercem pisane” (pokłosie wieloletnich „Walentynek” z piosenką literacką w SDK) i „Szemrany plan Warszawy” (ukłon wobec przedwojennej piosenki literackiej).
Nazwę sceny, poza tym, że przez lata mieściła się na pierwszym piętrze SDK, tłumaczy piosenka przewodnia kabaretu „Piętro Wyżej” (posłuchaj!), wspólnej inicjatywy Marka Bartkowicza i Andrzeja Ozgi.
Tak czy siak w ramach Sceny organizujemy wieczory z piosenką poetycką, literacką, wrażliwą, śmieszną, smutną, drażliwą, ostrą, łagodną, a w każdym razie niebanalną i niegłupią.

Najbliższe koncerty i spektakle » ARCHIWUM KONCERTÓW I SPEKTAKLI

PETE MORTON 16 listopada o 18.30

Pete Morton, kompozytor, poeta i charyzmatyczny odtwórca swoich pieśni, nazywany „brytyjskim Bobem Dylan’em”, jest znakomitym kontynuatorem tych tradycji muzycznych, a jego kariera - począwszy od występowania z gitarą na ulicach europejskich miast, po koncerty w wielotysięcznych salach widowiskowych na wszystkich kontynentach - to artystyczny scenariusz znany już w przypadku innych gwiazd światowej muzyki folk. Pete Morton jest przede wszystkim znakomitym wykonawcą koncertowym. Świetnie gra na gitarze akustycznej, a swoim silnym, ekspresyjnym i charyzmatycznym śpiewem niemal hipnotyzuje swoją publiczność. Jego piosenki będące autorskim komentarzem do otaczającej rzeczywistości, z charakterystycznym sarkazmem i błyskotliwym humorem, ale również z liryzmem, opowiadają o miłości, relacjach społecznych, polityce i innych sprawach współczesnego świata. Nagrał dotychczas 9 autorskich albumów, cześć z nich również z innymi znakomitymi brytyjskimi muzykami folk i punk-folk. Jego wydawnictwa osiągnęły kilkudziesięciotysięczne nakłady w Wlk. Brytanii oraz w USA, gdzie jest bardzo popularny. Również wydany w 2006 r. album “Flying an Unknown Flag” (“Pod nieznaną flagą”) pretenduje, w opinii krytyków muzycznych, do jednego z najlepszych w jego karierze i potwierdza wciąż trwającą najwyższą artystyczną formę.

Bilety w cenie 15 zł. do nabycia na godzinę przed koncertem.
Telefoniczna rezerwacja biletów pod nr 022-831-23-75 lub 022-831-17-15.

UWAGA! Zarezerwowane bilety należy wykupić nie później niż na 15 minut przed rozpoczęciem koncertu.
   
RÓWNIE WAŻNE! - Ze względu na ograniczoną ilość miejsc rezygnację z zarezerwowanych biletów prosimy zgłaszać jak najszybciej pod tym samym numerem telefonu.
 
 
« powrót|drukuj

.::Odwiedziło nas: 2867 gości::.