Skip Navigation
 
Krótko o nas:

Scenę Piętro wyżej powołał w 2005 roku Staromiejski Dom Kultury w Warszawie od zawsze przychylny temu nurtowi piosenki literackiej. Od zarania prowadzi ją Marek Bartkowicz. Do maja 2012 roku Scena Piętro Wyżej działała w Sali Kameralnej SDK przy Rynku Starego Miasta 2. Obecnie zapraszamy do Piwnicy na Wójtowskiej - Zakroczymska 11 (wejście od Wójtowskiej, na warszawskim Nowym Mieście).
Scena ma w dorobku poza występami zaproszonych artystów również własne zrealizowane projekty: „Koncert Umarłych Poetów”, „Szemrany plan Warszawy”, „Aniołowo koło Darwinowa” inne koncerty a także realizacje wydanych przez SDK płyt: „Piosenki sercem pisane” (pokłosie wieloletnich „Walentynek” z piosenką literacką w SDK) i „Szemrany plan Warszawy” (ukłon wobec przedwojennej piosenki literackiej).
Nazwę sceny, poza tym, że przez lata mieściła się na pierwszym piętrze SDK, tłumaczy piosenka przewodnia kabaretu „Piętro Wyżej” (posłuchaj!), wspólnej inicjatywy Marka Bartkowicza i Andrzeja Ozgi.
Tak czy siak w ramach Sceny organizujemy wieczory z piosenką poetycką, literacką, wrażliwą, śmieszną, smutną, drażliwą, ostrą, łagodną, a w każdym razie niebanalną i niegłupią.

Najbliższe koncerty i spektakle » ARCHIWUM KONCERTÓW I SPEKTAKLI

JERZY FILAR 25 pażdziernika o 19.00 śpiewa u nas

"Nasza Basia Kochana" zawdzięcza mu brzmienie i kompozycje. Śpiewał w niej, dla niej tworzył, z nią bawił się piosenką. JERZY FILAR, bo o nim tu mowa zaśpiewa dla nas i przypomni stare basio-kochane piosenki, jak też, te nad którymi pracuje obecnie. 

JERZY FILAR - śpiew, gitara, harmonijka ustna
JANUSZ SKOWRON- fortepian

Nie poświęca on jednak swej uwagi twórczej łatwym dla dzisiejszego odbiorcy tworom piosenkowym, lecz robi swoje, zgodnie z tym, czemu poświęcił się kiedyś - piosence od serca pisanej. 

W koncercie w SDK Jerzy Filar zagra z Januszem Skowronem – pianistą, znanym. in. ze "String Connection" popularnej w latach osiemdzieciątych formacji jazzowej, założonej przez  Krzesimira Dębskiego. Artyści zagrają koncert w nastroju ballady, do tekstów Jacka Cygana i Jerzego Filara usłyszycie też Państwo żywiołowe klimaty muzyki latynowskiej samby i bossanowy.

Zapraszamy na koncert.

Bilety można rezerwować pod nr. telefonicznym 022-831-23-75 lub 022-831-17-15 
by następnie je odebrać, nie póniej niż na 15 nin. przed koncertem,
w kasie Sceny Pietro Wyżej w SDK.

Bilety można również nabyć na godzinę przed koncertem.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc rezygnację z rezerwacji biletów
prosimy jak najszybciej zgłosić pod tym samym numerem tel. 

 

 

 

Jerzy Filar

 
 
« powrót|drukuj

.::Odwiedziło nas: 3171 gości::.