Skip Navigation
 
Krótko o nas:

Scenę Piętro wyżej powołał w 2005 roku Staromiejski Dom Kultury w Warszawie od zawsze przychylny temu nurtowi piosenki literackiej. Od zarania prowadzi ją Marek Bartkowicz. Do maja 2012 roku Scena Piętro Wyżej działała w Sali Kameralnej SDK przy Rynku Starego Miasta 2. Obecnie zapraszamy do Piwnicy na Wójtowskiej - Zakroczymska 11 (wejście od Wójtowskiej, na warszawskim Nowym Mieście).
Scena ma w dorobku poza występami zaproszonych artystów również własne zrealizowane projekty: „Koncert Umarłych Poetów”, „Szemrany plan Warszawy”, „Aniołowo koło Darwinowa” inne koncerty a także realizacje wydanych przez SDK płyt: „Piosenki sercem pisane” (pokłosie wieloletnich „Walentynek” z piosenką literacką w SDK) i „Szemrany plan Warszawy” (ukłon wobec przedwojennej piosenki literackiej).
Nazwę sceny, poza tym, że przez lata mieściła się na pierwszym piętrze SDK, tłumaczy piosenka przewodnia kabaretu „Piętro Wyżej” (posłuchaj!), wspólnej inicjatywy Marka Bartkowicza i Andrzeja Ozgi.
Tak czy siak w ramach Sceny organizujemy wieczory z piosenką poetycką, literacką, wrażliwą, śmieszną, smutną, drażliwą, ostrą, łagodną, a w każdym razie niebanalną i niegłupią.

Najbliższe koncerty i spektakle » ARCHIWUM KONCERTÓW I SPEKTAKLI

WSPÓLNE MIEJSCA - WIERSZE I PIOSENKI ZE ŚRODKA Poniedziałek, 9 czerwca o 19.00

WSPÓLNE MIEJSCA - WIERSZE I PIOSENKI ZE ŚRODKA
Sala Kameralna Staromiejskiego Domu Kultury.
Rynek Starego Miasta 2.

Promocja tomiku wierszy - ARTUR FRYZ WSPÓLNE MIEJSCA
i wieczór poezji śpiewanej do wierszy Artura Fryza.

Wystąpią:
Maciej Maciejewski - gitara, śpiew, muzyka
Dawid Rudnicki - fortepian, muzyka
Artur Fryz – słowo

MACIEJ MACIEJEWSKI - ur. 1985 r. w Kutnie. Tegoroczny absolwent krakowskiej PWST, śpiewa piosenki do tekstów Artura Fryza - programy: „Kto w Kutnie nie był...” i „Piosenki ze środka” oraz piosenki żydowskie w programie: „Shalom!”. Współpracuje z Krakowską Operą Kameralną.


DAWID RUDNICKI
- ur. w 1980 r. Jest absolwentem instytutu jazzu katowickiej Akademii Muzycznej.
Pracuje na krakowskiej PWST jako akompaniator. Jest autorem muzyki do spektakli a także do licznych etiud studenckich. Komponuje także piosenki.

 

ARTUR FRYZ - poeta, dziennikarz, twórca piosenek, animator kultury. Urodzony w 1963 r., w Ostrowie Wlkp. Debiutuje jako krytyk literacki w podziemnym piśmie „Notatnik Społeczno-Polityczny”. Redaguje bądź współredaguje czasopisma regionalne, współpracuje z płockimi tytułami prasowymi. Bierze udział w w wielu inicjatywach kulturalnych i edytorskich. Wiersze publikuje w warszawsko-lubelskiej efemerydzie literackiej „De Lirnik”, w lubelskich „Kresach” i sopockim „Toposie”. Zdobywa laury w konkursach poetyckich: m.in. w konkursie im. Stanisława Grochowiaka (Radom). W roku 2001 ukazuje się tom „miasto nad bitwą. 24 sonety municypalne”. Rok 2002 przynosi tomik „przed zamknięciem”. Zbiór „wspólne miejsca” z roku 2007 zawiera wiersze z lat 2002-2006. Zapraszamy!

 

Tym razem - Wstęp wolny!!!

 

 

 .

 
 
« powrót|drukuj

.::Odwiedziło nas: 3155 gości::.