Skip Navigation
 
Krótko o nas:

Scenę Piętro wyżej powołał w 2005 roku Staromiejski Dom Kultury w Warszawie od zawsze przychylny temu nurtowi piosenki literackiej. Od zarania prowadzi ją Marek Bartkowicz. Do maja 2012 roku Scena Piętro Wyżej działała w Sali Kameralnej SDK przy Rynku Starego Miasta 2. Obecnie zapraszamy do Piwnicy na Wójtowskiej - Zakroczymska 11 (wejście od Wójtowskiej, na warszawskim Nowym Mieście).
Scena ma w dorobku poza występami zaproszonych artystów również własne zrealizowane projekty: „Koncert Umarłych Poetów”, „Szemrany plan Warszawy”, „Aniołowo koło Darwinowa” inne koncerty a także realizacje wydanych przez SDK płyt: „Piosenki sercem pisane” (pokłosie wieloletnich „Walentynek” z piosenką literacką w SDK) i „Szemrany plan Warszawy” (ukłon wobec przedwojennej piosenki literackiej).
Nazwę sceny, poza tym, że przez lata mieściła się na pierwszym piętrze SDK, tłumaczy piosenka przewodnia kabaretu „Piętro Wyżej” (posłuchaj!), wspólnej inicjatywy Marka Bartkowicza i Andrzeja Ozgi.
Tak czy siak w ramach Sceny organizujemy wieczory z piosenką poetycką, literacką, wrażliwą, śmieszną, smutną, drażliwą, ostrą, łagodną, a w każdym razie niebanalną i niegłupią.

Najbliższe koncerty i spektakle » ARCHIWUM KONCERTÓW I SPEKTAKLI

Koncert grupy BEZ JACKA 10 maja o 19.00

Początki zespołu sięgają połowy lat siedemdziesiątych - wtedy to powstała grupa "Kant", która później została przemianowana na "Braci Stefańskich". Ostatecznie "Bez Jacka" został powołany do życia w 1983 r po tragicznej śmierci Jacka Stefańskiego. 
Utwory zespołu opierają się na tekstach głównie Gałczyńskiego, Kubiaka, Leśmiana, Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Tuwima, Wołka i lidera - Zbigniewa Stefańskiego.
Klasę "Bez Jacka" potwierdzają liczne zdobycze na festiwalach studenckich: "Yapa" w Łodzi, "Bazuna" w Gdańsku, "Giełda Piosenki" w Szklarskiej Porębie, "Fama" w Świnoujściu, "Studencki Festiwal Piosenki" w Krakowie. Dotychczasowe płyty i kasety zespołu: „KANT” , „Czas Zmartwychwstania”, „Kolędy”, „Tartak – 93”, Bez Jacka”, „Zamazany cały Świat - Zatańcz ze mną na polanie”, „Do mroku naglisz mnie”, „Jasiu”.

Bilety w cenie 15 zł. do nabycia na godzinę przed koncertem.
Telefoniczna rezerwacja biletów pod nr 022-831-23-75 lub 022-831-17-15.

UWAGA! Zarezerwowane bilety należy wykupić nie później niż na 15 minut przed rozpoczęciem koncertu.
   
RÓWNIE WAŻNE! - Ze względu na ograniczoną ilość miejsc rezygnację z zarezerwowanych biletów prosimy zgłaszać jak najszybciej pod tym samym numerem telefonu.ponadto wystąpią:

ZAPRASZAMY

 
 
« powrót|drukuj

.::Odwiedziło nas: 2854 gości::.