Skip Navigation
 
Krótko o nas:

Scenę Piętro wyżej powołał w 2005 roku Staromiejski Dom Kultury w Warszawie od zawsze przychylny temu nurtowi piosenki literackiej. Od zarania prowadzi ją Marek Bartkowicz. Do maja 2012 roku Scena Piętro Wyżej działała w Sali Kameralnej SDK przy Rynku Starego Miasta 2. Obecnie zapraszamy do Piwnicy na Wójtowskiej - Zakroczymska 11 (wejście od Wójtowskiej, na warszawskim Nowym Mieście).
Scena ma w dorobku poza występami zaproszonych artystów również własne zrealizowane projekty: „Koncert Umarłych Poetów”, „Szemrany plan Warszawy”, „Aniołowo koło Darwinowa” inne koncerty a także realizacje wydanych przez SDK płyt: „Piosenki sercem pisane” (pokłosie wieloletnich „Walentynek” z piosenką literacką w SDK) i „Szemrany plan Warszawy” (ukłon wobec przedwojennej piosenki literackiej).
Nazwę sceny, poza tym, że przez lata mieściła się na pierwszym piętrze SDK, tłumaczy piosenka przewodnia kabaretu „Piętro Wyżej” (posłuchaj!), wspólnej inicjatywy Marka Bartkowicza i Andrzeja Ozgi.
Tak czy siak w ramach Sceny organizujemy wieczory z piosenką poetycką, literacką, wrażliwą, śmieszną, smutną, drażliwą, ostrą, łagodną, a w każdym razie niebanalną i niegłupią.

Najbliższe koncerty i spektakle » ARCHIWUM KONCERTÓW I SPEKTAKLI

Recital ANTONIEGO MURACKIEGO 19 kwietnia o 19.00

TOLEK  tworzy swe wiersze i piosenki gdzieś pomiędzy jednym, a drugim przedsięwzięciem artystycznym. Jest poetą, jak też poetów promotorem i imprez z ich udziałem organizatorem. Stąd zapewne pojawiły się w jego repertuarze autoironiczne piosenki „Wylatują nad miasto poeci” (tytułowa pieśń naszego wspólnego z Tolkiem i Andrzejem Ozgą programu) czy „Przymiarka" o drugorzędnym poecie goniącym swój cel, przyjmującym hardo los poety na pierś. Jest też Tolek doskonałym muzykiem i kompozytorem, dzięki czemu jego piosenki, nigdy banałem nie trącą.
Serdecznie polecam.

Marek Bartkowicz

ponadto wystąpią:
Krzysztof Jaszczak - piano
Paweł Goleń - kontrabas
Robert Kuśmierski - akordeon


Bilety w cenie 15 zł. do nabycia na godzinę przed koncertem.
Telefoniczna rezerwacja biletów pod nr 022-831-23-75 lub 022-831-17-15.

UWAGA! Zarezerwowane bilety należy wykupić nie później niż na 15 minut przed rozpoczęciem koncertu.
   
RÓWNIE WAŻNE! - Ze względu na ograniczoną ilość miejsc rezygnację z zarezerwowanych biletów prosimy zgłaszać jak najszybciej pod tym samym numerem telefonu.

plakat

Świat do składania CD

 
 
« powrót|drukuj

.::Odwiedziło nas: 2924 gości::.