Skip Navigation
 
Krótko o nas:

Scenę Piętro wyżej powołał w 2005 roku Staromiejski Dom Kultury w Warszawie od zawsze przychylny temu nurtowi piosenki literackiej. Od zarania prowadzi ją Marek Bartkowicz. Do maja 2012 roku Scena Piętro Wyżej działała w Sali Kameralnej SDK przy Rynku Starego Miasta 2. Obecnie zapraszamy do Piwnicy na Wójtowskiej - Zakroczymska 11 (wejście od Wójtowskiej, na warszawskim Nowym Mieście).
Scena ma w dorobku poza występami zaproszonych artystów również własne zrealizowane projekty: „Koncert Umarłych Poetów”, „Szemrany plan Warszawy”, „Aniołowo koło Darwinowa” inne koncerty a także realizacje wydanych przez SDK płyt: „Piosenki sercem pisane” (pokłosie wieloletnich „Walentynek” z piosenką literacką w SDK) i „Szemrany plan Warszawy” (ukłon wobec przedwojennej piosenki literackiej).
Nazwę sceny, poza tym, że przez lata mieściła się na pierwszym piętrze SDK, tłumaczy piosenka przewodnia kabaretu „Piętro Wyżej” (posłuchaj!), wspólnej inicjatywy Marka Bartkowicza i Andrzeja Ozgi.
Tak czy siak w ramach Sceny organizujemy wieczory z piosenką poetycką, literacką, wrażliwą, śmieszną, smutną, drażliwą, ostrą, łagodną, a w każdym razie niebanalną i niegłupią.

Najbliższe koncerty i spektakle » ARCHIWUM KONCERTÓW I SPEKTAKLI

WALENTYNKI 2008 - 16.02.2006 o 19.00

 16.02.2006 o 19.00

„Herbaciany romans” – „walentynkowy” koncert piosenki lirycznej
w Staromiejskim Domu Kultury (Rynek Starego Miasta 2)
 
Wystąpią:
Justyna Bacz
Tomasz Kordeusz
oraz
Mariusz Dubrawski – fortepian
Marcin Gęborek – saksofon
Łukasz Malinowski – gitara
Gospodarzem wieczoru będzie Marek Bartkowicz
  
Bilety w cenie 15 zł. do nabycia na godzinę przed koncertem.
Telefoniczna rezerwacja biletów pod nr 022-831-23-75 lub 022-831-17-15.
zarezerwowane bilety należy wykupić nie później niż na 15 minut przed rozpoczęciem koncertu.
Ze względu na ograniczoną ilość miejsc rezygnację z zarezerwowanych biletów prosimy zgłaszać jak najszybciej pod tym samym numerem telefonu.
 
JUSTYNA BACZ - absolwentka Instytutu Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego sekcji języka francuskiego. Zdobyła szereg nagród na festiwalach piosenki francuskiej w Polsce, a także nagrodę na Europejskim Festiwalu Piosenki w Châteauroux we Francji. Koncertowała w licznych miastach Polski, a także we Francji m.in. w Teatrze Clavel oraz Instytucie Polskim w Paryżu. Jest autorką kilku tekstów piosenek, a także tłumaczeń piosenek francuskich autorów na język polski m.in. Georgesa Brassensa i Aristide’a Bruanta. Oprócz utworów J. Brela, G. Brassensa, G. Moustaki, czy szlagierów Edith Piaf, w jej repertuarze znalazły się również przeboje z filmów takich jak m.in.„Kobieta i mężczyzna” czy „Parasolki z Cherbourga”. Śpiewa także rosyjskie pieśni m. in Bułata Okudżawy. Na polski repertuar składają się piosenki Agnieszki Osieckiej, Jana Jakuba Należytego, Andrzeja Ozgi, a także wiersze Anny Piwkowskiej, do których muzykę skomponował Mariusz Dubrawski. W zeszłym roku ukazała się pierwsza płyta Justyny: „Tête - à –Tête« 
 
 
TOMASZ KORDEUSZ (teksty, muzyka, śpiew, gitara) - śpiewający autor i kompozytor ballad oraz piosenek. Od początku lat 80, aż do dzisiaj obecny na scenie piosenki autorskiej. Laureat nagród i wyróżnień na wielu znaczących przeglądach i festiwalach, między innymi: OPPA, Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie, Przegląd Piosenki Autorskiej w Myśliborzu, Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu, Międzynarodowy Festiwal Piosenki w Sopocie itd. Jego piosenka „Krew” w autorskim wykonaniu zwyciężyła w plebiscycie „Nagroda publiczności” w Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Autorskiej w 2005 roku.
 
 

PLAKAT

JUSTYNA BACZ

TOMASZ KORDEUSZ

Marek Bartkowicz

 
 
« powrót|drukuj

.::Odwiedziło nas: 1570 gości::.