Skip Navigation
 
Krótko o nas:

Scenę Piętro wyżej powołał w 2005 roku Staromiejski Dom Kultury w Warszawie od zawsze przychylny temu nurtowi piosenki literackiej. Od zarania prowadzi ją Marek Bartkowicz. Do maja 2012 roku Scena Piętro Wyżej działała w Sali Kameralnej SDK przy Rynku Starego Miasta 2. Obecnie zapraszamy do Piwnicy na Wójtowskiej - Zakroczymska 11 (wejście od Wójtowskiej, na warszawskim Nowym Mieście).
Scena ma w dorobku poza występami zaproszonych artystów również własne zrealizowane projekty: „Koncert Umarłych Poetów”, „Szemrany plan Warszawy”, „Aniołowo koło Darwinowa” inne koncerty a także realizacje wydanych przez SDK płyt: „Piosenki sercem pisane” (pokłosie wieloletnich „Walentynek” z piosenką literacką w SDK) i „Szemrany plan Warszawy” (ukłon wobec przedwojennej piosenki literackiej).
Nazwę sceny, poza tym, że przez lata mieściła się na pierwszym piętrze SDK, tłumaczy piosenka przewodnia kabaretu „Piętro Wyżej” (posłuchaj!), wspólnej inicjatywy Marka Bartkowicza i Andrzeja Ozgi.
Tak czy siak w ramach Sceny organizujemy wieczory z piosenką poetycką, literacką, wrażliwą, śmieszną, smutną, drażliwą, ostrą, łagodną, a w każdym razie niebanalną i niegłupią.

Wydawnictwa

Płyta: Piosenki Sercem Pisane

W 1999 roku narodziły się coroczne spotkania "walentynkowe" w Sali Kameralnej Staromiejskiego Domu Kultury w Warszawie. Od tego czasu raz w roku śpiewa się w SDK o miłości i namiętności: słodko, gorzko, przewrotnie, śmiesznie, smutno i na wszelkie inne sposoby, byle inaczej niż w piosenkach muzyki POP. Występują w SDK artyści niebanalni, literaci piosenki (wśród nich: Mirek Czyżykiewicz, Basia Stępniak-Wilk, Piotr Bukartyk, Andrzej Ozga, Krzysztof Nurkiewicz i inni) traktujący piosenkę, jako środek wyrazu, dialog ze słuchaczem, nie jak towar do sprzedania.
W 2006 roku przyszedł również czas, by klimat tych wieczorów utrwalić na płycie CD zatytułowanej:

Piosenki sercem pisane
1.  MAREK BARTKOWICZ - 14-go Walentynki
2.  KRZYSZTOF NURKIEWICZ - Bardziej
(posłuchaj!)
3.  MIROSŁAW CZYŻYKIEWICZ - Jednym szeptem
4.  MAJKA FEDOROWICZ - Za szybą 
 
5.  ANDRZEJ OZGA - Trzymaj mnie mocno za rękę Alicjo
6.  PIOTR BUKARTYK - Durna miłość
7.  BASIA STĘPNIAK-WILK - Małe de profundis
9.  ANTONI MURACKI - Odchodzimy do siebie
10. MARGITA ŚLIZOWSKA - Element tła
11. KRZYSZTOF NURKIEWICZ - Na krawędzi
(posłuchaj!)
12. BASIA STĘPNIAK-WILK - Odjazdy
13. ANDRZEJ OZGA - Fax
(posłuchaj!)
14. ANDRZEJ BRZESKI - Wyborcze rendez-vous
15. MARCIN LENC - Ciechocinek
16. MAREK BARTKOWICZ - Nie przypadkiem (posłuchaj!)
17. ANDRZEJ BRZESKI - Tamte panienki
(posłuchaj!)

Płytę można nabyć w sekretariacie SDK
oraz przed i po koncertach SCENY PIĘTRO WYŻEJ,
jak również w
sklepie internetowym.

 
 
« powrót|drukuj

.::Odwiedziło nas: 5960 gości::.