Skip Navigation
 
Krótko o nas:

Scenę Piętro wyżej powołał w 2005 roku Staromiejski Dom Kultury w Warszawie od zawsze przychylny temu nurtowi piosenki literackiej. Od zarania prowadzi ją Marek Bartkowicz. Do maja 2012 roku Scena Piętro Wyżej działała w Sali Kameralnej SDK przy Rynku Starego Miasta 2. Obecnie zapraszamy do Piwnicy na Wójtowskiej - Zakroczymska 11 (wejście od Wójtowskiej, na warszawskim Nowym Mieście).
Scena ma w dorobku poza występami zaproszonych artystów również własne zrealizowane projekty: „Koncert Umarłych Poetów”, „Szemrany plan Warszawy”, „Aniołowo koło Darwinowa” inne koncerty a także realizacje wydanych przez SDK płyt: „Piosenki sercem pisane” (pokłosie wieloletnich „Walentynek” z piosenką literacką w SDK) i „Szemrany plan Warszawy” (ukłon wobec przedwojennej piosenki literackiej).
Nazwę sceny, poza tym, że przez lata mieściła się na pierwszym piętrze SDK, tłumaczy piosenka przewodnia kabaretu „Piętro Wyżej” (posłuchaj!), wspólnej inicjatywy Marka Bartkowicza i Andrzeja Ozgi.
Tak czy siak w ramach Sceny organizujemy wieczory z piosenką poetycką, literacką, wrażliwą, śmieszną, smutną, drażliwą, ostrą, łagodną, a w każdym razie niebanalną i niegłupią.

Oferta

Szemrany Plan Warszawy

Szemrany Plan Warszawy - Nigdy Warszawa nie opowiadała nam w piosence tak dużo o sobie, jak w okresie międzywojennym. To czas zachłyśnięcia się niepodległością, więc wydawać by się mogło, że królować będą wówczas w stolicy pieśni patriotyczne. Owszem, były i takie, lecz Warszawa szybko w piosence zajęła się sobą. Najtężsi tekściarze i kompozytorzy, jak też domorośli artyści uliczni zabrali się za portretowanie miasta poprzez opisywanie samych siebie, swych sąsiadów, historii prawdziwych i zmyślonych, silnie osadzonych Warszawie. Zjawisko to było tak silne, iż można mówić o stylu warszawskiej piosenki międzywojennej. 16 września 2006 odbył się koncert z okacji 70. lecia Muzeum Historycznego Miasta St. Warszawy poświęcony temu właśnie zjawisku. Od tego czasu koncert jest grany do dziś z niesłabnącym powodzeniem. Polecamy również płytę pod tym samym tytułem!

Występują:
Katarzyna Kozak
Agnieszka (Fajka) Fajlhauer
Robert Kowalski
Konrad Marszałek
Marek Bartkowicz
Tomasz Bajerski
- fortepian
Roman Ziobro - kontrabas
Andrzej Błażejczyk - perkusja
Rafał Grząka - akordeon

Kierownictwo muzyczne - Tomasz Bajerski
Scenariusz i reżyseriaMarek Bartkowicz

Posłuchaj fragmentów koncertu:

Hanko
Moniek Przepiórko
Panna Andzia Ma Wychodne
Bal Na Gnojnej

Innych piosenkek, tym razem w wersji studyjnej, można posłuchać z płyty "Szemrany plan Warszawy"

 
 
« powrót|drukuj

.::Odwiedziło nas: 1424 gości::.