Skip Navigation
 
Krótko o nas:

Scenę Piętro wyżej powołał w 2005 roku Staromiejski Dom Kultury w Warszawie od zawsze przychylny temu nurtowi piosenki literackiej. Od zarania prowadzi ją Marek Bartkowicz. Do maja 2012 roku Scena Piętro Wyżej działała w Sali Kameralnej SDK przy Rynku Starego Miasta 2. Obecnie zapraszamy do Piwnicy na Wójtowskiej - Zakroczymska 11 (wejście od Wójtowskiej, na warszawskim Nowym Mieście).
Scena ma w dorobku poza występami zaproszonych artystów również własne zrealizowane projekty: „Koncert Umarłych Poetów”, „Szemrany plan Warszawy”, „Aniołowo koło Darwinowa” inne koncerty a także realizacje wydanych przez SDK płyt: „Piosenki sercem pisane” (pokłosie wieloletnich „Walentynek” z piosenką literacką w SDK) i „Szemrany plan Warszawy” (ukłon wobec przedwojennej piosenki literackiej).
Nazwę sceny, poza tym, że przez lata mieściła się na pierwszym piętrze SDK, tłumaczy piosenka przewodnia kabaretu „Piętro Wyżej” (posłuchaj!), wspólnej inicjatywy Marka Bartkowicza i Andrzeja Ozgi.
Tak czy siak w ramach Sceny organizujemy wieczory z piosenką poetycką, literacką, wrażliwą, śmieszną, smutną, drażliwą, ostrą, łagodną, a w każdym razie niebanalną i niegłupią.

Najbliższe koncerty i spektakle

SCENA PIĘTRO WYŻEJ MIMO WSZYSTKO

Piosenki, które umieszczam to sens trwania, w takim bliskim dla artystów i odbiorów miejscu.

A jest tak z wielu powodów. Dzis artyscu, by zarobić i nikt sie temu nie dziwi szukają szerokiej publiczności.

Nasza ma szerorość to 4 metry. Zatem artyści przyjeżdzają do nas z innych powodów. Tym powodem jest zarazona klimatem miejsca i publiczność. Inna niż gdzie indziej. Wiedząca, gdzie przychodzi i wiedząca co otrzyma.

 

DYRYGENTKA - Basia Stępniak-Wilk

BARDZIEJ - Krzysztof Nurkiewicz

JECKYL & HYDE - Andzrej Ozga

ECH, MAŁA - Andrzej Brzeski

ŁAJKA - Dorota Sowa-Kuziela

 

 

 

 

 

 
 
« powrót|drukuj

.::Odwiedziło nas: 989 gości::.