Skip Navigation
 
Krótko o nas:

Scenę Piętro wyżej powołał w 2005 roku Staromiejski Dom Kultury w Warszawie od zawsze przychylny temu nurtowi piosenki literackiej. Od zarania prowadzi ją Marek Bartkowicz. Do maja 2012 roku Scena Piętro Wyżej działała w Sali Kameralnej SDK przy Rynku Starego Miasta 2. Obecnie zapraszamy do Piwnicy na Wójtowskiej - Zakroczymska 11 (wejście od Wójtowskiej, na warszawskim Nowym Mieście).
Scena ma w dorobku poza występami zaproszonych artystów również własne zrealizowane projekty: „Koncert Umarłych Poetów”, „Szemrany plan Warszawy”, „Aniołowo koło Darwinowa” inne koncerty a także realizacje wydanych przez SDK płyt: „Piosenki sercem pisane” (pokłosie wieloletnich „Walentynek” z piosenką literacką w SDK) i „Szemrany plan Warszawy” (ukłon wobec przedwojennej piosenki literackiej).
Nazwę sceny, poza tym, że przez lata mieściła się na pierwszym piętrze SDK, tłumaczy piosenka przewodnia kabaretu „Piętro Wyżej” (posłuchaj!), wspólnej inicjatywy Marka Bartkowicza i Andrzeja Ozgi.
Tak czy siak w ramach Sceny organizujemy wieczory z piosenką poetycką, literacką, wrażliwą, śmieszną, smutną, drażliwą, ostrą, łagodną, a w każdym razie niebanalną i niegłupią.

Najbliższe koncerty i spektakle » ARCHIWUM KONCERTÓW I SPEKTAKLI

PIOSENKI DLA PASAŻERÓW KLASY DRUGIEJ - recital Andrzeja Ozgi - 26 października o 19.15

PIOSENKI DLA PASAŻERÓW KLASY DRUGIEJ.

Recital autorski  - Andrzej Ozga

przy fortepianie Robert Obcowski

Andrzej Ozga - aktor, reżyser, piosenkarz, autor i satyryk specjalizujący się w doprawionej satyrą piosence literackiej, oraz formach kabaretowych, teatralnych.  Trzykrotnie laureat Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Dwukrotnie Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Autorskiej w Warszawie. Jego piosenki śpiewali bądź śpiewają między innymi Edyta Geppert, Katarzyna Groniec, Krystyna Prońko, Ewa Błaszczyk, Aleksander Nowacki, Michał Bajor.

Na recitale  - Andrzeja Ozgi składają się piosenki pisane z myślą o własnym - bardzo ekspresyjnym - stylu wykonawczym. Piosenki, w których w liryczno -sarkastyczny sposób, czepia się on współczesnego świata, zawsze z poczuciem humoru, z doskonałym wyczuciem anegdoty.

Bilety w cenie 30 zł.
do nabycia w kasie piwnicy przed W DNIU koncertU.
Płatność przyjmujemy tylko w gotówce.

Po bilety na koncert zapraszamy od godziny 18.15 

Rezerwacji biletów należy dokonywać drogą mailową na adres 
scenapw.rezerwacja@sdk.pl
Należy w tytule maila wpisać tytuł imprezy i datę i godzinę.
Rezerwacja jednak będzie ważna dopiero,  gdy otrzymają Państwo pocztą zwrotną jej potwierdzenie.
Na koncert prosimy zabrać wydrukowane potwierdzenie rezerwacji, lecz nie ma przymusu.
Rezerwacje przyjmujemy nie wcześniej niż na 10 dni przed koncertem lub po otwymaniu anonsu o spektaklu.
Bilety sprzedajemy na godzinę przed rozpoczęciem koncertu w kasie Piwnicy na Wójtowskiej.
Realizacja rezerwacji
 i wykupienie biletu możliwa jest nie później niż na 5 minut przed spektaklem.
Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, w przypadku rezygnacji z rezerwacji, prosimy o niezwłoczne poinformowanie nas o tym również na adres scenapw.rezerwacja@sdk.pl. W temacie należy wpisać: REZYGNACJA oraz podać datę i godzinę koncertu.

 

I JESZCZE COŚ:
jeśli chcecie Państwo dokonać rezerwacji w dniu koncertu, poza wysłaniem maila, warto też wysłać SMS na 693-107-700. Dzięki temu szybciej będziemy mogli potwierdzić (również przez SMS). 
Zgłoszenie rezygnacji w dniu koncertu również prosimy zgłosić przez SMS na powyższy numer telefonu. Dzięki temu my będziemy szybko wiedzieć, że zwolniły się miejsca.
 

W roku 2012 wydał autorską płytę "ANDRZEJ OZGA z o.o."  z której materiał stanowił trzon recitalu pod tym samym tytułem.

"PIOSENKI DLA PASAŻERÓW KLASY 2" to kolejna odsłona recitalu - wieczoru autorskiego, w którym oprócz kilku dobrze publiczności znanych, Andrzej Ozga prezentuje piosenki nowsze i całkiem nowe.

 
 
« powrót|drukuj

.::Odwiedziło nas: 2898 gości::.