Skip Navigation
 
Krótko o nas:

Scenę Piętro wyżej powołał w 2005 roku Staromiejski Dom Kultury w Warszawie od zawsze przychylny temu nurtowi piosenki literackiej. Od zarania prowadzi ją Marek Bartkowicz. Do maja 2012 roku Scena Piętro Wyżej działała w Sali Kameralnej SDK przy Rynku Starego Miasta 2. Obecnie zapraszamy do Piwnicy na Wójtowskiej - Zakroczymska 11 (wejście od Wójtowskiej, na warszawskim Nowym Mieście).
Scena ma w dorobku poza występami zaproszonych artystów również własne zrealizowane projekty: „Koncert Umarłych Poetów”, „Szemrany plan Warszawy”, „Aniołowo koło Darwinowa” inne koncerty a także realizacje wydanych przez SDK płyt: „Piosenki sercem pisane” (pokłosie wieloletnich „Walentynek” z piosenką literacką w SDK) i „Szemrany plan Warszawy” (ukłon wobec przedwojennej piosenki literackiej).
Nazwę sceny, poza tym, że przez lata mieściła się na pierwszym piętrze SDK, tłumaczy piosenka przewodnia kabaretu „Piętro Wyżej” (posłuchaj!), wspólnej inicjatywy Marka Bartkowicza i Andrzeja Ozgi.
Tak czy siak w ramach Sceny organizujemy wieczory z piosenką poetycką, literacką, wrażliwą, śmieszną, smutną, drażliwą, ostrą, łagodną, a w każdym razie niebanalną i niegłupią.

Najbliższe koncerty i spektakle » ARCHIWUM KONCERTÓW I SPEKTAKLI

CIEKŁOKRYSTALICZNI - 14 i 15 września o 19.15

CIEKŁOKRYSTALICZNI
- komedia muzyczna o samotności i miłości w czasach mediów elektronicznych.

Zjawiskowa aktorka i wokalistka – Patrycja Zywert, znana bywalcom Piwnicy na Wójtowskiej z brawurowych śpiewanych monodramów „Kalina” i „Piaf” poprosiła, bym napisał, dla niej teksty piosenek.
 
Zasiadłem i  po paru utworach dostrzegłem, że doskonale rymują one  z moimi piosenkami o miłości, które dla siebie pisałem na walentynkowe wieczory w  Piwnicy na Wójtowskiej i SDK.  Jednak dotychczas  patrzyłem na zjawisko miłości z męskiego punktu widzenia. Pisząc dla Patrycji spokorniałem i  napisałem  melanż przemyśleń dwojga ludzi uwięzionych w samotności, rozkładających na drobne swe dotychczasowe męsko damskie doświadczenia . Mimo sarkastyczno-satyrycznych, smutnych przemyśleń wyrażonych piosenkami obojga bohaterów, udało mi się jak sądzę dobrnąć do radosnej pointy. Niemal wszystkie teksty w tym programie są zabawne i mocno rozśmieszające. Ale w każdej z nich jest jakieś „ale”. Tak to już jest. 
 
W imieniu swoim i Patrycji zapraszam na premierę.
 
Marek Bartkowicz
 
Wystąpią: Patrycja Zywert-Szypka i Marek Bartkowicz, a przy fortepianie Adam Rossa
Scenariusz i teksty piosenek – Marek Bartkowicz
Muzyka: Marek Bartkowicz, Radosław Laddy, Rafał Grząka.
Reżyseria – Marek Bartkowicz, Grzegorz Szybka

Bilety w cenie 30 zł.

Sprzedaż rozpoczynamy o 18.15 w dniu spektaklu w kasie Piwnicy na Wójtowskiej.

Rezerwacji biletów należy dokonywać tylko drogą mailową na adres scenapw.rezerwacja@sdk.pl
Należy w tytule maila wpisać tytuł imprezy i datę i godzinę.
Rezerwacja jednak będzie ważna dopiero,  gdy otrzymają Państwo pocztą zwrotną jej potwierdzenie.
Na koncert prosimy zabrać wydrukowane potwierdzenie rezerwacji, lecz nie ma przymusu.
Rezerwacje przyjmujemy nie wcześniej niż na 10 dni przed koncertem lub po otrzymaniu anonsu o spektaklu.
Bilety sprzedajemy na godzinę przed rozpoczęciem koncertu w kasie Piwnicy na Wójtowskiej.
Realizacja rezerwacji i wykupienie biletu możliwa jest nie później niż na 5 minut przed spektaklem.
Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, w przypadku rezygnacji z rezerwacji, prosimy o niezwłoczne poinformowanie nas o tym również na adres scenapw.rezerwacja@sdk.pl. W temacie należy wpisać: REZYGNACJA oraz podać datę i godzinę koncertu.

I JESZCZE COŚ:
jeśli chcecie Państwo dokonać rezerwacji w dniu koncertu, poza wysłaniem maila, warto też wysłać SMS na 693-107-700. Dzięki temu szybciej będziemy mogli potwierdzić (również przez SMS). 
Zgłoszenie rezygnacji w dniu koncertu również prosimy zgłosić przez SMS na powyższy numer telefonu. Dzięki temu my będziemy szybko wiedzieć, że zwolniły się miejsca.

 
 
« powrót|drukuj

.::Odwiedziło nas: 2934 gości::.