Skip Navigation
 
Krótko o nas:

Scenę Piętro wyżej powołał w 2005 roku Staromiejski Dom Kultury w Warszawie od zawsze przychylny temu nurtowi piosenki literackiej. Od zarania prowadzi ją Marek Bartkowicz. Do maja 2012 roku Scena Piętro Wyżej działała w Sali Kameralnej SDK przy Rynku Starego Miasta 2. Obecnie zapraszamy do Piwnicy na Wójtowskiej - Zakroczymska 11 (wejście od Wójtowskiej, na warszawskim Nowym Mieście).
Scena ma w dorobku poza występami zaproszonych artystów również własne zrealizowane projekty: „Koncert Umarłych Poetów”, „Szemrany plan Warszawy”, „Aniołowo koło Darwinowa” inne koncerty a także realizacje wydanych przez SDK płyt: „Piosenki sercem pisane” (pokłosie wieloletnich „Walentynek” z piosenką literacką w SDK) i „Szemrany plan Warszawy” (ukłon wobec przedwojennej piosenki literackiej).
Nazwę sceny, poza tym, że przez lata mieściła się na pierwszym piętrze SDK, tłumaczy piosenka przewodnia kabaretu „Piętro Wyżej” (posłuchaj!), wspólnej inicjatywy Marka Bartkowicza i Andrzeja Ozgi.
Tak czy siak w ramach Sceny organizujemy wieczory z piosenką poetycką, literacką, wrażliwą, śmieszną, smutną, drażliwą, ostrą, łagodną, a w każdym razie niebanalną i niegłupią.

Najbliższe koncerty i spektakle » ARCHIWUM KONCERTÓW I SPEKTAKLI

Basia Stepniak-Wilk - "Ponad ziemią" 13 kwietnia o 19.15

Basia Stępniak-Wilk – “Ponad ziemią”

Recital promujący książkę z płytą CD pt “Ponad ziemią”

Basia Stępniak-Wilk - śpiew
Grzegorz Palus - akordeon

Wśród piosenek i wierszy Basi Stępniak-Wilk znajdziemy wiele tekstów poruszających tematy metafizyczne, transcendentalne i ponad egzystencjalne. Ludzkie rozważania o boskości, świętości. Autorka zebrała te opowieści w tomie zatytułowanym „Ponad ziemią”. Do tego doszła chęć, by niektóre teksty opowiedzieć także śpiewem, książka zawiera więc też płytę CD. Spełniając marzenie niedoszłej akordeonistki, Basia zaśpiewała na płycie kilka utworów z akompaniamentem akordeonu, na którym zagrał wykładowca Akademii Muzycznej w Warszawie, Grzegorz Palus. On opracował, zaaranżował kompozycje – m.in. Andrzeja Zaryckiego, Zygmunta Koniecznego. Są też na płycie wiersze w interpretacji Anny Dymnej, Jana Nowickiego i Marka Bałaty. Wydawnictwo ma przepiękną szatę graficzną, całości dopełniają ilustracje - reprodukcje obrazów Władysława „Pampla" Szyszko.

W koncercie promującym album usłyszymy utwory z CD "Ponad ziemią", ale też piosenki bardziej „przyziemne”, znane z płyt i recitali Basi - „Bombonierkę”, „Cóż mi z róż” czy „Wiośnie nie”. Niezwykłe aranżacje i wirtuozeria akordeonisty Grzegorza Palusa są dodatkowym walorem tego wydarzenia. 

Na imponującej liście nagród dla Basi i jej piosenek jest m.in. pierwsze miejsce i nagroda im. Wojtka Bellona na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie oraz Grand Prix im. Jonasza Kofty Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Autorskiej OPPA w Warszawie, a także Stypendium Twórcze Miasta Krakowa w dziedzinie sztuka estradowa i Nagroda Kapituły im. Jacka Kaczmarskiego za całokształt dokonań scenicznych. Dotychczas wydała 4 autorskie płyty “Odjazdy”, “Słodka chwila zmian”, “Obce kraje” i “Przywidzenia”.

 

Bilety w cenie 30 zł.

Sprzedaż rozpoczynamy o 18.15 w kasie Piwnicy na Wójtowskiej.

Rezerwacji biletów należy dokonywać tylko drogą mailową na adres scenapw.rezerwacja@sdk.pl
Należy w tytule maila wpisać tytuł imprezy i datę i godzinę.
Rezerwacja jednak będzie ważna dopiero,  gdy otrzymają Państwo pocztą zwrotną jej potwierdzenie.
Na koncert prosimy zabrać wydrukowane potwierdzenie rezerwacji, lecz nie ma przymusu.
Rezerwacje przyjmujemy nie wcześniej niż na 10 dni przed koncertem lub po otrzymaniu anonsu o spektaklu.
Bilety sprzedajemy na godzinę przed rozpoczęciem koncertu w kasie Piwnicy na Wójtowskiej.
Realizacja rezerwacji i wykupienie biletu możliwa jest nie później niż na 5 minut przed spektaklem.
Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, w przypadku rezygnacji z rezerwacji, prosimy o niezwłoczne poinformowanie nas o tym również na adres scenapw.rezerwacja@sdk.pl. W temacie należy wpisać: REZYGNACJA oraz podać datę i godzinę koncertu.

 

I JESZCZE COŚ:
jeśli chcecie Państwo dokonać rezerwacji w dniu koncertu, poza wysłaniem maila, warto też wysłać SMS na 693-107-700. Dzięki temu szybciej będziemy mogli potwierdzić (również przez SMS). 
Zgłoszenie rezygnacji w dniu koncertu również prosimy zgłosić przez SMS na powyższy numer telefonu. Dzięki temu my będziemy szybko wiedzieć, że zwolniły się miejsca.

 
 
« powrót|drukuj

.::Odwiedziło nas: 3158 gości::.