Skip Navigation
 
Krótko o nas:

Scenę Piętro wyżej powołał w 2005 roku Staromiejski Dom Kultury w Warszawie od zawsze przychylny temu nurtowi piosenki literackiej. Od zarania prowadzi ją Marek Bartkowicz. Do maja 2012 roku Scena Piętro Wyżej działała w Sali Kameralnej SDK przy Rynku Starego Miasta 2. Obecnie zapraszamy do Piwnicy na Wójtowskiej - Zakroczymska 11 (wejście od Wójtowskiej, na warszawskim Nowym Mieście).
Scena ma w dorobku poza występami zaproszonych artystów również własne zrealizowane projekty: „Koncert Umarłych Poetów”, „Szemrany plan Warszawy”, „Aniołowo koło Darwinowa” inne koncerty a także realizacje wydanych przez SDK płyt: „Piosenki sercem pisane” (pokłosie wieloletnich „Walentynek” z piosenką literacką w SDK) i „Szemrany plan Warszawy” (ukłon wobec przedwojennej piosenki literackiej).
Nazwę sceny, poza tym, że przez lata mieściła się na pierwszym piętrze SDK, tłumaczy piosenka przewodnia kabaretu „Piętro Wyżej” (posłuchaj!), wspólnej inicjatywy Marka Bartkowicza i Andrzeja Ozgi.
Tak czy siak w ramach Sceny organizujemy wieczory z piosenką poetycką, literacką, wrażliwą, śmieszną, smutną, drażliwą, ostrą, łagodną, a w każdym razie niebanalną i niegłupią.

Najbliższe koncerty i spektakle » ARCHIWUM KONCERTÓW I SPEKTAKLI

NA WYSPIE KRAKÓW - recital Agnieszki Grochowicz - 23 lutego o 19.00

 NA WYSPIE KRAKÓW

Koncert Agnieszki Grochowicz

Agnieszka Grochowicz - teksty, śpiew
Jarosław Olszewski - fortepian
Antoni Dębski - gitara basowa

Agnieszka Grochowicz - wokalistka, aktorka, absolwentka PWST Kraków, autorka tekstów piosenek współpracująca z czołówką polskich kompozytorów: m.in Zygmuntem Koniecznym, Andrzejem Zaryckim, Jerzym Derflem, Ewą Kornecką, Januszem Grzywaczem, Mirosławem Czyżykiewiczem, Hadrianem Tabęckim. Współpracowała z krakowskimi  Piwnicą pod Baranami, Teatrem Bagatela oraz Teatrem Loch Camelot. Prowadzi aktywne życie koncertowe. Ma na koncie m.in występy w Radio Kraków, Filharmonii Opolskiej, Scenie Letniej Teatru im. J. Słowackiego w  Krakowie, Teatrze Małym w Tychach, Teatrze Muzycznym w Toruniu oraz licznych ośrodkach kultury na terenie całej Polski. Czynnie uczestniczy w życiu kulturalnym Krakowa, jest zapraszana do występów podczas prestiżowych imprez miejskich takich jak Noc Poezji czy Noc Jazzu.  Jej piosenki emitowane były przez Trójkę, Radio Kraków, Radio PIK, Radio Koszalin, Radio Lublin i in. Laureatka wielu nagród, w tym Stypendium Twórczego Prezydenta Miasta Krakowa.

Agnieszka Grochowicz zaśpiewa piosenki z własnymi tekstami do muzyki Jerzego Derfla, Zygmunta Koniecznego, Andrzeja Zaryckiego, Ewy Kornecka, Janusza Grzywacza i Mirka Czyżykiewicza.

Bilety w cenie 30 zł do nabycia w dniu spektaklu od godziny 18.00 w kasie Piwnicy.

Zasady rezerwacji biletów: 

Rezerwacji biletów należy dokonywać drogą mailową na adres scenapw.rezerwacja@sdk.pl

Należy w tytule maila wpisać tytuł imprezy i datę i godzinę.

Rezerwacja jednak będzie ważna dopiero,  gdy otrzymają Państwo pocztą zwrotną jej potwierdzenie.

Na koncert prosimy zabrać wydrukowane potwierdzenie rezerwacji, jednak nie ma takiego obowiązku.

Rezerwacje przyjmujemy nie wcześniej niż na 10 dni przed spektaklem. Lub po otrzymaniu anonsu pocztą elektroniczną.

Bilety sprzedajemy na godzinę przed rozpoczęciem koncertu w kasie Piwnicy na Wójtowskiej.

Realizacja rezerwacji i wykupienie biletu możliwa jest nie później niż na 5 minut przed koncertem.

Poprzedni - telefoniczny sposób rezerwacji jest już nieaktualny, więc prosimy nie dzwonić pod znane Państwu numery telefonu.

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, w przypadku rezygnacji z rezerwacji, prosimy o niezwłoczne poinformowanie nas o tym również na adres scenapw.rezerwacja@sdk.pl. W temacie należy wpisać: REZYGNACJA oraz podać datę i godzinę koncertu.

I JESZCZE COŚ: jeśli chcecie Państwo dokonać rezerwacji w dniu koncertu, poza wysłaniem maila, warto też wysłać SMS na 693-107-700. Dzięki temu szybciej będziemy mogli potwierdzić (również przez SMS).

 

Zgłoszenie rezygnacji w dniu koncertu również prosimy zgłosić przez SMS na powyższy numer telefonu. Dzięki temu my będziemy szybko wiedzieć, że zwolniły się miejsca.

 
 
« powrót|drukuj

.::Odwiedziło nas: 2977 gości::.