Skip Navigation
 
Krótko o nas:

Scenę Piętro wyżej powołał w 2005 roku Staromiejski Dom Kultury w Warszawie od zawsze przychylny temu nurtowi piosenki literackiej. Od zarania prowadzi ją Marek Bartkowicz. Do maja 2012 roku Scena Piętro Wyżej działała w Sali Kameralnej SDK przy Rynku Starego Miasta 2. Obecnie zapraszamy do Piwnicy na Wójtowskiej - Zakroczymska 11 (wejście od Wójtowskiej, na warszawskim Nowym Mieście).
Scena ma w dorobku poza występami zaproszonych artystów również własne zrealizowane projekty: „Koncert Umarłych Poetów”, „Szemrany plan Warszawy”, „Aniołowo koło Darwinowa” inne koncerty a także realizacje wydanych przez SDK płyt: „Piosenki sercem pisane” (pokłosie wieloletnich „Walentynek” z piosenką literacką w SDK) i „Szemrany plan Warszawy” (ukłon wobec przedwojennej piosenki literackiej).
Nazwę sceny, poza tym, że przez lata mieściła się na pierwszym piętrze SDK, tłumaczy piosenka przewodnia kabaretu „Piętro Wyżej” (posłuchaj!), wspólnej inicjatywy Marka Bartkowicza i Andrzeja Ozgi.
Tak czy siak w ramach Sceny organizujemy wieczory z piosenką poetycką, literacką, wrażliwą, śmieszną, smutną, drażliwą, ostrą, łagodną, a w każdym razie niebanalną i niegłupią.

Najbliższe koncerty i spektakle » ARCHIWUM KONCERTÓW I SPEKTAKLI

"Szukaj mnie" - walentynki z piosenką literacką - 16 lutego o 19.15

Drodzy Państwo,
zapraszamy jak zawsze okołowalentynkowo na wieczór niebanalnych piosenek o miłości. 

“Szukaj mnie” - 21 walentynki z piosenką literacką

wystąpią:
Patrycja Zywert-Szypka
Marta Kuszakiewicz
Tomek Boruch
– gitara
Piotr Sawicki – fortepian
oraz Marek Bartkowicz – od zarania gospodarz koncertów walentynkowych w SDK i Piwnicy na Wójtowskiej

Patrycja Zywert-Szypka - Aktorka, wokalistka jazzowa, tancerka, pedagog. Ma na swoim koncie wiele ról teatralnych, zagranych setki spektakli oraz oczywiście współpracę z wieloma reżyserami, od pracy nad rolami w bajkach muzycznych po wielkie produkcje musicalowe. Swoją drogę muzyczną zaczęła od współpracy z zespołem wokalnym B.A.CH.  który był nazywany polskim Manhattan Transfer. Współpracuje z absolutną śmietanką polskiej i światowej sceny muzycznej: Bogdanem Hołownią, Arturem Dutkiewiczem, Wojtkiem Majewskim, Leną Ledoff czy Tomkiem Szymusiem.

Widzom Piwnicy na Wójtowskiej znana jest choćby z brawurowego pod względem aktorskim i wokalnym przedstawienia z piosenkami Kaliny Jędrusik „Kalina”.

Marta Kuszakiewicz - absolwentka Wydziału Piosenki Aktorskiej Średniej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, aktorka związana wiele lat z Teatrem Rampa. Pierwsze kroki na scenie stawiała dzięki Arturowi Barcisiowi. Swoje umiejętności szlifowała u takich artystów scen polskich jak Jacek Różański, Andrzej Ozga. Jest laureatką wielu nagród w konkursach piosenki tak zwanej „nieobojętnej”. Między innymi: I nagroda specjalna na "Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki lat 70-tych", I nagroda na "Studenckim Jarmarku Piosenki" w Warszawie, I nagroda Polskiego Radia "Mikrofon dla wszystkich". W walentynkowym koncercie wykona między innymi piosenki z tekstami Wojciecha Młynarskiego, Marii Czubaszek i Bogdana Olewicza.  

Bilety w cenie 30 zł do nabycia w dniu koncertu od godziny 18.15 w kasie Piwnicy.

Zasady rezerwacji biletów: 

Rezerwacji biletów należy dokonywać drogą mailową na adres scenapw.rezerwacja@sdk.pl

Należy w tytule maila wpisać tytuł imprezy i datę i godzinę.

Rezerwacja jednak będzie ważna dopiero,  gdy otrzymają Państwo pocztą zwrotną jej potwierdzenie.

Na koncert prosimy zabrać wydrukowane potwierdzenie rezerwacji, jednak nie ma takiego obowiązku.

Rezerwacje przyjmujemy nie wcześniej niż na 10 dni przed spektaklem lub po otrzymaniu anonsu pocztą elektroniczną.

Bilety sprzedajemy na godzinę przed rozpoczęciem koncertu w kasie Piwnicy na Wójtowskiej.

Realizacja rezerwacji i wykupienie biletu możliwa jest nie później niż na 5 minut przed koncertem.

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, w przypadku rezygnacji z rezerwacji, prosimy o niezwłoczne poinformowanie nas o tym również na adres scenapw.rezerwacja@sdk.pl. W temacie należy wpisać: REZYGNACJA oraz podać datę i godzinę koncertu.

I JESZCZE COŚ:
jeśli chcecie Państwo dokonać rezerwacji w dniu koncertu, poza wysłaniem maila, warto też wysłać SMS na 693-107-700. Dzięki temu szybciej będziemy mogli potwierdzić (również przez SMS).

Zgłoszenie rezygnacji w dniu koncertu również prosimy zgłosić przez SMS na powyższy numer telefonu. Dzięki temu my będziemy szybko wiedzieć, że zwolniły się miejsca.

 

 
 
« powrót|drukuj

.::Odwiedziło nas: 3173 gości::.