Skip Navigation
 
Krótko o nas:

Scenę Piętro wyżej powołał w 2005 roku Staromiejski Dom Kultury w Warszawie od zawsze przychylny temu nurtowi piosenki literackiej. Od zarania prowadzi ją Marek Bartkowicz. Do maja 2012 roku Scena Piętro Wyżej działała w Sali Kameralnej SDK przy Rynku Starego Miasta 2. Obecnie zapraszamy do Piwnicy na Wójtowskiej - Zakroczymska 11 (wejście od Wójtowskiej, na warszawskim Nowym Mieście).
Scena ma w dorobku poza występami zaproszonych artystów również własne zrealizowane projekty: „Koncert Umarłych Poetów”, „Szemrany plan Warszawy”, „Aniołowo koło Darwinowa” inne koncerty a także realizacje wydanych przez SDK płyt: „Piosenki sercem pisane” (pokłosie wieloletnich „Walentynek” z piosenką literacką w SDK) i „Szemrany plan Warszawy” (ukłon wobec przedwojennej piosenki literackiej).
Nazwę sceny, poza tym, że przez lata mieściła się na pierwszym piętrze SDK, tłumaczy piosenka przewodnia kabaretu „Piętro Wyżej” (posłuchaj!), wspólnej inicjatywy Marka Bartkowicza i Andrzeja Ozgi.
Tak czy siak w ramach Sceny organizujemy wieczory z piosenką poetycką, literacką, wrażliwą, śmieszną, smutną, drażliwą, ostrą, łagodną, a w każdym razie niebanalną i niegłupią.

Najbliższe koncerty i spektakle » ARCHIWUM KONCERTÓW I SPEKTAKLI

"Może trzeba" - recital ALKA BASZUNA - w Piwnicy 24 czerwca o 19.00

Urodzony w 1984 r w Warszawie. Muzyk, poeta, rysownik i grafik. Autor piosenek, tekstów, muzyki do spektakli teatralnych, producent muzyczny, wokalista, mulitinstrumentalista. Współzałożyciel zespołu Retrospektakl. Uczestniczył w wielu projektach, koncertach i nagraniach piosenki artystycznej, muzyki jazzowej, funkowej, rockowej, żydowskiej, ludowej, muzyki filmowej, klasycznej i innych.

Solowy projekt autorski Alka Baszuna powstał na początku 2018 roku przy wsparciu w postaci przyznanego przez m.st. Warszawę stypendium twórczego.

W nowych utworach autor nawiązuje do ducha piosenki artystycznej pragnąc tworzyć w gatunku "poezji chętnie śpiewanej". Teksty i opowieści zawarte w muzyce często osnute są wokół Warszawy- miasta, w którym się urodził i wychował, niejednokrotnie jednak wypuszczają się w dalsze zakątki oraz czasy.

Skład:
Aleksander Baszun - muzyka, teksty, śpiew, gitara, bas, saksofon, klarnet i inne
Kamila Wyrzykowska - wiolonczela, chórki
AKlucja - klawisze, chórki, elektronika
Piotr Łabanow - gitara klasyczna, elektryczna, bas, chórki
Kuba Fedak - perkusjonalia  

Bilety w cenie 30 zł do nabycia w dniu spektaklu od godziny 18.00 w kasie Piwnicy.

Zasady rezerwacji biletów:  
Rezerwacji biletów należy dokonywać drogą mailową na adres  scenapw.rezerwacja@sdk.pl
Należy w tytule maila wpisać tytuł imprezy i datę i godzinę.
Rezerwacja jednak będzie ważna dopiero,  gdy otrzymają Państwo pocztą zwrotną jej potwierdzenie.
Na koncert prosimy zabrać wydrukowane potwierdzenie rezerwacji, jednak nie ma takiego obowiązku.
Rezerwacje przyjmujemy nie wcześniej niż na 10 dni przed spektaklem lub po wysłaniu anonsu pocztą elektroniczną.
Bilety sprzedajemy na godzinę przed rozpoczęciem koncertu w kasie Piwnicy na Wójtowskiej.
Realizacja rezerwacji i wykupienie biletu możliwa jest nie później niż na 5 minut przed koncertem.
Poprzedni - telefoniczny sposób rezerwacji jest już nieaktualny, więc prosimy nie dzwonić pod znane Państwu numery telefonu.
Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, w przypadku rezygnacji z rezerwacji, prosimy o niezwłoczne poinformowanie nas o tym również na adres scenapw.rezerwacja@sdk.pl. W temacie należy wpisać: REZYGNACJA oraz podać datę i godzinę koncertu.

 

I JESZCZE COŚ:
jeśli chcecie Państwo dokonać rezerwacji w dniu koncertu, poza wysłaniem maila, warto też wysłać SMS na 693-107-700. Dzięki temu szybciej będziemy mogli potwierdzić (również przez SMS). 
Zgłoszenie rezygnacji w dniu koncertu również prosimy zgłosić przez SMS na powyższy numer telefonu. Dzięki temu my będziemy szybko wiedzieć, że zwolniły się miejsca.

 
 
« powrót|drukuj

.::Odwiedziło nas: 3157 gości::.