Skip Navigation
 
Krótko o nas:

Scenę Piętro wyżej powołał w 2005 roku Staromiejski Dom Kultury w Warszawie od zawsze przychylny temu nurtowi piosenki literackiej. Od zarania prowadzi ją Marek Bartkowicz. Do maja 2012 roku Scena Piętro Wyżej działała w Sali Kameralnej SDK przy Rynku Starego Miasta 2. Obecnie zapraszamy do Piwnicy na Wójtowskiej - Zakroczymska 11 (wejście od Wójtowskiej, na warszawskim Nowym Mieście).
Scena ma w dorobku poza występami zaproszonych artystów również własne zrealizowane projekty: „Koncert Umarłych Poetów”, „Szemrany plan Warszawy”, „Aniołowo koło Darwinowa” inne koncerty a także realizacje wydanych przez SDK płyt: „Piosenki sercem pisane” (pokłosie wieloletnich „Walentynek” z piosenką literacką w SDK) i „Szemrany plan Warszawy” (ukłon wobec przedwojennej piosenki literackiej).
Nazwę sceny, poza tym, że przez lata mieściła się na pierwszym piętrze SDK, tłumaczy piosenka przewodnia kabaretu „Piętro Wyżej” (posłuchaj!), wspólnej inicjatywy Marka Bartkowicza i Andrzeja Ozgi.
Tak czy siak w ramach Sceny organizujemy wieczory z piosenką poetycką, literacką, wrażliwą, śmieszną, smutną, drażliwą, ostrą, łagodną, a w każdym razie niebanalną i niegłupią.

Najbliższe koncerty i spektakle » ARCHIWUM KONCERTÓW I SPEKTAKLI

"Tańcz mnie po miłości kres" - dwudzieste walentynki z piosenką literacką - 16 lutego o 19.30 oraz 17 lutego o 17.00 i 19.30

Agata Klimczak
Rafał Konieczny
Roman Kołakowski
Marek Bartkowicz
Bartłomiej Abramowicz – fortepian
Jan Herbst – gitara
 
Będą to już 20. organizowane przez nas walentynki z piosenka literacką w ramach Sceny Piętro Wyżej. Zatem coś jak aby jubileusz. Jak zawsze spotkamy się, by pośpiewać o miłości pokazując całą gamę jej odcieni. Jak widać po tytule wieczoru, mocno zaznaczy się w programie twórczość Leonarda Cohena. 
Roman Kołakowski i spółka zaprezentują nam utwory o miłości Mistrza Leonarda ze spektaklu "Słynny Niebieski Prochowiec" Teatru Piosenki Romana Kołakowskiego. Skoro nasz wieczór ma być kolorowy jak zawsze, zaprasza Państwa każdorazowy uczestnik (co dla różnorodności istotne) i pomysłodawca esdekowskich walentynek Marek Bartkowicz... 
 

Bilety w cenie 30 zł do nabycia w dniu koncertu:

na godzinę 17.00 od godziny 16.15

a na 19.30 od godziny 18.15 w kasie Piwnicy.

Zasady rezerwacji biletów:

Rezerwacji biletów należy dokonywać drogą mailową na adresscenapw.rezerwacja@sdk.pl
Należy w tytule maila wpisać tytuł imprezy i datę i godzinę.
Rezerwacja jednak będzie ważna dopiero,  gdy otrzymają Państwo pocztą zwrotnąjej potwierdzenie.
Na koncert prosimy zabrać wydrukowane potwierdzenie rezerwacji, lecz nie ma przymusu.
Rezerwacje przyjmujemy nie wcześniej niż na 10 dni przed koncertem lub po otrzymaniu anonsu drogą mailową. 
Bilety sprzedajemy na godzinę przed rozpoczęciem koncertu w kasie Piwnicy na Wójtowskiej.
Realizacja rezerwacji
 i wykupienie biletu możliwa jest nie później niż na 5 minut przed koncertem.
Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, w przypadku rezygnacji z rezerwacji, prosimy o niezwłoczne poinformowanie nas o tym również na adresscenapw.rezerwacja@sdk.pl. W temacie należy wpisać: REZYGNACJA oraz podaćdatę i godzinę koncertu.

I JESZCZE COŚ:
jeśli chcecie Państwo dokonać rezerwacji w dniu koncertu, poza wysłaniem maila, warto też wysłać SMS na 693-107-700. Dzięki temu szybciej będziemy mogli potwierdzić (również przez SMS). 
Zgłoszenie rezygnacji w dniu koncertu również prosimy zgłosić przez SMS na powyższy numer telefonu. Dzięki temu my będziemy szybko wiedzieć, że zwolniły się miejsca. 

 

 

 
 
« powrót|drukuj

.::Odwiedziło nas: 2952 gości::.