Skip Navigation
 
Krótko o nas:

Scenę Piętro wyżej powołał w 2005 roku Staromiejski Dom Kultury w Warszawie od zawsze przychylny temu nurtowi piosenki literackiej. Od zarania prowadzi ją Marek Bartkowicz. Do maja 2012 roku Scena Piętro Wyżej działała w Sali Kameralnej SDK przy Rynku Starego Miasta 2. Obecnie zapraszamy do Piwnicy na Wójtowskiej - Zakroczymska 11 (wejście od Wójtowskiej, na warszawskim Nowym Mieście).
Scena ma w dorobku poza występami zaproszonych artystów również własne zrealizowane projekty: „Koncert Umarłych Poetów”, „Szemrany plan Warszawy”, „Aniołowo koło Darwinowa” inne koncerty a także realizacje wydanych przez SDK płyt: „Piosenki sercem pisane” (pokłosie wieloletnich „Walentynek” z piosenką literacką w SDK) i „Szemrany plan Warszawy” (ukłon wobec przedwojennej piosenki literackiej).
Nazwę sceny, poza tym, że przez lata mieściła się na pierwszym piętrze SDK, tłumaczy piosenka przewodnia kabaretu „Piętro Wyżej” (posłuchaj!), wspólnej inicjatywy Marka Bartkowicza i Andrzeja Ozgi.
Tak czy siak w ramach Sceny organizujemy wieczory z piosenką poetycką, literacką, wrażliwą, śmieszną, smutną, drażliwą, ostrą, łagodną, a w każdym razie niebanalną i niegłupią.

Najbliższe koncerty i spektakle » ARCHIWUM KONCERTÓW I SPEKTAKLI

"Wylatują nad miasto poeci" - w Piwnicy 20 października o 19.30

Program Sceny Pietro Wyżej Piwnicy na Wójtowskiej „Wylatują nad miasto poeci” jest adresowany do poetofili i poetofobów. To rzecz o poezji, poetach, ich żonach, ich dzieciach, nadziei na wielkość i strachu przed śmiesznością. Z przymrużeniem oka i śmiertelnie poważnie o wyobraźni. W przeważającej większości to program autorski Andrzeja Ozgi, Antoniego Murackiego i Marka Bartkowicza. Można też będzie również posłuchać w nim można utworów Jonasza Kofty, Andrzeja Waligórskiego i Andrzeja Bursy.

 
Antoni Muracki - gitara, śpiew
Andrzej Ozga - śpiew
Marek Bartkowicz - gitara, śpiew
Piotr Sawicki - fortepian
 
Bilety w cenie 30 zł do nabycia w kasie Piwnicy. Początek sprzedaży o godzinie 18.30.
 
- Rezerwacji biletów należy dokonywać drogą mailową na adres scenapw.rezerwacja@sdk.pl
- Należy w tytule maila wpisać tytuł imprezy i datę i godzinę.
- Rezerwacja jednak będzie ważna dopiero,  gdy otrzymają Państwo pocztą zwrotną jej potwierdzenie.
- Na koncert prosimy zabrać wydrukowane potwierdzenie rezerwacji, lecz nie ma przymusu.
- Rezerwacje przyjmujemy nie wcześniej niż na 10 dni przed koncertem lub po otrzymaniu anonsu pocztą elektroniczną.
- Realizacja rezerwacji i wykupienie biletu możliwa jest nie później niż na 5 minut przed spektaklem.
- Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, w przypadku rezygnacji z rezerwacji, prosimy o niezwłoczne poinformowanie nas o tym również na adres scenapw.rezerwacja@sdk.pl. W temacie należy wpisać: REZYGNACJA oraz podać datę i godzinę koncertu.
I JESZCZE COŚ:
- jeśli chcecie Państwo dokonać rezerwacji w dniu koncertu, poza wysłaniem maila, warto też wysłać SMS na 693-107-700. Dzięki temu szybciej będziemy mogli potwierdzić (również przez SMS). 
Zgłoszenie rezygnacji w dniu koncertu również prosimy zgłosić przez SMS na powyższy numer telefonu. Dzięki temu my będziemy szybko wiedzieć, że zwolniły się miejsca. 
 
 
 
« powrót|drukuj

.::Odwiedziło nas: 2871 gości::.