Skip Navigation
 
Krótko o nas:

Scenę Piętro wyżej powołał w 2005 roku Staromiejski Dom Kultury w Warszawie od zawsze przychylny temu nurtowi piosenki literackiej. Od zarania prowadzi ją Marek Bartkowicz. Do maja 2012 roku Scena Piętro Wyżej działała w Sali Kameralnej SDK przy Rynku Starego Miasta 2. Obecnie zapraszamy do Piwnicy na Wójtowskiej - Zakroczymska 11 (wejście od Wójtowskiej, na warszawskim Nowym Mieście).
Scena ma w dorobku poza występami zaproszonych artystów również własne zrealizowane projekty: „Koncert Umarłych Poetów”, „Szemrany plan Warszawy”, „Aniołowo koło Darwinowa” inne koncerty a także realizacje wydanych przez SDK płyt: „Piosenki sercem pisane” (pokłosie wieloletnich „Walentynek” z piosenką literacką w SDK) i „Szemrany plan Warszawy” (ukłon wobec przedwojennej piosenki literackiej).
Nazwę sceny, poza tym, że przez lata mieściła się na pierwszym piętrze SDK, tłumaczy piosenka przewodnia kabaretu „Piętro Wyżej” (posłuchaj!), wspólnej inicjatywy Marka Bartkowicza i Andrzeja Ozgi.
Tak czy siak w ramach Sceny organizujemy wieczory z piosenką poetycką, literacką, wrażliwą, śmieszną, smutną, drażliwą, ostrą, łagodną, a w każdym razie niebanalną i niegłupią.

Najbliższe koncerty i spektakle » ARCHIWUM KONCERTÓW I SPEKTAKLI

Koncert zespołu - "PALTO 6" - 7 października o 19.00

Koncert zespołu PALTO 6
 
Niewątpliwym filarem grupy jest Andrzej Dębowski piszący bardzo piękne teksty które okrasza własną  muzyką. Mogli się o tym przekonać widzowie i Jurorzy Festiwalu Bardów OPPA, gdzie Andrzej Dębowski zdobył Grand Prix Nagrodę im. Jonasza Kofty, jak też bywalcy Piwnicy na Wójtowskiej, gdzie w 2015 roku zdobył I Nagrodę za interpretację oraz Nagrodę za oryginalny tekst piosenki w naszym Konkursie Piosenki Kabaretowej im. Jeremiego Przybory. Już cieszę się na ten koncert zawłaszcza, że połączony będzie z premierą ich płyty pod tytułem „Od podszewki”. 
Marek Bartkowicz 
 
Oto, co napisali sami o sobie. Gramy autorskie piosenki z nie bardzo głupim tekstem, odrobiną swingu, bossa novy i bałkańskiego przykopu. W swojej twórczości łączymy muzyczną i językową ekwilibrystykę z dowcipem - powstaje wtedy patchworkowa opowieść o dużych i małych dylematach czyhających na człowieka. 
 
Andrzej Dębowski – wokal, gitara
Jakub Gawlik – akordeon
Maciej Kozioł – kontrabas
Paweł Łapiński – perkusjonalia
 
Bilety w cenie 30 zł do nabycia w kasie Piwnicy. Początek sprzedaży - godzinę przed koncertem.
 
Rezerwacji biletów należy dokonywać tylko drogą mailową na adres scenapw.rezerwacja@sdk.pl
Należy w tytule maila wpisać tytuł imprezy i datę i godzinę.
Rezerwacja jednak będzie ważna dopiero,  gdy otrzymają Państwo pocztą zwrotną jej potwierdzenie.
Na koncert prosimy zabrać wydrukowane potwierdzenie rezerwacji, lecz nie ma przymusu.
Rezerwacje przyjmujemy nie wcześniej niż na 10 dni przed koncertem.
Bilety sprzedajemy na godzinę przed rozpoczęciem koncertu w kasie Piwnicy na Wójtowskiej.
Realizacja rezerwacji i wykupienie biletu możliwa jest nie później niż na 5 minut przed spektaklem.
Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, w przypadku rezygnacji z rezerwacji, prosimy o niezwłoczne poinformowanie nas o tym również na adres scenapw.rezerwacja@sdk.pl. W temacie należy wpisać: REZYGNACJA oraz podać datę i godzinę koncertu.
 
I JESZCZE COŚ:
jeśli chcecie Państwo dokonać rezerwacji w dniu koncertu, poza wysłaniem maila, warto też wysłać SMS na 693-107-700. Dzięki temu szybciej będziemy mogli potwierdzić (również przez SMS). 
Zgłoszenie rezygnacji w dniu koncertu również prosimy zgłosić przez SMS na powyższy numer telefonu. Dzięki temu my będziemy szybko wiedzieć, że zwolniły się miejsca. 
 
 
 
 

 

 
 
« powrót|drukuj

.::Odwiedziło nas: 2880 gości::.