Skip Navigation
 
Krótko o nas:

Scenę Piętro wyżej powołał w 2005 roku Staromiejski Dom Kultury w Warszawie od zawsze przychylny temu nurtowi piosenki literackiej. Od zarania prowadzi ją Marek Bartkowicz. Do maja 2012 roku Scena Piętro Wyżej działała w Sali Kameralnej SDK przy Rynku Starego Miasta 2. Obecnie zapraszamy do Piwnicy na Wójtowskiej - Zakroczymska 11 (wejście od Wójtowskiej, na warszawskim Nowym Mieście).
Scena ma w dorobku poza występami zaproszonych artystów również własne zrealizowane projekty: „Koncert Umarłych Poetów”, „Szemrany plan Warszawy”, „Aniołowo koło Darwinowa” inne koncerty a także realizacje wydanych przez SDK płyt: „Piosenki sercem pisane” (pokłosie wieloletnich „Walentynek” z piosenką literacką w SDK) i „Szemrany plan Warszawy” (ukłon wobec przedwojennej piosenki literackiej).
Nazwę sceny, poza tym, że przez lata mieściła się na pierwszym piętrze SDK, tłumaczy piosenka przewodnia kabaretu „Piętro Wyżej” (posłuchaj!), wspólnej inicjatywy Marka Bartkowicza i Andrzeja Ozgi.
Tak czy siak w ramach Sceny organizujemy wieczory z piosenką poetycką, literacką, wrażliwą, śmieszną, smutną, drażliwą, ostrą, łagodną, a w każdym razie niebanalną i niegłupią.

Najbliższe koncerty i spektakle » ARCHIWUM KONCERTÓW I SPEKTAKLI

Piosenki Bułaty Okudżawy w Piwnicy 13 maja o 17.00 i 19.30

Pieśni i piosenki Bułata Okudżawy

Bez wątpienia na  jego głosie i pieśniach wychowały się rzesze Polaków. Zarówno śpiewane przez Okudżawę  pieśni w języku rosyjskim, jak tez przekłady wykonywane przez polskich artystów zdobywały ogromna popularność nad Wisłą. Bywał w Polsce. To tutaj ukazała się pierwsza na świecie płyta z przekładami piosenek Bułata Okudżawy. „Balonik”, „Wybaczcie piechocie”, „Modlitwa - Dopóki ziemia kręci się”, „Trzy miłości”, „Aleksander Siergiejewicz Puszkin”, „Ostatni trolejbus”, „Majster Grisza”, „Piosenka o Arbacie” to tylko pobieżny wybór z wielu jego pieśni, które możemy spotkać choćby w śpiewnikach turystycznych używanych przez młodzież i nie tylko, aż do dziś w całej Polsce. I właśnie na tych najpopularniejszych utworach Mistrza Bułaty skupili się przygotowując swój koncert z Jego piosenkami zaproszeni przez nas artyści.

A zagrają w składzie:

Piotr Kajetan Matczuk – gitara, śpiew
Pianista, gitarzysta, aranżer, autor piosenek. Lider i założyciel zespołu PIRAMIDY. Absolwent Studium muzycznego w klasie fortepianu Elżbiety Lickiewicz oraz filologii polskiej na Uniwersytecie Gdańskim. Doktorant w Instytucie Literatury Polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Autor muzyki teatralnej i filmowej.

Piotr Augustynowicz - gitara
Gitarzysta, kompozytor, aranżer, muzyk sesyjny młodego pokolenia. Pochodzi z Mazur. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku na kierunku Jazz i Muzyka Rozrywkowa oraz Akademii Muzycznej w Katowicach na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa.

Tomasz Imienowski- gitara basowa
Gitarzysta basowy, kompozytor. Porusza się biegle we wszystkich stylach muzycznych, jednak najczęściej można go spotkać z piosenką autorską, ambitnymi projektami poetyckimi. Współpracuje z Open Blues, Janusz Niekrasz Band (solowy projekt basisty TSA) oraz zespołem Piramidy.

Bilety w cenie 25 zł.

Sprzedaż rozpoczynamy w dniu koncertu o 18.15 w kasie na Wójtowskiej.

Rezerwacji biletów należy dokonywać tylko drogą mailową na adres scenapw.rezerwacja@sdk.pl
Należy w tytule maila wpisać tytuł imprezy i datę i godzinę.
Rezerwacja jednak będzie ważna dopiero,  gdy otrzymają Państwo pocztą zwrotną jej potwierdzenie.
Na koncert prosimy zabrać wydrukowane potwierdzenie rezerwacji, lecz nie ma przymusu.
Rezerwacje przyjmujemy nie wcześniej niż na 10 dni przed koncertem.
Bilety sprzedajemy na godzinę przed rozpoczęciem koncertu w kasie Piwnicy na Wójtowskiej.
Realizacja rezerwacji
i wykupienie biletu możliwa jest nie później niż na 5 minut przed spektaklem.
Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, w przypadku rezygnacji z rezerwacji, prosimy o niezwłoczne poinformowanie nas o tym również na adres scenapw.rezerwacja@sdk.pl. W temacie należy wpisać: REZYGNACJA oraz podać datę i godzinę koncertu.

 

I JESZCZE COŚ:
jeśli chcecie Państwo dokonać rezerwacji w dniu koncertu, poza wysłaniem maila, warto też wysłać SMS na 693-107-700. Dzięki temu szybciej będziemy mogli potwierdzić (również przez SMS).
Zgłoszenie rezygnacji w dniu koncertu również prosimy zgłosić przez SMS na powyższy numer telefonu. Dzięki temu my będziemy szybko wiedzieć, że zwolniły się miejsca. 

 

 

 
 
« powrót|drukuj

.::Odwiedziło nas: 3183 gości::.