Skip Navigation
 
Krótko o nas:

Scenę Piętro wyżej powołał w 2005 roku Staromiejski Dom Kultury w Warszawie od zawsze przychylny temu nurtowi piosenki literackiej. Od zarania prowadzi ją Marek Bartkowicz. Do maja 2012 roku Scena Piętro Wyżej działała w Sali Kameralnej SDK przy Rynku Starego Miasta 2. Obecnie zapraszamy do Piwnicy na Wójtowskiej - Zakroczymska 11 (wejście od Wójtowskiej, na warszawskim Nowym Mieście).
Scena ma w dorobku poza występami zaproszonych artystów również własne zrealizowane projekty: „Koncert Umarłych Poetów”, „Szemrany plan Warszawy”, „Aniołowo koło Darwinowa” inne koncerty a także realizacje wydanych przez SDK płyt: „Piosenki sercem pisane” (pokłosie wieloletnich „Walentynek” z piosenką literacką w SDK) i „Szemrany plan Warszawy” (ukłon wobec przedwojennej piosenki literackiej).
Nazwę sceny, poza tym, że przez lata mieściła się na pierwszym piętrze SDK, tłumaczy piosenka przewodnia kabaretu „Piętro Wyżej” (posłuchaj!), wspólnej inicjatywy Marka Bartkowicza i Andrzeja Ozgi.
Tak czy siak w ramach Sceny organizujemy wieczory z piosenką poetycką, literacką, wrażliwą, śmieszną, smutną, drażliwą, ostrą, łagodną, a w każdym razie niebanalną i niegłupią.

Najbliższe koncerty i spektakle » ARCHIWUM KONCERTÓW I SPEKTAKLI

Piotr Krupa - Ballady Boba Dylana - w Piwnicy 8 kwietnia o 19.15

Piotr Krupa

“Pan z tamburynem” - piosenki Boba Dylana

Piotr Krupa – gitary, harmonijki, śpiew
Grzegorz Donatowicz - gitary

Zapraszamy na koncert polskich wersji songów Boba Dylana - jednej z ikon światowej kultury, laureata literackiej nagrody Nobla. Usłyszymy przekłady Jacka Kaczmarskiego, Stanisława Barańczaka, Jerzego Menela, Piotra "Pastora" Buldeskiego, Marka Zgaińskiego oraz Roberta Filipkowskiego piosenek, które są "kamieniami milowymi" w karierze Boba Dylana, jak też te znane jedynie wąskiemu gronu jego fanów. Stylistyka prezentowanych utworów (od ballad folkowych poprzez blues, country oraz tzw. "pieśni protestu") sprawia, że recital jest niezwykle różnorodny i barwny muzycznie.

Piotr Krupa – pieśniarz, autor, kompozytor - laureat wielu lokalnych i ogólnopolskich przeglądów i festiwali związanych z piosenką literacką oraz folk i country. W 1994 nagrywa pierwszy materiał autorski, kasetę "Piotr Krupa - ballady i piosenki", w 1998 nagrywa pierwszą płytę pt. "Deja Vu" z autorskimi piosenkami osadzonymi w stylistyce amerykańskiego folku z domieszką bluesa i tego, co niektórzy nazywają poezją śpiewaną. W lutym 2008 roku uzyskuje zgodę na nagranie utworów Boba Dylana w języku polskim w nowej, folkowej aranżacji i nagrywa płytę "Twój w pamięci ślad - Pieśni Boba Dylana". w 2015 roku nagrywa płytę "Tak od niechcenia".

Kultywuje twórczość takich artystów jak Bob Dylan, Leonard Cohen, Paul Simon, Jacques Brel, Georges Brassens, Paolo Conte i innych postaci tego nurtu. Aktualnie pracuje nad kolejnym autorskim krążkiem oraz płytą zawierającą polskie wersje najsłynniejszych utworów piosenkarzy folkowych.

​Nagrody na przeglądach i festiwalach: Jurajskie Spotkania Muzyczne Country Ogrodzieniec 1985 -  I nagroda, Przegląd Zespołów i Solistów Wieliczka 1985 -  I nagroda w kat. solistów, Ogólnopolski Festiwal Pieśni Leonarda Cohena, Kraków 1985 - wyróżnienie, Ogólnopolski Festiwal Pieśni Boba Dylana, Warszawa 1986 - I nagroda, Przegląd Muzyki Country - Folk Ogrodzieniec 1986 - II nagroda, Ogólnopolski Festiwal Ballady „Interpretacje” Warszawa 1987 - Nagroda Wykonawców, Przegląd Piosenki Francuskiej im. G. Brassensa Warszawa 1997 – wyróżnienie.Piotr Krupa

Bilety w cenie 25 zł.

Sprzedaż rozpoczynamy w dniu koncertu o 18.15 w kasie na Wójtowskiej.

Rezerwacji biletów należy dokonywać tylko drogą mailową na adres scenapw.rezerwacja@sdk.pl
Należy w tytule maila wpisać tytuł imprezy i datę i godzinę.
Rezerwacja jednak będzie ważna dopiero,  gdy otrzymają Państwo pocztą zwrotną jej potwierdzenie.
Na koncert prosimy zabrać wydrukowane potwierdzenie rezerwacji, lecz nie ma przymusu.
Rezerwacje przyjmujemy nie wcześniej niż na 10 dni przed koncertem.
Bilety sprzedajemy na godzinę przed rozpoczęciem koncertu w kasie Piwnicy na Wójtowskiej.
Realizacja rezerwacji
i wykupienie biletu możliwa jest nie później niż na 5 minut przed spektaklem.
Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, w przypadku rezygnacji z rezerwacji, prosimy o niezwłoczne poinformowanie nas o tym również na adres scenapw.rezerwacja@sdk.pl. W temacie należy wpisać: REZYGNACJA oraz podać datę i godzinę koncertu.

 

I JESZCZE COŚ:
jeśli chcecie Państwo dokonać rezerwacji w dniu koncertu, poza wysłaniem maila, warto też wysłać SMS na 693-107-700. Dzięki temu szybciej będziemy mogli potwierdzić (również przez SMS).
Zgłoszenie rezygnacji w dniu koncertu również prosimy zgłosić przez SMS na powyższy numer telefonu. Dzięki temu my będziemy szybko wiedzieć, że zwolniły się miejsca. 

 
 
« powrót|drukuj

.::Odwiedziło nas: 3151 gości::.