Skip Navigation
 
Krótko o nas:

Scenę Piętro wyżej powołał w 2005 roku Staromiejski Dom Kultury w Warszawie od zawsze przychylny temu nurtowi piosenki literackiej. Od zarania prowadzi ją Marek Bartkowicz. Do maja 2012 roku Scena Piętro Wyżej działała w Sali Kameralnej SDK przy Rynku Starego Miasta 2. Obecnie zapraszamy do Piwnicy na Wójtowskiej - Zakroczymska 11 (wejście od Wójtowskiej, na warszawskim Nowym Mieście).
Scena ma w dorobku poza występami zaproszonych artystów również własne zrealizowane projekty: „Koncert Umarłych Poetów”, „Szemrany plan Warszawy”, „Aniołowo koło Darwinowa” inne koncerty a także realizacje wydanych przez SDK płyt: „Piosenki sercem pisane” (pokłosie wieloletnich „Walentynek” z piosenką literacką w SDK) i „Szemrany plan Warszawy” (ukłon wobec przedwojennej piosenki literackiej).
Nazwę sceny, poza tym, że przez lata mieściła się na pierwszym piętrze SDK, tłumaczy piosenka przewodnia kabaretu „Piętro Wyżej” (posłuchaj!), wspólnej inicjatywy Marka Bartkowicza i Andrzeja Ozgi.
Tak czy siak w ramach Sceny organizujemy wieczory z piosenką poetycką, literacką, wrażliwą, śmieszną, smutną, drażliwą, ostrą, łagodną, a w każdym razie niebanalną i niegłupią.

Najbliższe koncerty i spektakle » ARCHIWUM KONCERTÓW I SPEKTAKLI

XIX WALENTYNKI z piosenka literacką 11 - lutego o 19.30

To już dziewiętnaste Esdekowskie Walentynki z piosenką literacką. Podstawową ich zasadą jest, by u nas było inaczej niż na okolicznościowych potańcówkach, poczęstunkach, koncertach, gdzie ona tańczy dla niego i ma majteczki w kropeczki. Im większa paleta barw i odczuć, nastrojów, przemyśleń i obrazów miłości tym lepiej dla naszych walentynek. I zawsze zgodnie z przyjętą u zarania zasadą, występują podczas wieczoru walentynkowego artyści, którzy jeszcze w nim udziału nie brali. Elementem łączącym teraźniejszość z przeszłością jest postać gospodarza wieczoru. W tym roku obsada koncertu walentynkowego to:

Tomasz Drachal – gitara, śpiew
Andrzej Dębowski – gitara, śpiew
Eliza Hanisch – wiolonczela
Jan Herbst – gitara,
Marek Bartkowicz – gospodarz wieczorów

Andrzej Dębowski - Pisze i wykonuje piosenki. Obecnie z zespołem Palto6 przygotowuje program autorskich utworów - kolaż osobistych odczuć z literackimi odnośnikami i kulturowymi skojarzeniami. W 2015 roku ukazała się jego - nagrana wspólnie z Mateuszem Nagórskim - płyta "Skruchy i erotyki dla Ewy”, na którą składają się piosenki do wierszy Jacka Kaczmarskiego nieumuzycznionych przez autora. Zdobył kilka nagród na festiwalach z kręgu „piosenki z tekstem” m.in.: Grand Prix imienia Jonasza Kofty w OPPA w 2012 roku , I Nagroda w Konkursie Piosenki Kabaretowej im. Jeremiego Przybory 2015.
 
Tomasz Drachal (w trio El Minte) - gitarzysta, kompozytor tekściarz, grywał autorskie koncerty w wielu miastach polski. Uczestnik kilku edycji warsztatów swobodnej improwizacji w ramach festiwalu AudioArt, prowadzonych przez muzyków z zespołu Kawalerowie Błotni. Śpiewał w Chórze Gębofonicznym pod kierunkiem Patryka Zakrockiego. Pewną ciekawostkę stanowi również jego zainteresowanie etnicznymi technikami wokalnymi, w tym archaicznym śpiewem gardłowym i alikwotowym. Zdobywał nagrody na festiwalach Piostur Gorol Song w Andrzychowie, SandŁicz w Sandomierzu, Kropka w Głuchołazach, Poetycko-Muzyczna Bitwa pod Gorlicami oraz Nocnik w Łęczycy. Finalista Międzynarodowego Festiwalu Bardów OPPA w Warszawie.
 
Bilety w cenie 25 zł
 
- Sprzedaż biletów rozpoczynamy w dniu koncertu o 18.30
- Rezerwacji biletów należy dokonywać tylko drogą mailową na adres scenapw.rezerwacja@sdk.pl
-Należy w tytule maila wpisać tytuł imprezy i datę i godzinę.
- Rezerwacja jednak będzie ważna dopiero,  gdy otrzymają Państwo pocztą zwrotną jej potwierdzenie.
- Na koncert prosimy zabrać wydrukowane potwierdzenie rezerwacji, lecz nie ma przymusu.
- Rezerwacje przyjmujemy nie wcześniej niż na 10 dni przed koncertem lub bezpośrednio po zaanonsowaniu koncertu na stronie www.scenapw.sdk.pl   
- Bilety sprzedajemy na godzinę przed rozpoczęciem koncertu w kasie Piwnicy na Wójtowskiej.
- Realizacja rezerwacji i wykupienie biletu możliwa jest nie później niż na 5 minut przed koncertem.
- Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, w przypadku rezygnacji z rezerwacji, prosimy o niezwłoczne poinformowanie nas o tym również na adres scenapw.rezerwacja@sdk.pl. W temacie należy wpisać: REZYGNACJA oraz podać datę i godzinę koncertu.
 
I JESZCZE COŚ:
jeśli chcecie Państwo dokonać rezerwacji w dniu koncertu, poza wysłaniem maila, warto też wysłać SMS na 693-107-700. Dzięki temu szybciej będziemy mogli potwierdzić (również przez SMS). Zgłoszenie rezygnacji w dniu koncertu również prosimy zgłosić przez SMS na powyższy numer telefonu. Dzięki temu my będziemy szybko wiedzieć, że zwolniły się miejsca. 
 
 
 
« powrót|drukuj

.::Odwiedziło nas: 3184 gości::.