Skip Navigation
 
Krótko o nas:

Scenę Piętro wyżej powołał w 2005 roku Staromiejski Dom Kultury w Warszawie od zawsze przychylny temu nurtowi piosenki literackiej. Od zarania prowadzi ją Marek Bartkowicz. Do maja 2012 roku Scena Piętro Wyżej działała w Sali Kameralnej SDK przy Rynku Starego Miasta 2. Obecnie zapraszamy do Piwnicy na Wójtowskiej - Zakroczymska 11 (wejście od Wójtowskiej, na warszawskim Nowym Mieście).
Scena ma w dorobku poza występami zaproszonych artystów również własne zrealizowane projekty: „Koncert Umarłych Poetów”, „Szemrany plan Warszawy”, „Aniołowo koło Darwinowa” inne koncerty a także realizacje wydanych przez SDK płyt: „Piosenki sercem pisane” (pokłosie wieloletnich „Walentynek” z piosenką literacką w SDK) i „Szemrany plan Warszawy” (ukłon wobec przedwojennej piosenki literackiej).
Nazwę sceny, poza tym, że przez lata mieściła się na pierwszym piętrze SDK, tłumaczy piosenka przewodnia kabaretu „Piętro Wyżej” (posłuchaj!), wspólnej inicjatywy Marka Bartkowicza i Andrzeja Ozgi.
Tak czy siak w ramach Sceny organizujemy wieczory z piosenką poetycką, literacką, wrażliwą, śmieszną, smutną, drażliwą, ostrą, łagodną, a w każdym razie niebanalną i niegłupią.

Najbliższe koncerty i spektakle » ARCHIWUM KONCERTÓW I SPEKTAKLI

Marek Bartkowicz - HOTEL BEZ KLAMEK - 1 i 2 października o 19.00

Marek Bartkowicz - gitara, śpiew
Rafał Grząka - akordeon
Jan Herbst - gitara
Konrad Kubicki - kontrabas

HOTEL BEZ KLAMEK - Z lekkim rozdwojeniem jaźni... 

No i stało się. Niebawem w Piwnicy na Wójtowskiej odbędzie się recital Marka Bartkowicza. Odbędzie się wbrew zasadzie, którą przyjąłem, iż jestem tu, w Piwnicy szefem, czyli gościem od tego by promować innych - nie siebie. 
Zgodnie z tą niepisaną, acz słuszną zasadą, przez cztery lata zapraszałem do Piwnicy, a wcześniej przez lat wiele do Sali Kameralnej SDK, literatów piosenki z recitalami, by publiczność nasza poznała zjawiskowych autorów i wykonawców niebanalnych piosenek w jednej osobie - wrażliwców, drażliwców, prześmiewców, rzeczywistość opisujących z pasją, tworzących własne, poetyckie, nigdy wcześniej nieznane klimaty. Gościłem również wykonawców śpiewających piosenki cudne, bo przez artystów niekomercyjnych pisane, imponujących interpretatorów Kofty, Osieckiej, Piaf, Brassensa, Wysockiego, Okudżawy i całej plejady innych wspaniałych.
 
Aż tu nagle trach, szef piwnicy będzie miał recital. Ależ nie! Po trzykroć nie! Nie byłem aż tak skromny, by w Piwnicy nie wystąpić. Owszem zdarzało się nie raz. Lecz robiłem to ukrywając się wśród innych wykonawców, w programach: „Koncert umarłych poetów”,” Aniołowo koło Darwinowa”, „Piwniczka pod Szlafroczkiem”, „Piwniczka pod mieszkańcami”, czy  wreszcie w corocznych walentynkowych koncertach. Zapraszałem do tych przedsięwzięć  nietuzinkowców, by ogrzać się w świetle ich oryginalności. Tak owszem, byłem inspiratorem, podrzucałem tematy, tworzyłem scenariusze, by móc wystąpić w Piwnicy, która jest miejscem zacnym, przytulnym i gościnnym. Dbałem też o to, by wspomniani wyżej artyści, gdy tylko ktoś z nich wydał płytę, mogli zagrać w Piwnicy koncert ją promujący. 
No i właśnie! Pod koniec zeszłego roku ukazała się płyta „Hotel bez klamek” autorstwa Marka Bartkowicza. Artysta jak dotąd nie znalazł czasu, by coś z tym faktem zrobić. Wobec po-wyższego dyrektor Staromiejskiego Domu Kultury, której to instytucji Piwnica jest filią,  gdzieś w okolicach maja, zapytał mnie: - A kiedy promocja twojej płyty? Jednym słowem, to co niebawem się obędzie, to poniekąd realizacja polecenia służbowego. Zakasałem więc rękawy, zaprosiłem wytrawnych muzyków i ...
O artyście i płycie „Hotel bez klamek” słów paru, choć to zwykle robię, tym razem nie skrobnę, bo trudno mi opisać chłodnym okiem jego twórczość, „karierę” i dokonania. Mogę powiedzieć jedynie, że pisanie piosenek sprawia mu nieprzerwanie ogromną przyjemność.

Bilety w cenie 25 zł

Sprzedaż biletów rozpoczniemy o godzinie 18.00 

Rezerwacji biletów należy dokonywać tylko drogą mailową na adres scenapw.rezerwacja@sdk.pl
Należy w tytule maila wpisać tytuł imprezy i datę i godzinę.
Rezerwacja jednak będzie ważna dopiero,  gdy otrzymają Państwo pocztą zwrotną jej potwierdzenie.
Na koncert prosimy zabrać wydrukowane potwierdzenie rezerwacji, jednak nie ma takiego obowiązku.
Rezerwacje przyjmujemy nie wcześniej niż na 10 dni przed koncertem.
Bilety sprzedajemy na godzinę przed rozpoczęciem koncertu w kasie Piwnicy na Wójtowskiej.
Realizacja rezerwacji
i wykupienie biletu możliwa jest nie później niż na 5 minut przed koncertem.
Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, w przypadku rezygnacji z rezerwacji, prosimy o niezwłoczne poinformowanie nas o tym również na adres scenapw.rezerwacja@sdk.pl. W temacie należy wpisać: REZYGNACJA oraz podać datę i godzinę koncertu.

I JESZCZE COŚ:
jeśli chcecie Państwo dokonać rezerwacji w dniu koncertu, poza wysłaniem maila, warto też wysłać SMS na 693-107-700. Dzięki temu szybciej będziemy mogli potwierdzić (również przez SMS).
Zgłoszenie rezygnacji w dniu koncertu również prosimy zgłosić przez SMS na powyższy numer telefonu. Dzięki temu my będziemy szybko wiedzieć, że zwolniły się miejsca. 

 
 
« powrót|drukuj

.::Odwiedziło nas: 2868 gości::.