Skip Navigation
 
Krótko o nas:

Scenę Piętro wyżej powołał w 2005 roku Staromiejski Dom Kultury w Warszawie od zawsze przychylny temu nurtowi piosenki literackiej. Od zarania prowadzi ją Marek Bartkowicz. Do maja 2012 roku Scena Piętro Wyżej działała w Sali Kameralnej SDK przy Rynku Starego Miasta 2. Obecnie zapraszamy do Piwnicy na Wójtowskiej - Zakroczymska 11 (wejście od Wójtowskiej, na warszawskim Nowym Mieście).
Scena ma w dorobku poza występami zaproszonych artystów również własne zrealizowane projekty: „Koncert Umarłych Poetów”, „Szemrany plan Warszawy”, „Aniołowo koło Darwinowa” inne koncerty a także realizacje wydanych przez SDK płyt: „Piosenki sercem pisane” (pokłosie wieloletnich „Walentynek” z piosenką literacką w SDK) i „Szemrany plan Warszawy” (ukłon wobec przedwojennej piosenki literackiej).
Nazwę sceny, poza tym, że przez lata mieściła się na pierwszym piętrze SDK, tłumaczy piosenka przewodnia kabaretu „Piętro Wyżej” (posłuchaj!), wspólnej inicjatywy Marka Bartkowicza i Andrzeja Ozgi.
Tak czy siak w ramach Sceny organizujemy wieczory z piosenką poetycką, literacką, wrażliwą, śmieszną, smutną, drażliwą, ostrą, łagodną, a w każdym razie niebanalną i niegłupią.

Najbliższe koncerty i spektakle » ARCHIWUM KONCERTÓW I SPEKTAKLI

Przystanek poezja: NELLY SACHS w ramach Festiwalu WARSZAWA SINGERA 4 września o 16.00

Występują: Barbara Szeliga, Piotr Wiszniowski

Nelly Sachs (1891-1970) urodziła się w Berlinie w zasymilowanej rodzinie żydowskiej. Jej matka zajmowała się prowadzeniem domu i wychowywaniem jedynej córki. Ojciec, fabrykant, miał zasobną bibliotekę i grał na fortepianie. Jako 14-latka Nelly rozpoczęła korespondencję z wybitną pisarką szwedzką Selmą Legerlöf, dzięki jej rekomendacji zdołała w czasie wojny emigrować do Szwecji. Debiutowała w 1921 roku tomikiem wierszy „Legenden und Erzählungen”. Przyjaźniła się blisko z Paulem Celanem. Należy do najważniejszych twórców literatury pozagładowej. W 1966 roku, wraz z izraelskim pisarzem Szmuelem Josefem Agnonem, otrzymała Nagrodę Nobla.

Wstęp za zaproszeniami, które będzie można odebrać w sekretariacie Staromiejskiego Domu Kultury, Rynek Starego Miasta 2 od 24 sierpnia 2016.

 
 
« powrót|drukuj

.::Odwiedziło nas: 2919 gości::.