Skip Navigation
 
Krótko o nas:

Scenę Piętro wyżej powołał w 2005 roku Staromiejski Dom Kultury w Warszawie od zawsze przychylny temu nurtowi piosenki literackiej. Od zarania prowadzi ją Marek Bartkowicz. Do maja 2012 roku Scena Piętro Wyżej działała w Sali Kameralnej SDK przy Rynku Starego Miasta 2. Obecnie zapraszamy do Piwnicy na Wójtowskiej - Zakroczymska 11 (wejście od Wójtowskiej, na warszawskim Nowym Mieście).
Scena ma w dorobku poza występami zaproszonych artystów również własne zrealizowane projekty: „Koncert Umarłych Poetów”, „Szemrany plan Warszawy”, „Aniołowo koło Darwinowa” inne koncerty a także realizacje wydanych przez SDK płyt: „Piosenki sercem pisane” (pokłosie wieloletnich „Walentynek” z piosenką literacką w SDK) i „Szemrany plan Warszawy” (ukłon wobec przedwojennej piosenki literackiej).
Nazwę sceny, poza tym, że przez lata mieściła się na pierwszym piętrze SDK, tłumaczy piosenka przewodnia kabaretu „Piętro Wyżej” (posłuchaj!), wspólnej inicjatywy Marka Bartkowicza i Andrzeja Ozgi.
Tak czy siak w ramach Sceny organizujemy wieczory z piosenką poetycką, literacką, wrażliwą, śmieszną, smutną, drażliwą, ostrą, łagodną, a w każdym razie niebanalną i niegłupią.

Najbliższe koncerty i spektakle » ARCHIWUM KONCERTÓW I SPEKTAKLI

wieczór teatralny - COLAS BREUGNON w wykonaniu STANISŁAWA GÓRKI - 11 maja o 19.00

 Romain Rolland

 „COLAS BREUGNON”

w roli tytułowej: STANISŁAW GÓRKA
reżyseria: TADEUSZ WIŚNIEWSKI
scenografia: IZA TORONIEWICZ
piosenki: GEORGES BRASSENS
aranżacja i kier. muzyczne: JERZY DERFEL
przygotowanie wokalne: RENATA KUCZYŃSKA
varia: PIOTR SIŁA

„Spektakl zabawny, lekki, a przede wszystkim przepełniony prostą, nieprostacką życiową myślą. Stanisław Górka faktycznie na 90 minut staje się Colasem, a tym, co go znają wydawać się może, że jest nim już od dawna. Górka podaje historię wieśniaka Breugnon w taki sposób, że chce się żyć i świętować to życie razem z Colasem, a śmierć nie wydaje się straszna (wszystkie drogi prowadzą do rzeźni, jak wyraził się pewien sędziwy wół). Górka jako Colas Breugnon jest frywolny, ale nie wulgarny, prosty, ale nie prostacki, mądry, ale nie przemądrzały. Po raz kolejny udowodnił, że w tej formie scenicznej czuje się i porusza jak ryba w wodzie. Aktor miękkim, ciepłym, kojącym barytonem dobrze i czysto wyśpiewuje songi Georgesa Brassensa. W moim odczuciu ze spektaklu wieje świeżością i jest to zasługa wyłącznie Stanisława Górki.”  

Bilety w cenie 30 zł do nabycia w kasie Piwnicy. Początek sprzedaży - godzinę przed spektaklem.

Rezerwacji biletów należy dokonywać tylko drogą mailową na adres scenapw.rezerwacja@sdk.pl
Należy w tytule maila wpisać tytuł imprezy i datę i godzinę.
Rezerwacja jednak będzie ważna dopiero,  gdy otrzymają Państwo pocztą zwrotną jej potwierdzenie.
Na koncert prosimy zabrać wydrukowane potwierdzenie rezerwacji, lecz nie ma przymusu.
Rezerwacje przyjmujemy nie wcześniej niż na 10 dni przed koncertem.
Bilety sprzedajemy na godzinę przed rozpoczęciem koncertu w kasie Piwnicy na Wójtowskiej.
Realizacja rezerwacji
i wykupienie biletu możliwa jest nie później niż na 5 minut przed spektaklem.
Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, w przypadku rezygnacji z rezerwacji, prosimy o niezwłoczne poinformowanie nas o tym również na adres scenapw.rezerwacja@sdk.pl. W temacie należy wpisać: REZYGNACJA oraz podać datę i godzinę koncertu.

I JESZCZE COŚ:
jeśli chcecie Państwo dokonać rezerwacji w dniu koncertu, poza wysłaniem maila, warto też wysłać SMS na 693-107-700. Dzięki temu szybciej będziemy mogli potwierdzić (również przez SMS).
Zgłoszenie rezygnacji w dniu koncertu również prosimy zgłosić przez SMS na powyższy numer telefonu. Dzięki temu my będziemy szybko wiedzieć, że zwolniły się miejsca. 

 

 
 
« powrót|drukuj

.::Odwiedziło nas: 2983 gości::.