Skip Navigation
 
Krótko o nas:

Scenę Piętro wyżej powołał w 2005 roku Staromiejski Dom Kultury w Warszawie od zawsze przychylny temu nurtowi piosenki literackiej. Od zarania prowadzi ją Marek Bartkowicz. Do maja 2012 roku Scena Piętro Wyżej działała w Sali Kameralnej SDK przy Rynku Starego Miasta 2. Obecnie zapraszamy do Piwnicy na Wójtowskiej - Zakroczymska 11 (wejście od Wójtowskiej, na warszawskim Nowym Mieście).
Scena ma w dorobku poza występami zaproszonych artystów również własne zrealizowane projekty: „Koncert Umarłych Poetów”, „Szemrany plan Warszawy”, „Aniołowo koło Darwinowa” inne koncerty a także realizacje wydanych przez SDK płyt: „Piosenki sercem pisane” (pokłosie wieloletnich „Walentynek” z piosenką literacką w SDK) i „Szemrany plan Warszawy” (ukłon wobec przedwojennej piosenki literackiej).
Nazwę sceny, poza tym, że przez lata mieściła się na pierwszym piętrze SDK, tłumaczy piosenka przewodnia kabaretu „Piętro Wyżej” (posłuchaj!), wspólnej inicjatywy Marka Bartkowicza i Andrzeja Ozgi.
Tak czy siak w ramach Sceny organizujemy wieczory z piosenką poetycką, literacką, wrażliwą, śmieszną, smutną, drażliwą, ostrą, łagodną, a w każdym razie niebanalną i niegłupią.

Najbliższe koncerty i spektakle » ARCHIWUM KONCERTÓW I SPEKTAKLI

wieczór teatralny - DIVA - 17 marca o 19.00

D I V A

wg monodramu Magdaleny Gauer 
wykonanie - Wioleta Komar
reżyseria - Stanisław Miedziewski
projekt kostiumu - Magdalena Franczak
produkcja - Teatr Rondo w Słupsku
 
Wioleta Komar - Aktorka, reżyser, pedagog. Absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie oraz New York Film Academy/Nowy Jork/Los Angeles. W Polsce przez wiele lat związana z Teatrem Rondo w Słupsku; za oceanem zaś współpracuje m.in. z New York Theatre Workshop, Rattlestick Theater, czy La Mamą. Rozpoznawalna i doceniana w środowisku wykonawczyni spektakli w poetyce teatru jednego aktora. W jednoosobowej formule zadebiutowała jednocześnie jako aktorka i adaptatorka w 2004 roku. Monodram „Biały na białym” wg „Miasta ślepców” Jose Saramago jest także początkiem jej współpracy z reżyserem Stanisławem Miedziewskim. Wielokrotnie nagradzany na festiwalach w kraju, otworzył artystce drogę do występów zagranicznych. Każda późniejsza realizacja była nowym wyzwaniem i ujawniała kolejne aktorskie zdolności. Powstały: „Grzech” wg Francois Mauriaca, „Przyj dziewczyno, przyj…” wg Tadeusza Różewicza i „Psychosis” wg Sarah Kane. 
 
Za kreację w ostatnim monodramie „DIVA”, napisanym specjalnie dla niej, została nagrodzona tytułem najlepszej aktorki na największym na świecie festiwalu teatrów jednoosobowych „United Solo” w Nowym Jorku. Spektakl święcił też triumfy w Niemczech, Estonii, Mołdawii, Izraelu, Armenii, na Słowacji, wielokrotnie na Ukrainie i Litwie; w Polsce zaś w Tychach, Elblągu, Gdańsku, Toruniu. 
 
najważniejsze nagrody
- Grand Prix za wybitną kreację aktorską na VII Ogólnopolskim Festiwalu „42-200 Monodram” w Częstochowie, 2015.
- Nagroda X Oddziału Związku Artystów Scen Polskich za "wybitną kreację aktorską na 29. Toruńskich Spotkaniach Teatrów Jednego Aktora FESTIWALU FESTIWALI w Toruniu, 2014.
- Nagroda Publiczności i Nagroda Jury na 9. Międzynarodowym Festiwalu Monodramów THESPIS w Kilonii, Niemcy, 2014.
- Grand Prix za kreację aktorską XVI Ogólnopolskim Festiwalu Sztuk Autorskich i Adaptacji WINDOWISKO w Gdańsku, 2014.
- Grand Prix IX Międzynarodowego Festiwalu Monodramów "aTspindys" w Visaginas/Litwa, 2014.
- Nagroda Główna 10. Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Niewielkich w Lublinie, 2014.
- Nagroda Publiczności XV Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Niezależnych (OFTeN) w Ostrowie Wielkopolskim, 2014.
- People’s Choice Avard, Nagroda Publiczności 4. Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Jednego Aktora MONOBALTIJA w Kownie, Litwa, 2014.
- Główna Nagroda „Big Chery Award” Monomaffia Fringe Festival w Parnu, Estonia, 2013.
- Best Acterss Award (Najlepsza Aktorka) United Solo Theatre Festival w Nowym Jorku, 2011.
 
Bilety w cenie 30 zł.
 
Sprzedaż rozpoczynamy o 18.15 w kasie na Wójtowskiej.
 
Rezerwacji biletów należy dokonywać drogą mailową na adres scenapw.rezerwacja@sdk.pl
Należy w tytule maila wpisać tytuł imprezy i datę i godzinę.
Rezerwacja jednak będzie ważna dopiero,  gdy otrzymają Państwo pocztą zwrotną jej potwierdzenie.
Na koncert prosimy zabrać wydrukowane potwierdzenie rezerwacji, lecz nie ma przymusu.
Rezerwacje przyjmujemy nie wcześniej niż na 10 dni przed koncertem.
Realizacja rezerwacji i wykupienie biletu możliwa jest nie później niż na 5 minut przed spektaklem.
Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, w przypadku rezygnacji z rezerwacji, prosimy o niezwłoczne poinformowanie nas o tym również na adres scenapw.rezerwacja@sdk.pl. W temacie należy wpisać: REZYGNACJA oraz podać datę i godzinę koncertu.
 
I JESZCZE COŚ:
jeśli chcecie Państwo dokonać rezerwacji w dniu koncertu, poza wysłaniem maila, warto też wysłać SMS na 693-107-700. Dzięki temu szybciej będziemy mogli potwierdzić (również przez SMS).
Zgłoszenie rezygnacji w dniu koncertu również prosimy zgłosić przez SMS na powyższy numer telefonu. Dzięki temu my będziemy szybko wiedzieć, że zwolniły się miejsca.
 
 
 
 
« powrót|drukuj

.::Odwiedziło nas: 3138 gości::.