Skip Navigation
 
Krótko o nas:

Scenę Piętro wyżej powołał w 2005 roku Staromiejski Dom Kultury w Warszawie od zawsze przychylny temu nurtowi piosenki literackiej. Od zarania prowadzi ją Marek Bartkowicz. Do maja 2012 roku Scena Piętro Wyżej działała w Sali Kameralnej SDK przy Rynku Starego Miasta 2. Obecnie zapraszamy do Piwnicy na Wójtowskiej - Zakroczymska 11 (wejście od Wójtowskiej, na warszawskim Nowym Mieście).
Scena ma w dorobku poza występami zaproszonych artystów również własne zrealizowane projekty: „Koncert Umarłych Poetów”, „Szemrany plan Warszawy”, „Aniołowo koło Darwinowa” inne koncerty a także realizacje wydanych przez SDK płyt: „Piosenki sercem pisane” (pokłosie wieloletnich „Walentynek” z piosenką literacką w SDK) i „Szemrany plan Warszawy” (ukłon wobec przedwojennej piosenki literackiej).
Nazwę sceny, poza tym, że przez lata mieściła się na pierwszym piętrze SDK, tłumaczy piosenka przewodnia kabaretu „Piętro Wyżej” (posłuchaj!), wspólnej inicjatywy Marka Bartkowicza i Andrzeja Ozgi.
Tak czy siak w ramach Sceny organizujemy wieczory z piosenką poetycką, literacką, wrażliwą, śmieszną, smutną, drażliwą, ostrą, łagodną, a w każdym razie niebanalną i niegłupią.

Najbliższe koncerty i spektakle » ARCHIWUM KONCERTÓW I SPEKTAKLI

XVIII Walentynki z piosenką literacką - 14 lutego o 19.00

 XVIII walentynki esdekowskie a już 4 w Piwnicy na Wójtowskiej. I tym razem będzie jak zawsze. O miłości! Nie ma przebacz. Ale też jak zawsze bez banałów, bez popowego zacięcia królującego w tym temacie w mediach. No i oczywiście będzie kolorowo pod względem nastroju, stylu, sposobu traktowania tematu. Pomoże temu jak zawsze dobór artystów. W tym roku wygląda to tak:

Joanna Mioduchowska - gitara, harmonijki - śpiew 
Tomasz Salej - gitara, śpiew
Marek Bartkowicz - gospodarzenie, śpiewanie itp.
Mirosław Kozak - gitara 
Piotr Sawicki - fortepian
Zbigniew Dąbkowski - akordeon
Wojciech Zalewski - kontrabas
 
Joanna Mioduchowska wykonuje własne piosenki, gra na gitarze i harmonijkach. W piosence poszukuje harmonii, refleksji, ciepła i optymizmu.  Oprócz swoich tekstów wykorzystuje także wiersze Leśmiana, Tuwima, Asnyka, Iwaszkiewicza. Należy do grupy poetyckiej „Terra Poetica”. Laureatka wielu przeglądów piosenki autorskiej i poetyckiej.  

Tomasz Salej tak pisze o sobie - dd ponad dwudziestu lat zajmuję się tworzeniem czegoś z niczego, czyli wyławianiem z odmętów własnej świadomości liter zbieranych potem w bezładne wyrazy, zdania, a czasem nawet jeszcze dłuższe formy. Bywa że owe słowolągi otrzymują dla równowagi estetycznej nieokreślony zestaw dźwięków przez niektórych moich przyjaciół wielkodusznie nazywanych muzyką. Sam patrzę na to 
z dosyć dużym dystansem, a bufor wytrzymałości wciąż we mnie wzrasta. W większości przypadków nie podaję autorów słów i muzyki, oznacza to, że są one wytworem mojej własnej fantazji. Wraz z upływem czasu człowiek nabiera pokory i coraz bardziej się dziwi dziejącymi się wokół cudami prostych zdarzeń, to się chyba nazywa nadchodząca mądrość życiowa.  

Bilety w cenie 25 zł. do nabycia w kasie Piwnicy. Początek sprzedaży o 18.00. 

Rezerwacji biletów należy dokonywać tylko drogą mailową na adres scenapw.rezerwacja@sdk.pl
Należy w tytule maila wpisać tytuł imprezy i datę i godzinę.
Rezerwacja jednak będzie ważna dopiero,  gdy otrzymają Państwo pocztą zwrotną jej potwierdzenie.
Na koncert prosimy zabrać wydrukowane potwierdzenie rezerwacji, lecz nie ma przymusu.
Rezerwacje przyjmujemy nie wcześniej niż na 10 dni przed koncertem.
Bilety sprzedajemy na godzinę przed rozpoczęciem koncertu w kasie Piwnicy na Wójtowskiej.
Realizacja rezerwacji
i wykupienie biletu możliwa jest nie później niż na 5 minut przed koncertem.
Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, w przypadku rezygnacji z rezerwacji, prosimy o niezwłoczne poinformowanie nas o tym również na adres scenapw.rezerwacja@sdk.pl. W temacie należy wpisać: REZYGNACJA oraz podać datę i godzinę koncertu.

 

I JESZCZE COŚ:
jeśli chcecie Państwo dokonać rezerwacji w dniu koncertu, poza wysłaniem maila, warto też wysłać SMS na 693-107-700. Dzięki temu szybciej będziemy mogli potwierdzić (również przez SMS).
Zgłoszenie rezygnacji w dniu koncertu również prosimy zgłosić przez SMS na powyższy numer telefonu. Dzięki temu my będziemy szybko wiedzieć, że zwolniły się miejsca. 

 
 
« powrót|drukuj

.::Odwiedziło nas: 3166 gości::.