Skip Navigation
 
Krótko o nas:

Scenę Piętro wyżej powołał w 2005 roku Staromiejski Dom Kultury w Warszawie od zawsze przychylny temu nurtowi piosenki literackiej. Od zarania prowadzi ją Marek Bartkowicz. Do maja 2012 roku Scena Piętro Wyżej działała w Sali Kameralnej SDK przy Rynku Starego Miasta 2. Obecnie zapraszamy do Piwnicy na Wójtowskiej - Zakroczymska 11 (wejście od Wójtowskiej, na warszawskim Nowym Mieście).
Scena ma w dorobku poza występami zaproszonych artystów również własne zrealizowane projekty: „Koncert Umarłych Poetów”, „Szemrany plan Warszawy”, „Aniołowo koło Darwinowa” inne koncerty a także realizacje wydanych przez SDK płyt: „Piosenki sercem pisane” (pokłosie wieloletnich „Walentynek” z piosenką literacką w SDK) i „Szemrany plan Warszawy” (ukłon wobec przedwojennej piosenki literackiej).
Nazwę sceny, poza tym, że przez lata mieściła się na pierwszym piętrze SDK, tłumaczy piosenka przewodnia kabaretu „Piętro Wyżej” (posłuchaj!), wspólnej inicjatywy Marka Bartkowicza i Andrzeja Ozgi.
Tak czy siak w ramach Sceny organizujemy wieczory z piosenką poetycką, literacką, wrażliwą, śmieszną, smutną, drażliwą, ostrą, łagodną, a w każdym razie niebanalną i niegłupią.

Najbliższe koncerty i spektakle » ARCHIWUM KONCERTÓW I SPEKTAKLI

Recital TOMKA WACHNOWSKIEGO - "Ludzie lubią mieć" - 5 marca o 19.00 w Piwnicy

recital TOMKA WACHNOWSKIEGO

zatytułowany
LUDZIE LUBIĄ MIEĆ 

Tomek Wachnowski – gitara, śpiew

Bogdan Sabała - gitara

Tomek Wachnowski -  gitarzysta, kompozytor, autor tekstów  wywodzący się ze studenckiego nurtu piosenki autorskiej lat 80-tych. Laureat Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Autorskiej w Warszawie  i Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie. Zdobywał nagrody na wielu innych festiwalach i przeglądach.  Współpracował i występował z zespołami: Wolna Grupa Bukowina, „Mr.ZOOB" ,"TBand", Elżbietą Adamiak, Grażyną Auguścik, Ryszardem Styłą, Zbigniewem Łapińskim, Tadeuszem Woźniakiem, Andrzejem Poniedzielskim, Jerzym Filarem, Arturem Andrusem, Marcinem Dańcem i wieloma innymi.

Na recital pod tytułem " Ludzie lubią mieć" składają się utwory z wydanej na początku 2013 roku płyty pod tym samym tytułem, ale też wybrane utwory Kaczmarskiego, Kofty, Brassensa, Nohavicy czy Bellona oraz całkiem nowe piosenki. Tomek Wachnowski od 4 lat współpracuje z pochodzącym z Warki gitarzystą - Bogdanem Sabałą. Dwie doskonale współbrzmiące ze sobą gitary akustyczne, to najciekawsza oprawa muzyczna dla nie tylko autorskich piosenek. Folkowo-bluesowo-country'owe  wycieczki to urozmaicenie oryginalnych kompozycji Wachnowskiego i przestrzeń, w której jego proste, ale niebanalne teksty znajdują swoje miejsce. Kawałek dobrej muzyki z tekstami nie tylko do wspólnego zamyślenia, ale też czasem do wspólnego śpiewania. Dwuosobowe prawie trio - głos między dwiema gitarami zawieszony - podróż przez rozum do serca, często okraszana autorskimi  refleksjami o refleksie lub jego braku w zderzeniach z codziennością - to niektóre tylko opisy recitalu Tomka Wachnowskiego "Ludzie lubią mieć".

Bilety w cenie 25 zł. Sprzedaż rozpoczynamy o godzinie 18.00 w kasie Piwnicy. 

Rezerwacji biletów należy dokonywać tylko drogą mailową na adres scenapw.rezerwacja@sdk.pl
Należy w tytule maila wpisać tytuł imprezy i datę i godzinę.
Rezerwacja jednak będzie ważna dopiero,  gdy otrzymają Państwo pocztą zwrotną jej potwierdzenie.
Na koncert prosimy zabrać wydrukowane potwierdzenie rezerwacji, lecz nie ma przymusu.
Rezerwacje przyjmujemy nie wcześniej niż na 10 dni przed koncertem.
Bilety sprzedajemy na godzinę przed rozpoczęciem koncertu w kasie Piwnicy na Wójtowskiej.

Realizacja rezerwacji
i wykupienie biletu możliwa jest nie później niż na 5 minut przed koncertem.
Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, w przypadku rezygnacji z rezerwacji, prosimy o niezwłoczne poinformowanie nas o tym również na adres
scenapw.rezerwacja@sdk.pl. W temacie należy wpisać: REZYGNACJA oraz podać datę i godzinę koncertu.

I JESZCZE COŚ:
jeśli chcecie Państwo dokonać rezerwacji w dniu koncertu, poza wysłaniem maila, warto też wysłać SMS na 693-107-700. Dzięki temu szybciej będziemy mogli potwierdzić (również przez SMS).
Zgłoszenie rezygnacji w dniu koncertu również prosimy zgłosić przez SMS na powyższy numer telefonu. Dzięki temu my będziemy szybko wiedzieć, że zwolniły się miejsca. 

 

 
 
« powrót|drukuj

.::Odwiedziło nas: 3156 gości::.