Skip Navigation
 
Krótko o nas:

Scenę Piętro wyżej powołał w 2005 roku Staromiejski Dom Kultury w Warszawie od zawsze przychylny temu nurtowi piosenki literackiej. Od zarania prowadzi ją Marek Bartkowicz. Do maja 2012 roku Scena Piętro Wyżej działała w Sali Kameralnej SDK przy Rynku Starego Miasta 2. Obecnie zapraszamy do Piwnicy na Wójtowskiej - Zakroczymska 11 (wejście od Wójtowskiej, na warszawskim Nowym Mieście).
Scena ma w dorobku poza występami zaproszonych artystów również własne zrealizowane projekty: „Koncert Umarłych Poetów”, „Szemrany plan Warszawy”, „Aniołowo koło Darwinowa” inne koncerty a także realizacje wydanych przez SDK płyt: „Piosenki sercem pisane” (pokłosie wieloletnich „Walentynek” z piosenką literacką w SDK) i „Szemrany plan Warszawy” (ukłon wobec przedwojennej piosenki literackiej).
Nazwę sceny, poza tym, że przez lata mieściła się na pierwszym piętrze SDK, tłumaczy piosenka przewodnia kabaretu „Piętro Wyżej” (posłuchaj!), wspólnej inicjatywy Marka Bartkowicza i Andrzeja Ozgi.
Tak czy siak w ramach Sceny organizujemy wieczory z piosenką poetycką, literacką, wrażliwą, śmieszną, smutną, drażliwą, ostrą, łagodną, a w każdym razie niebanalną i niegłupią.

Najbliższe koncerty i spektakle » ARCHIWUM KONCERTÓW I SPEKTAKLI

TWARDZI BARDZI - Gutry, Rulski w ramach OPPY'2015 - 17 listopada o 19.15

Zapraszamy na koncert wykraczający poza ramy Krainy Łagodności i melancholię maślano-winnych ciasteczek z napisem „Love song”. W koncercie Twardzi bardzi wystąpią JACEK GUTRY i MATEUSZ RULSKI - bardowie,bardowie, którzy stąpają po ziemi twardo, czasem hardo. Dystans, ironia, niekiedy nawet auto, a wszystko w granicach dobrego smaku i warsztatu.

Mateusz Rulski - z zawodu anglista, tłumacz, lektor. Pierwszą gitarę dostał od ojca, trzecią od mamy. Gra na czwartej. WeganinGitarowo zmierza w kierunku fingerstyle. Wydał dwie autorskie płyty: w r. 2007 wariacki „Protopłyt”, w 2015 – osobistą i kameralną „Sautė”. Zdobył nagrody m.in. na festiwalach: Międzynarodowy Festiwal Bardów OPPA w Warszawie, Spotkania Młodych Autorów i Kompozytorów SMAK w Myśliborzu, Ogólnopolskie Spotkania z Piosenką Kabaretową w Ostrołęce, Poetycka Dolina w Warszawie, Ogólnopolski Studencki Przegląd Piosenki Turystycznej „YAPA” w Łodzi.

Jacek Gutry tworzy literacką piosenkę publicystyczną, dla której inspiracją jest aktualna rzeczywistość. Poważne tematy ubiera w satyryczno-ironiczne formy. Lubi bawić się słowem, wykorzystując wieloznaczność sformułowań i podobieństwo brzmień. W jego piosenkach dominuje błyskotliwa, nieco przewrotna, niejako edukacyjna opowieść o niezbyt doskonałym, ale mimo wszystko pozytywnym świecie. Dwukrotny laureat Złotej Piątki Międzynarodowego Festiwalu Bardów OPPA,  zwycięzca Ogólnopolskich Spotkań z Piosenką Autorską Oranżeria, w Radzyniu Podlaskim, konkursu Ogrody Piosenek – Debiuty w Lublinie, Giełdy Piosenki w Siedlcach, Ogólnopolskiego Konkursu Przybycie Bardów  w Warszawie, konkursu na tekst satyryczny Warszawska Palma. Był także wyróżniany na Ogólnopolskich Spotkaniach z Piosenką Kabaretową OSPA w Ostrołęce, Ogólnopolskim Studenckim Przeglądzie Piosenki Turystycznej YAPA w Łodzi, Spotkaniach Młodych Autorów i Kompozytorów SMAK w Myśliborzu, Festiwalu Piosenki Studenckiej Łykend we Wrocławiu, Festiwalu im. Jonasza Kofty Moja Wolności w Warszawie. Występował ponadto w ramach znanych ogólnopolskich festiwali m.in. Ogólnopolskiego Konkursu Śpiewajmy Poezję w Olsztynie, Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie i Festiwalu Piosenki Kabaretowej OBORA w Poznaniu.

Bilety w cenie 25 zł do nabycia na godzinę przed przedstawieniem w kasie Piwnicy.

Rezerwacji biletów należy dokonywać tylko drogą mailową na adres scenapw.rezerwacja@sdk.pl
Należy w tytule maila wpisać tytuł imprezy i datę i godzinę.
Rezerwacja jednak będzie ważna dopiero, gdy otrzymają Państwo pocztą zwrotną jej potwierdzenie.
Na koncert prosimy zabrać wydrukowane potwierdzenie rezerwacji, jednak nie ma takiego obowiązku. Rezerwacje przyjmujemy nie wcześniej niż na 10 dni przed spektaklem.
Bilety sprzedajemy na godzinę przed rozpoczęciem koncertu w kasie Piwnicy na Wójtowskiej.
Realizacja rezerwacji i wykupienie biletu możliwa jest nie później niż na 10 minut przed koncertem.
Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, w przypadku rezygnacji z rezerwacji, prosimy o niezwłoczne poinformowanie nas o tym również na adres scenapw.rezerwacja@sdk.pl. W temacie należy wpisać: REZYGNACJA oraz podać datę i godzinę koncertu.

I JESZCZE COŚ: jeśli chcecie Państwo dokonać rezerwacji w dniu koncertu, poza wysłaniem maila, warto też wysłać SMS na 693-107-700. Dzięki temu szybciej będziemy mogli potwierdzić (również przez SMS). Zgłoszenie rezygnacji w dniu koncertu również prosimy zgłosić przez SMS na powyższy numer telefonu. Dzięki temu my będziemy szybko wiedzieć, że zwolniły się miejsca.

 
 
« powrót|drukuj

.::Odwiedziło nas: 3145 gości::.