Skip Navigation
 
Krótko o nas:

Scenę Piętro wyżej powołał w 2005 roku Staromiejski Dom Kultury w Warszawie od zawsze przychylny temu nurtowi piosenki literackiej. Od zarania prowadzi ją Marek Bartkowicz. Do maja 2012 roku Scena Piętro Wyżej działała w Sali Kameralnej SDK przy Rynku Starego Miasta 2. Obecnie zapraszamy do Piwnicy na Wójtowskiej - Zakroczymska 11 (wejście od Wójtowskiej, na warszawskim Nowym Mieście).
Scena ma w dorobku poza występami zaproszonych artystów również własne zrealizowane projekty: „Koncert Umarłych Poetów”, „Szemrany plan Warszawy”, „Aniołowo koło Darwinowa” inne koncerty a także realizacje wydanych przez SDK płyt: „Piosenki sercem pisane” (pokłosie wieloletnich „Walentynek” z piosenką literacką w SDK) i „Szemrany plan Warszawy” (ukłon wobec przedwojennej piosenki literackiej).
Nazwę sceny, poza tym, że przez lata mieściła się na pierwszym piętrze SDK, tłumaczy piosenka przewodnia kabaretu „Piętro Wyżej” (posłuchaj!), wspólnej inicjatywy Marka Bartkowicza i Andrzeja Ozgi.
Tak czy siak w ramach Sceny organizujemy wieczory z piosenką poetycką, literacką, wrażliwą, śmieszną, smutną, drażliwą, ostrą, łagodną, a w każdym razie niebanalną i niegłupią.

Najbliższe koncerty i spektakle » ARCHIWUM KONCERTÓW I SPEKTAKLI

Recital Piotra Dąbrówki - 17 października o 19.00 w Piwnicy

Piotr Dąbrówka - artysta obdarzony charyzmą, o bardzo męskiej barwie głosu, wokalista, kompozytor, autor tekstów, interpretator poezji. Odważne interpretacje poezji, ekspresja wokalisty na długo zapadają w pamięć słuchaczy. Współzałożyciel (wraz z Szymonem Wydrą) zespołu Carpe Diem. Ma w swoim dorobku koncerty w całej Polsce. Występował w koncertach telewizyjnych (13 Poetów, Damy radę! - Piosenki Lecha Janerki). Śpiewa teksty autorskie oraz kompozycje do wierszy m.in. Stanisława Grochowiaka, Jonasza Kofty, Bolesława Leśmiana, Tadeusza Nowaka. Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję "Łaźnia" – I NAGRODA , nagroda Publiczności i  mediów, Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie - I NAGRODA, Ogólnopolski Festiwal Piosenki Artystycznej w Rybniku – I NAGRODA, Festiwal Sztuki Słowa w Elblągu – I NAGRODA, Festiwal Piosenki Ekologicznej Józefowie - I NAGRODA, Wieczorne Nastroje -Kwidzyn - I NAGRODA, Poetycka Dolina – Warszawa - I NAGRODA, Biłgorajskie Spotkania z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorską – NAGRODA, Piaseczyński Zlot Piosenki Różnej w Piasecznie - I NAGRODA.

(...)Nie byłem przygotowany na to, co mnie spotkało, gdy pierwszy raz usłyszałem Piotra. To było wrażenie całkowitego zajęcia przestrzeni - zwykle takiej niewiele ważącej, niemal bez przymiotów. Powietrze było aż gęste i wibrujące. Zajęte emocją, myślą, krzykiem, nawet ciszą, która chwilową pauzą wdzierała się między takty i utwory. Każdy następny udział w wystąpieniu tego wykonawcy powtarzał tamte odczucia. Całkowita, do trzewi szczerość, niemal ponadludzka energia, ból i świadomość - takimi słowami określiłbym dziś to, co może nas dotknąć razem z dźwiękami Piotrowych piosenek. Teksty na ogół własne, ale nie gardzi Koftą, Leśmianem, Grochowiakiem, Nowakiem. Bywa, że sięga też po repertuar kolegów ze sceny (np. piosenki Łukasza Majewskiego.) Muzyka też na ogół własna. Gitara - rewelacyjna. Sposób śpiewania nie do podrobienia. (...)nie wstydzi się poezji. Mało tego, ta poezja w jego towarzystwie potrząśnie nami, wyciśnie jemu pot a wielu z nas łzy. Teksty ma wprost z życia i z głębi trzewi. Własne, ale też uznanych poetów (Kofta, Leśmian, Grochowiak, Nowak), których wiersze brzmią w jego ustach, jakby były specjalnie pisane dla niego. Interpretacje proponuje przejmujące, a jego gitara nad podziw czaruje dźwięki. Celnie i rzetelnie. Pięknie, ale nie za wszelką cenę.                                        Tomasz Drachal

 

Bilety w cenie 25 zł do nabycia na godzinę rozpoczęciem koncertu w kasie Piwnicy.
Zasady rezerwacji biletów:

Rezerwacji biletów należy dokonywać tylko drogą mailową na adres scenapw.rezerwacja@sdk.pl
Należy w tytule maila wpisać tytuł imprezy i datę i godzinę.
Rezerwacja jednak będzie ważna dopiero,  gdy otrzymają Państwo pocztą zwrotną jej potwierdzenie.
Na koncert prosimy zabrać wydrukowane potwierdzenie rezerwacji, jednak nie ma takiego obowiązku.
Rezerwacje przyjmujemy nie wcześniej niż na 10 dni przed spektaklem.
Bilety sprzedajemy na godzinę przed rozpoczęciem koncertu w kasie Piwnicy na Wójtowskiej.
Realizacja rezerwacji
i wykupienie biletu możliwa jest nie później niż na 10 minut przed koncertem.
Poprzedni - telefoniczny sposób rezerwacji jest już nieaktualny, więc prosimy nie dzwonić pod znane Państwu numery telefonu.
Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, w przypadku rezygnacji z rezerwacji, prosimy o niezwłoczne poinformowanie nas o tym również na adres scenapw.rezerwacja@sdk.pl. W temacie należy wpisać: REZYGNACJA oraz podać datę i godzinę koncertu.

I JESZCZE COŚ:
jeśli chcecie Państwo dokonać rezerwacji w dniu koncertu, poza wysłaniem maila, warto też wysłać SMS na
693-107-700
. Dzięki temu szybciej będziemy mogli potwierdzić (również przez SMS).
Zgłoszenie rezygnacji w dniu koncertu również prosimy zgłosić przez SMS na powyższy numer telefonu. Dzięki temu my będziemy szybko wiedzieć, że zwolniły się miejsca.

 

 
 
« powrót|drukuj

.::Odwiedziło nas: 2874 gości::.